Ogród nad Oranią

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Orania
500p
500p
Posty: 646
Od: 23 sty 2008, o 02:51
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Och Ambo! :oops:

Naprawdę się cieszę, że odwiedziłaś mój Ogród! Mam nadzieję, że będziemy się wspierać w naszych ogrodowych poczynaniach! Dziękuję Ci za miłe słowa i serdecznie pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Kocina
1000p
1000p
Posty: 1198
Od: 22 lip 2008, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków, 6b

Post »

Oranio,
cudny klimat w tym Twoim ogrodzie :) Te schodki, mech na pniu, jablka na trawie.. Miałabym ochotę przysiąść sobie z kawą i pooddychać. Kibicuję Ci mocno i serdecznie pozdrawiam :D
Pozdrawiam ? Ogródek Marty: 1, 2
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Dzień dobry!

No, z tymi jabłonkami- rozumiem Twój zamysł, że pomniki niewiedzy...te soprawy. Ale jesteś pewna, że warto je zostawiać Za kilka lat to będzie kolejne setki kilogramów...jednak ...jabłek.?Pokora pokorą i konsekwencja czynów, ;) rozumiem, ale jednak...No, chyba, że to jakieś Twoje ulubione odmiany?

To jak bedziesz kupować suszarkę to zwróć uwagę na firmę. Na wszystkich forach w ocenie ta akurat wygrywała jako najlepsza.

No na takim terenie może być trwa na ścieżkach bo się ich nie zadepcze do szczętu- za każdym razem można iść inną drogą.

pozdrawiam
Aga
sterlizja36
500p
500p
Posty: 799
Od: 14 paź 2008, o 18:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Witam!Wpadłam tutaj już wczoraj ale dzieci tak atakowały, że nie dało sie pisać.Piękna twoja działeczka i mnóstwo starych drzew owocowych.Dużo twojej pracy widać wszędzie!Ścieżka wyszła naprawdę oryginalnie.Kiedyś też miałam działkę ze starymi drzewami-niestety musiałam sprzedać na rzecz obecnej.
Pozdrawiam-Ewa.
Ogród Sterlizja36
Awatar użytkownika
Orania
500p
500p
Posty: 646
Od: 23 sty 2008, o 02:51
Lokalizacja: pomorskie

Post »


Kocina i Sterlizjo! Dziękuję za wizytę!
Agusia, ja do Ciebie na PW.


Dlaczego tak lubimy stare drzewa?...
Może dlatego, że dają nam poczucie bezpieczeństwa, są większe od nas i silniejsze, no i są niezmienne w swej stałości, są stałe...
Stałe w przeznaczeniu bycia i życia według ustalonego cyklu, pewnej reguły, do której się dostosowały i niemożnością życia bez niej ( do czterech pór roku.)
I chyba to, że głęboko sięgają do ziemi, są z nią związane, czerpią siły życiowe właśnie od niej ale tak na prawdę ich pędem i pragnieniem jest osiągnąć ...niebo.
Myślę, że wrażliwy człowiek świadomie wie lub nieświadomie przeczuwa, że właśnie w tym schemacie, w tej harmoni tkwi tajemnica szczęścia i spokoju, bycia na ziemi z ziemią, czerpania od niej witalnych sił lecz równocześnie , koniecznie dążenia do zrozumienia tego,co ludzie rożnie nazywają, ( ale i tak wiedzą o co chodzi...
I chyba jeszcze za to, że złamane, piłowane, rąbane próbują żyć dalej i żyją, a my ludzie ...nie zawsze...

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

No tak....Takie drzewa, trochę jak Myszkiny...

Tylko się zadumać...




Oranio masz pw
Awatar użytkownika
Orania
500p
500p
Posty: 646
Od: 23 sty 2008, o 02:51
Lokalizacja: pomorskie

Post »

No i tak sobie stoi to drzewo a ja na to patrzę ze swojego Ogrodu i ciągle myślę, jak się czujesz, biedaku? :cry:

Aga, dzięki, że zwróciłaś mi uwagę na te nieszczęsne dwie jabłonie! W sumie podsunęłaś mi myśl, żeby je przesadzić jako dalszy ciąg tego wielkiego żywopłotu od wschodniej strony i przycinać je zgodnie z nową techniką prowadzenia gałęzi, dzięki czemu część żywopłotu będzie zróżnicowana a ja nauczę się wyprowadzania drzew owocowych na miarę XXI wieku - czyli minimalistycznie. No, dzięki! I już po wstydzie! :) Chociaż teoretycznie liczba jabłoni z 13 zwiększyła się do 15 ale za to idea sie zmieniła i teraz wszystko gra. :wink:

A oto banalna historia południowego ogrodzenia Ogrodu. Była siatka, ale niestety została chyba zpieniężniona na piwko, więc nie pozostało mi nic innego jak pleść płoty i robić zasieki, gdyż Ogród był swego czasu skrzyżowaniem dróg lokalnych wędrowców i poszukiwaczy cudzego majątku.


