Sadzenie host pod drzewami.

Hosty
ODPOWIEDZ
muchazezlotym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1834
Od: 21 wrz 2008, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sadzenie host pod drzewami.

Post »

Tomasz II pisze:dolne gałązki cyprysików można przycinać. :)
Już to za mnie zrobił parę lat temu 80-kilowy pies! ;:138
x_P-42
---
Posty: 3612
Od: 27 maja 2009, o 01:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sadzenie host pod drzewami.

Post »

muchazezlotym pisze:
Tomasz II pisze:dolne gałązki cyprysików można przycinać. :)
Już to za mnie zrobił parę lat temu 80-kilowy pies! ;:138
Boziu, jak te hosty będą wyglądać? :;230
muchazezlotym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1834
Od: 21 wrz 2008, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sadzenie host pod drzewami.

Post »

Tamten żarłoczny pies już biega po wiecznej psiej łące :(
muchazezlotym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1834
Od: 21 wrz 2008, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sadzenie host pod drzewami.

Post »

Tomasz II pisze:Nie ma problemu, cyprysiki nie są tak żarłoczne, bardziej tu chodzi o ich zacienienie niż system korzeniowy, tak więc śmiało, dolne gałązki cyprysików można przycinać. :)
( to naprawdę z doświadczenia)
Zrobione! ;:138 ;:138 ;:138 ;:138 ;:138

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Iw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 942
Od: 4 sie 2008, o 22:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Sadzenie host pod drzewami.

Post »

Jakie masz śliczne kamloty :) hihihi, hosty jak urosną to też rzucą się w oczy ;:138
Żeby moje były chociaż tak duże :roll:
x_P-42
---
Posty: 3612
Od: 27 maja 2009, o 01:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sadzenie host pod drzewami.

Post »

muchazezlotym pisze: Zrobione! ;:138 ;:138 ;:138 ;:138 ;:138

Obrazek
Elu, apeluję o Twój wątek ;:180 ;:180 ;:180 ;:180
AgaW
50p
50p
Posty: 54
Od: 20 kwie 2010, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wola Sernicka koło Lubartowa

Re: Sadzenie host pod drzewami.

Post »

Witam
mam pytanie czy hosty będą rosły w cieniu orzecha włoskiego i leszczyny?
Agnieszka
Awatar użytkownika
Iw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 942
Od: 4 sie 2008, o 22:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Sadzenie host pod drzewami.

Post »

Pod leszczynami rosną świetnie ;:138. Leszczyna ma bardzo kruche gałązki i przy większym wietrze ciągle coś mi z tych leszczyn spada :( , a to gałązka, a to patyczek, przy okazji dziurawiąc rośliny.
Ale poza tym nie narzekam. Jak przeniosłam hosty pod leszczyny zaraz zaczęły rosnąć i widać, że im tam dobrze.
Ale orzech włoski to chyba nie najlepsze rozwiązanie. Pod orzechem niewiele urośnie. Tu chyba już ktoś się wypowiadał na ten temat.
Awatar użytkownika
mommy_b
200p
200p
Posty: 316
Od: 25 kwie 2008, o 19:47
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Sadzenie host pod drzewami.

Post »

I ja się podepnę pod pytanie odnośnie sadzenia host pod orzechem włoskim. Tylko, że mój został ścięty i został fajny konar, który mogłabym wykorzystać. Znalazłoby się na dole w korzeniu miejsce dla małej hosty (już zamówiona :tan ), nawet mam już wizję jak to zrobić, a na górze wydrążyłabym też dziurę, ale tam mogłabym wsadzić coś na pełne słońce, hosta miałaby cień od konara, bo rosłaby tak jakby częściowo w nim z boku :roll:. No i tu pytanko, czy sobie hosta poradzi "w tym orzechu" (stoi sam pień, czasem tylko jakąś gałązkę wypuści, a drzewa z niego już na 100% nie będzie).

U mnie też niektórym hostom daje cień cały szpaler leszczyny sąsiada i żyją w zgodzie, tylko leszczyny mają właśnie to do siebie, że okropnie brudzą.
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Re: Sadzenie host pod drzewami.

