Zakładanie ogrodu od podstaw,początkujący

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
agaM
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1330
Od: 23 kwie 2008, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Mój ogród - totalne początki POMOCY

Post »

Nalewko :) dziękuję za radę, na pewno skorzystam z niej w kolejnym roku może nawet nie ze względu na króliki bo będzie ogrodzenie,ale ze względu na pieska który też będzie.. kiedyś :D :)
a włókninę założę jednak bo to pierwsze zimowanie i świeżo posadzone drzewka, więc nie zaszkodzi :)
Awatar użytkownika
agaM
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1330
Od: 23 kwie 2008, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Mój ogród - totalne początki POMOCY

Post »

a mi przyszło zamówione drzewko, jabłonka Ligol, niestety jest uszkodzone tzn. ma dwa zadrapania, jedno poważniejsze takie do żywego na 3,5 cm. na razie pisze z gościem, zobaczymy co mi poradzi.. kude, nie chce poranionego drzewa od początku i to za taką kasę że 3 bym miała! :( ech, pierwszy raz mam taka głupią sytuację

aha i ogrodzenie już zrobione :D tzn bramy jeszcze nie ma ale siatka na całości jest :D od wczoraj jest
Fallenangelv
---
Posty: 1821
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Mój ogród - totalne początki POMOCY

Post »

Ja nieraz to miałem ale nie robię z tym nic(może błąd?) ale poczytaj
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... n#p1039278
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7600
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Mój ogród - totalne początki POMOCY

Post »

Aga, ja bym dokładnie obcięła ten odstające strzępki kory i zasmarowała obydwa uszkodzone miejsca maścią ogrodniczą, ewentualnie farbą emulsyjną. Wolę dmuchać na zimne.
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
agaM
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1330
Od: 23 kwie 2008, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Mój ogród - totalne początki POMOCY

Post »

Gościu odpisał że to nic poważnego i żeby się tym nie martwić, nawet chce połowę kasy zwrócić by mnię zadowolilć ;) :D miłe prawda?
Fallenangelv skoro nic poważnego więc i ja niewiele zrobię. Maści ogrodniczej jeszcze nie mam ale farba od słupków jest (zielona) to maznę tylko
Geniu upewnię się że nią na pewno można. Za twoją radą już obcięłam zwisającą korę.

Ligol niniejszym został dziś posadzony na 'wysnaczonym' ;) wcześniej dla niego miejscu..

jeszcze tylko jesterek na wiosnę i .. ;:138 sad w komplecie hihi :D ;:138.. no prawie bo przecież porzeczekjeszcze nie ma
że czerwona i biała na pieńkach to wiem, czarna normalna. przypomnicie jeszcze jakie odmiany polecacie? tu niestety na rynku ciężko będzie o wypróbowanie konkretnych odmian ;)

lecę pobyć z rodzinką :tan
Awatar użytkownika
agaM
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1330
Od: 23 kwie 2008, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Mój ogród - totalne początki POMOCY

Post »

Robercie miło mi że o mnie pamiętasz :)
ano żyję żyję, powolutku pierwsze emocje po sadzeniu pierwszych i kolejnych drzew wygasły teraz trzeba cierpliwie czekać do wiosny czy drzewka się poprzyjmują a potem jeszcze cierpliwiej czekać na owoce (pierwsze pewnie za jakieś 3-4 lata ;) co najmniej)

jak Ci napisałam zajęłam się troszkę innymi sprawami, których życie ciągle dostarcza by się nie nudzić ;)
Fallenangelv
---
Posty: 1821
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Mój ogród - totalne początki POMOCY

Post »

Ja jeszcze dosadzam bukszpany.Ciepło jest to i ruch w sklepach nawet duzy.Sadzą jeszcze ludzie to i ja też. :D
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
agaM
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1330
Od: 23 kwie 2008, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Mój ogród - totalne początki POMOCY

