Sansewieria (Sansevieria) - wszystko o uprawie cz.1

Rośliny doniczkowe
Samsu
500p
500p
Posty: 742
Od: 24 lis 2011, o 16:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sansewieria - wszystko o hodowli

Post »

Ja mam 3 odmiany od 3lat . Traktuje po macoszemu .Stoją u mnie przy samym kaloryferze . W zimie mają total gorąc. Światła przez cały rok minimalnie.Słońca nie widują wcale. Jak są mocno zakurzone , to lądują pod prysznicem , czyli podlewanie wypada , na 2 no moze góra 3 razy w roku . Ostatni raz podlewałam w pażdzierniku. Zimą/wiosną ładnie przyrastają nowe przyrosty. Tak samo traktuje zamiokulkasy. Szczerze?- myslałam , ze się zasuszą już w pierwszym roku , ale one ani myślą.
Aga
x-Cz-a

Re: Sansewieria - wszystko o hodowli

Post »

Tak sobie czytam i nie wierzę ;:173
Tzn. mogę je wystawić na balkon na słońce i się nie usmażą? ;:185
x-g-d
---
Posty: 139
Od: 13 maja 2011, o 14:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sansewieria - wszystko o hodowli

Post »

Samsu pisze:Ja mam 3 odmiany od 3lat . Traktuje po macoszemu .Stoją u mnie przy samym kaloryferze . W zimie mają total gorąc. Światła przez cały rok minimalnie.Słońca nie widują wcale. Jak są mocno zakurzone , to lądują pod prysznicem , czyli podlewanie wypada , na 2 no moze góra 3 razy w roku . Ostatni raz podlewałam w pażdzierniku. Zimą/wiosną ładnie przyrastają nowe przyrosty. Tak samo traktuje zamiokulkasy. Szczerze?- myslałam , ze się zasuszą już w pierwszym roku , ale one ani myślą.
:shock: Ja swoje podlewam raz w miesiącu i mnie korci, żeby w lecie podlewać je 2 razy w miesiącu (stoją na słonecznym balkonie). Ty naprawdę podlewasz swoje 3 razy w roku?
Awatar użytkownika
-SONIA127-
200p
200p
Posty: 205
Od: 1 lut 2013, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.Pomorskie

Re: Sansewieria - wszystko o hodowli

Post »

Samsu ale jesteś bezwzględna dla swoich roślinek :shock: Ale najważniejsze że one rosną i im taka pielęgnacja odpowiada. Ja swoich nigdy nie wystawiałam na dwór.Kiedyś w ramach eksperymentu wystawiłam storczyka na zewnątrz i wrócił do domu ale już z jakimiś robalami .Kochani pokażcie swoje roślinki ;:180 czekamy na zdjęcia ;:3
Pozdrawiam Sylwia
Samsu
500p
500p
Posty: 742
Od: 24 lis 2011, o 16:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sansewieria - wszystko o hodowli

Post »

Garfield , naprawdę.Ale nie myślcie sobie , ze ja taka leniwa . :wink: Mam dużo za dużo innych roślin do podlewania.
Gdzieś kiedyś wyczytalam , ze one w naturze nie widzą wody do 10 miesiecy( zamioculcasy) , ale sansevieria jest ponoć równie wytrzymała. Ja potwierdzam. :wink: . Natomiast moja teściowa , podlewa zamioculcasa raz na dwa tyg. i też jest dobrze. Zdjecia wstawie , tylko aparat naładuje.
Aga
Awatar użytkownika
-SONIA127-
200p
200p
Posty: 205
Od: 1 lut 2013, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.Pomorskie

Re: Sansewieria - wszystko o hodowli

Post »

A to moa 9 odmiana sansevierii - Bantels Sensation od Norberta ;:167
Obrazek
Pozdrawiam Sylwia
Awatar użytkownika
-SONIA127-
200p
200p
Posty: 205
Od: 1 lut 2013, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.Pomorskie

Re: Sansewieria - wszystko o hodowli

Post »

Czy ma ktoś może s GOLDEN HAHNII I LIME HAHNII?. Może ktoś bardziej doświadczony może mi napisać którą mam... ;:173 mile widziane zdjęcia do porównania . Obrazek A to moja. Na pierwszym zdjęciu jest roślina macierzysta kolejne to jej dzieci :heja Obrazek
Pozdrawiam Sylwia
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3667
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: Sansewieria - wszystko o hodowli

Post »

To ja się pochwalę, że mam sansewierie od jesieni 2011 i podlewane są latem raz na dwa tygodnie, a zimą raz na miesiąc. Stoją teraz na parapecie północnego okna, ale był okres, że stały w głębi północnego pokoju. Największa jednak bomba to to, że po przestawieniu na parapet w czerwcu zeszłego roku sansewieria mi zakwitła.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18781
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Sansewieria - wszystko o hodowli

Post »

A oto mój najnowszy nabytek :D :

s. concinna
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
-SONIA127-
200p
200p
Posty: 205
Od: 1 lut 2013, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.Pomorskie

Re: Sansewieria - wszystko o hodowli

Post »

Gratuluje nowego nabytku ;:138 Czekam na kolejne zdjęcia Twoich roślin ;:108

-- 1 maja 2013, o 10:41 --

Lucy warto śledzić na allegro aukcje z sansevieriami,ale takie rzadkie okazy idą jaj ciepłe bułeczki ;:202 Może się pochwalisz jakie odmiany masz ....
Pozdrawiam Sylwia
Awatar użytkownika
-SONIA127-
200p
200p
Posty: 205
Od: 1 lut 2013, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.Pomorskie

Re: Sansewieria - wszystko o hodowli

Post »

Jagoda cudownie Ci zakwitła ;:138 Uwielbiam ten słodki zapach.Nie wiem od czego to zależy ,że kwitną...Moje jeszcze nie kwitły, może jeszcze się doczekam pachnących kwiatków :roll:
Pozdrawiam Sylwia
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Sansewieria - wszystko o hodowli

Post »

-SONIA127- pisze:Może się pochwalisz jakie odmiany masz ....
Kiedy nie mam pojęcia :)
Jedna wysoka - 'szablowata', która stoi wszędzie, gdzie nie spojrzeć, a druga niska, z racji wyglądu nazwana u nas 'kapustą' ;)
Wrzucę jakieś fotki, jak zrobię, chociaż nie ma się chyba czym chwalić

A podoba mi się jeszcze cylindryczna i zachciało mi się właśnie dwukolorowej.
No w każdym razie jakby ktoś miał, a chciał zaoszczędzić na prowizji dla all, to pamiętajcie o mnie
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
izabela7676
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 6 maja 2013, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Sansewieria - wszystko o hodowli

Post »

Witam :)
I ja się pochwalę moją 4 letnią Sansewierią stoi na parapecie okna zachodniego i już 2 lata z rzędu kwitnie :)

Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam :)
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”