Post »

AgaW pisze:Witam
mam pytanie czy hosty będą rosły w cieniu orzecha włoskiego i leszczyny?
Orzech włoski może niekorzystnie działać na inne rośliny w otoczeniu, przez wydzielanie do gruntu szkodliwych substancji. Zarówno w świeżych liściach, łupinach owoców jak i w korzeniach znajduje się toksyna "Juglon", która w glebie ulega rozkładowi nawet dopiero po dwóch miesiącach. Lisie można jednak kompostować gdyż w kontakcie z powietrzem rozkład następuje dużo szybciej.
Nie polecam zatem sadzenia host pod orzechem włoskim.
mommy_b pisze:.... Znalazłoby się na dole w korzeniu miejsce dla małej hosty (już zamówiona :tan ), nawet mam już wizję jak to zrobić, a na górze wydrążyłabym też dziurę, ale tam mogłabym wsadzić coś na pełne słońce, hosta miałaby cień od konara, bo rosłaby tak jakby częściowo w nim z boku :roll:. No i tu pytanko, czy sobie hosta poradzi "w tym orzechu"
Przeczytaj to co napisałem powyżej. Z tego co piszesz pień jeszcze całkowicie nie obumarł, jeśli wypuszcza nadal jakieś gałązki - czy zatem toksyny w nim zawarte już uległy rozkładowi???
Może na razie należałoby wsadzić tam hostę w odpowiedni dużej donicy.
Nie mam doświadczenia z sadzeniem host w takich warunkach, ale jeśli się zdecydujesz, to napisz jakie będą wyniki tego eksperymentu. :idea:
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
AgaW
50p
50p
Posty: 54
Od: 20 kwie 2010, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wola Sernicka koło Lubartowa

Re: Sadzenie host pod drzewami.

Post »

Dzięki Paco za odpowiedź. W takim razie zrezygnuję z sadzenia pod orzechem włoskim i poszukam dla host lepszego stanowiska
Agnieszka
Awatar użytkownika
mommy_b
200p
200p
Posty: 316
Od: 25 kwie 2008, o 19:47
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Sadzenie host pod drzewami.

Post »

A tak właśnie wygląda pieniek. Na górze chciałabym wydrążyć dziurę i ewentualnie na możliwe szkodliwe działanie orzecha wsadzić tam donicę a do niej coś rozłożystego aby zwieszało się na boki. Pieniek jest spory więc i przy odrobinie szczęścia wejdzie tam i spora doniczka. A w tej dziurze chciałam bezpośrednio do wsypanej ziemi wsadzić małą hostę. Teraz nie widać tego bo jest wsypany kompost do środka (wiadro), ale jest tam duża dziura w dół, którą wydrążyłam zwykłą łopatką i w głąb da się jeszcze go wydrążyć. Dookoła pieńka chcę zmienić ziemię i wysiać trawę.

Ale czy ma jakikolwiek sens zamalowanie pieńka jakimś impregnatem do drewna czy to nic nie da, a może zaszkodzi roślinom,które mogą tam rosnąć?
jar222
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 1 cze 2010, o 08:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sadzenie host pod drzewami.

Post »

mommy_b pisze: A czy ma jakikolwiek sens zamalowanie pieńka jakimś impregnatem do drewna czy to nic nie da, a może zaszkodzi roślinom,któe mogą tam rosnąć?
Z roślinami to nie wiem, ale swego czasu próbowałem impregnować pieńki - olszynowe i dębowe. Efekty raczej mizerne , olszyna szybko popękała i po 3 zimach zamieniła się w próchno - wystarczyło lekko stuknąć i pieniek rozsypywał się na małe kawałeczki. Dębowe wytrzymały dłużej, ale i tak próchnieją od środka i nie widać żeby impregnat jakoś szczególnie ten proces hamował - za dużo porów i pęknięć przez które wsącza się woda :( . Ja bym nie impregnował im mniej chemii tym lepiej. Pieniki zawsze można wymienić na nowe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hosty”