Post »

ja żałuję że zamiast tego ligustru właśnie nie mam bukszpanów, są o woele piękniejsze i.. chyba zielone i zimą, prawda?

ale darowanemu koniowi się nie zagląda ;) hehe
Fallenangelv
---
Posty: 1821
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Mój ogród - totalne początki POMOCY

Post »

Zgadza się bukszpan zimozielony jest.Niektóre jakoś tak trochę zmieniają barwę.Jest ich mnogość gatunków.Ja planuję (i jestem w trakcie wykonywania) połączyć bukszpan z berberysem thunderberga.
W środku wysoki czerwonolistny berberys a naokoło niego zielony bukszpan.Koło to może nie będzie,raczej kwadrat.Jak tak się chodzi za zmysłami :D to coś tam się zawsze wymyśli.
Ps;Aga wykopuj ligustr znajdź klienta sprzedaj i sadź bukszpan. :D
Jedyną wadą jaką posiada bukszpan to... cena.Ja potrzebuję na pomysł około 40-50 sztuk.No chyba że stracę kontrolę to więcej. :;230 .Zmieniam to i owo w ogrodzie dziś chyba uszczuplę ilość żywotników szmaragdowych.
Pozdrawiam. :D
Awatar użytkownika
agaM
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1330
Od: 23 kwie 2008, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Mój ogród - totalne początki POMOCY

Post »

oho ;) zaczyna się.. sadzenie przesadzanie ;)

no tak, ten pomysł też mi kołacze w głowie, tylko czy mój będzie chciał go wykopać (to 75 krzaków plus 25 tego drugiego). No i do tego masz rację, koszt sporo większy..
Zeszło się żeby go wsadzić.. Ja niestety z dwójką maluchów i przy takiej pogodzie nie dam rady.. a na drugą wiosnę moze być już za póżno bo ligustr b. szybko się mocno ukorzenia (tak czytałam)
pewnie tak zostanie i będzie zimą straszył badylami hehe..
Fallenangelv
---
Posty: 1821
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Mój ogród - totalne początki POMOCY

Post »

Aga żywopłot z ligustru to cudo.Przez trzy pory roku :D . Bardzo dużo go osób posadziło jako żywą ścianę w tym roku,sam byłem świadkiem.
Wiesz a może jest pomysł-posadzić na nim coś jeszcze jakieś pnącze?Tak dla większej atrakcji .Może niekoniecznie zimozielone(chociaż :D ) ale na przykład clematisy?
popytaj forumków może to nie jest głupi pomysł.Tak sobie myślę...... :D
Może ktoś odpisze?
Awatar użytkownika
agaM
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1330
Od: 23 kwie 2008, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Mój ogród - totalne początki POMOCY

Post »

Tak pomyslałam by lepiej nie kombinować, na razie dam im szansę ;) więc czeka mnie przycięcie ich na wiosnę, bo chcę by od razu zaczęły rosnąć w krzak, a potem zobaczymy.. na upartego przecież mogę przed ligustrem posadzić bukszpany albo coś innego (kwiaty mogą mieć ciężko w cieniu takich pijących wode krzewów?? ;) teraz więc już nie kombinuję i nie myślę. Na razie tak jak CI pisałam, na głowie mam problem podłogowy bo nie wiem co położyć, łazienka, wejście to wiadomo terakota, ale pokoje kuchnie.. szkoda że drewnianą na legarach trzeba..
Fallenangelv
---
Posty: 1821
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Mój ogród - totalne początki POMOCY

Post »

Podłoga drewniana ma to do siebie że oprócz piękna jest też ciepła.Ja też lubię drewno. widziałem ładną rzecz w tamtym tygodniu.Część elewacji na domu od góry dachu do 1/3 ściany była odeskowana,pomalowana bejcą koloryzujacą na mahoń i polakierowana .Ładnie to wyglądało.A i podbitka też była drewniana.Tylko pewnie sporo to kosztuje :( .Ogólnie drewno w domu jest ładne tylko ceny....... czasem przerażają.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”