Przymrozki w sadzie i ogrodzie.

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Mirabilis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1001
Od: 27 maja 2006, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

gregorusp pisze:WItam!
Mi przemarzły trzy piękne klony pamowe (jeden sangokaku miał już 1m wys :evil:) Czy jest jakaś szansa, że coś z nich będzie?? (pytam, bo ogrodnictwa się dopiero uczę - to mój drugi sezon z własnym ogrodem
BTW
WItam wszystkich na forum!!
Pozdrawiam,
Grzegorz
Mojej mamie przemarzł klon 2 lata temu. Był trochę większy - ok 1,5 m. Puścił pędy z pnia poniżej korony. Przez dwa lata nadrobił zaległości i ma już nowe gałęzie. Nie wiem jak to jest z roślinami ozdobnymi, ale ratunkiem dla przemarzniętych drzew owocowych jest intensywne podlewanie (tak mi zawsze dziadek opowiadał).
Awatar użytkownika
krysp50
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 630
Od: 22 lut 2007, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Nie wiedząc o poradzie Mirabilis, wszystko dobrze podlałam - oczywiście te najbardziej,które ucierpiały. A mrozik szalał zakosami - był tam gdzie hortensje w dwóch różnych miejscach, dopadł azalię, ale zostawił jej 3 kwiaty -reszta padła, "wysoka magnolia" - 30cm też lekko oberwała po listkach, a kwitnące obok tulipany - nie :?: :!: Dostało się też trochę mahonii i róży pnącej -obok niej druga ani muśnięta.Kwiaty na drzewach owocowych są - chyba nie dostały, trochę "pożądliło" truskawki. Wygląda na to,że tam,gdzie była naturalna ochrona - czyli mur, płotek,krzewy - to uderzyło najbardziej.
To tyle na gorąco - reszta okaże się później.
Pozdrawiam Krystyna
Awatar użytkownika
broniusz
---
Posty: 375
Od: 24 mar 2006, o 21:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Mirabilis pisze: [
Mojej mamie przemarzł klon 2 lata temu. Był trochę większy - ok 1,5 m. Puścił pędy z pnia poniżej korony. Przez dwa lata nadrobił zaległości i ma już nowe gałęzie. Nie wiem jak to jest z roślinami ozdobnymi, ale ratunkiem dla przemarzniętych drzew owocowych jest intensywne podlewanie (tak mi zawsze dziadek opowiadał).
Dodam nadto, ze warto zastosować środek biostymulator asahi sl
http://www.kpodr.pl/ogrodnictwo/sadowni ... _drzew.php
http://www.asahi.pl/asahi.html#as1
Broniusz
Awatar użytkownika
grazyna56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 706
Od: 10 lut 2007, o 20:28
Lokalizacja: łódż

Post »

Ja też poniosłam troche strat ,hortensja 2 -letnia, 2 wsadzone tawułki ,trochę liscie róży, najbardziej mi żal ,nowo zakupionej magnoli która stała w donicy miedzy iglakami miiała 5 pięknych pąków jeszcze nie otworzonych ,część liści przemarzło, ale cześć jest zielonych .Mam pytanie czy pąki jeszcze zakwitną ???? :cry: :cry: :cry: NAJBARDZIEJ BYŁAM ZDZIWIONA POWOJNIEKIM :shock: posadziłam 2 szt.tydzień temu.Po zakupie u ogrodnika były u mnie w domu 3 tygodnie, rozwineło sie pełno liści i powychodziło mnóstwo paczków.Jak jechałam na dzialkę, byłam pewna ze po nich -kompletnie im sie nic nie stało i 2 innym też nic . :D
cudze błędy mamy przed oczyma ,własne za plecami
Pozdrawiam Grazyna
Awatar użytkownika
Wisienka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4094
Od: 9 lis 2006, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Strefa 6a

Post »

KaRo pisze:A gdzie mieszkasz labor - może w Czechach lub na Słowacji albo w Kotlinie Kłodzkiej :D ????
Karo!
Zaciekawiło mnie to zdanie, jako że moja działka jest w Kotlinie Kłodzkiej. Czyli uważasz,
że tam jest cieplejszy mikroklimat? Hm... ale w marcu jak tam byłam, to w porównaniu
do Waszych ogrodów, wzrost roślin był opóźniony.
Pozdrawiam serdecznie
gregorusp
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 23 kwie 2007, o 09:21

Post »

Dzięki za odpowiedzi - spróbuję z tym preparatem (Asahi SL) - zobaczymy jakie da rezultaty :) Zresztą każde na plus będą dobre - teraz aż żal patrzeć na te klony :cry:
Grzegorz
Poohaty
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 16 kwie 2007, o 13:16
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Ja się cieszę, że właściwie to prawie nic nie zmarzło, mimo iż działkę mam w takim miejscu gdzie zawsze jest ok 5 stopni zimniej niż w domu który jest ok 15 kilometrów od działki.

Przemarzł mi szpinak, ale o dziwo sałaty które były w inspekcie przeżyły, mimo iż zwiało folię. Na mojej działce cała wegetacja jest nieco opóźniona niż w innych miejscach. Liczę na to, że zrobi się cieplej. Chociaż w żadne prognozy pogody nie wierzę, no może jedynie w te jednodniowe. Tam niewiele mogą się pomylić.

Oby w weekend było ciepło i słonecznie. Już w sobotę włączą wodę na działkach, ale pewnie wszyscy przyjadą podlewać, to ciśnienie będzie tak ogromne, że woda będzie lecieć jak krew z nosa.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21859
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Wisienka pisze:
Karo!
Zaciekawiło mnie to zdanie, jako że moja działka jest w Kotlinie Kłodzkiej. Czyli uważasz,
że tam jest cieplejszy mikroklimat? Hm... ale w marcu jak tam byłam, to w porównaniu
do Waszych ogrodów, wzrost roślin był opóźniony.
Tak Wisienko,właśnie tak uważam,że jest tam zdecydowanie inny klimat niż u mnie w Polsce Centralnej :D
Wg mojej teorii jest tam cieplej i różnica temperatur znaczna na + w kotlinie. :D
"
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Wisienka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4094
Od: 9 lis 2006, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Strefa 6a

Post »

Dzięki Karo za odpowiedź.
Ale niestety - oglądałam teraz dziennik i fatalne dla wszystkich wiadomości :cry:
Nawet w Kotllinach na zachodzie przymrozki do -4 stopni!!!
Co za pogoda! Zabezpieczajcie więc roślinki, żeby nic nie pomarzło!
A chciałam teraz posadzić mój winobluszcz pięciolistkowy. Chyba muszę wstrzymać się
do następnego tygodnia...
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5224
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Post »

No i mamy przymrozki :( Jak tutaj coś sadzić skoro zaraz może przemarznąć. W okolicach Radomia (tam mam domek) był okropny mróź w nocy a rano był szron na trawie i samochodach.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21859
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Zobaczcie tutaj moje zmrożone dzisiejszej nocy rośliny :(
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
ulina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1716
Od: 15 mar 2007, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

W świętokrzyskim też też był mróz -6st.C.
Tulipanki, korony cesarskie leżały, a hortensja przemarzła. :evil:
Pozdrawiam, Halina
goni@k
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 18 wrz 2006, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą
Kontakt:

Post »

Zmarzł mi klonik palmowy Dissectum Nigrum,wszystkie listki są klapnięte .
Czy są szanse na to,że "odbije"?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”