Obrazek

Murek oddzielający główną aleję jest mocno przechylony w stronę Ogrodu, dlatego posadziłam graby, by wyrosły raz, dwa, trzy (liczę na to !) i strzyżone do pionu zasłoniły tę nierówność.


Obrazek




To jest widoczek z głównej alei. Co można jeszcze z tym płotem zrobić?




Obrazek




Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Post »

Z bliska płot jest uroczy, ale z daleka niestety nie. Zostawia wrażenie bałaganu...
Sorki za szczerość (nie powinno sie przepraszać za szczerość :roll: ), ale taki płot nie pasuje jako bariera zewnętrzna.
Na Twoim miejscu, chcąc uniknąć sztucznych materiałów, fachowców i kosztów zasadziłbym żywopłot. Wiem, wiem, to takie oklepane... Ale doskonale spełnia swoją funkcję. A wewnątrz terytorium można robić najrozmaitsze płotki. Bo tam ich funkcja już będzie inna...
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Hmmm...Jak te graby z dołu podrosną to będzie jak żywopłot. Ale zanim to sięstanie ja bym podcięła te górne badyle, dodała dużo więcej gałęzi na gęstość i w pionie, aby był bardziej jeszcze zwarty- ale nie na tyle by zacieniał przedogródek, a potem bym kupiła opryskiwacz najtańszy, (mam go jest ok)ten za 49 złotych oraz dużą beczkę drewnochronu czy tego drugiego (też około 70-80- zł za 10 litrów)- co ja malowałam furtkę i jakimś palisandrem czy kolorem jaki Tobie sie podoba- bym pomalowała jednolicie-zaimpregrnowała (opryskowo-szybko by szło) gałęziowy płot. Byłby np ciemnobrąowy, jednolity, wyrównany u góry i gęstszy- może to by uporządkowało widok, a potem podrósłby-poprzerastałby go od strony domku zielony mur grabu?

a pod płotem, od ścieżki w te zielone dodałabym może na dół jakąś nasturcje? ;)tak "wsiowo"?

Pamiętaj, że graby trzeba strzyc, aby dół się zagęścił, bo inaczej na dole będą gołe badyle.

Ja mam tak z ligustrem...zaniedbanym:



Obrazek


ps. Oranio nie teoretycznie, nie teoretycznie się zmieniła, tylko praktycznie! :) Ale fakt, teraz jest tyle różnych technik, że warto się pobawić w to!
Awatar użytkownika
Orania
500p
500p
Posty: 646
Od: 23 sty 2008, o 02:51
Lokalizacja: pomorskie

Post »

No nie pomyślałam o tym, by pomalować te gałęzie...Ale faktycznie, jeżeli im się nada jakiś konkretny kolor, to nie będzie takie dziadowskie.Koniecznie przytnę i zagęstrzę. Ale za nim pomaluję, to muszę dopleść płot do końca.Ociągałam się z tym od wiosny ale teraz juz basta, muszę na zimę to zrobić, by ten fragment Ogrodu przynajmniej miał jakieś ogrodzenie.
Pod grabiami wyrosły mi niezapominajki !ale potem posiałam facelię, by poprawić glebę, przekopałam , (Aga spróbuj facelię, przetrzęsie każda glinę) no i całe lato podkładałam koszoną trawkę z pobliskiego trawniczka. Myslałam już o ozdobie tego parteru ale jednak dopóki graby sie przyjmują, bedę tę ziemię pod nimi ciągle użyźniać. Oczywiście grabki przycięłam ale nie drastycznie, tak z wyczuciem, w tym roku nie dam im wyrosnąć w górę ani na centymetr - wszytko pójdzie w boki.
Myślę, że Twój ligustr za jakiś czas dojdzie do siebie, jeżeli mu dołożysz trochę nawozu.
No a ten żywopłot z jabłoni - to ci heca!

(Zaraz wracam, muszę nakarmić myszy bo piszczą.)

Bishop, liczę na szczerość, by właśnie poznać inny punkt widzenia!
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Post »

Oranio, żywopłot z grabów jest piękny. Wiem co mówię , bo moi przyjaciela mają. Wymaga cierpliwości, wygląd osiąga po kilku latach, ale naprawdę warto czekać. Ja mam ałyczę i bardzo tego żałuję. Ale cóż - jest i na razie zostanie. Nie mam siły żeby to zmieniać. No i nie chciałabym znowu odsłonić się "od ulicy". Tak więc uważam, że podjęłaś słuszną decyzję. Jak Ci urośnie żywopłot, wtedy bez żalu pożegnasz się ze swoim plecionym płotkiem, który prawdopodobnie i tak do tego czasu ulegnie biodegradacji :lol: :lol: :lol:
Pozdrowienia z Gdańska - Maria
Awatar użytkownika
Irena37
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3391
Od: 15 sty 2008, o 18:27
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Oranio Twój ogród zachwycił mnie, jest w nim tyle natury, tyle piękna. Nie wiem co piękniejsze czy te stare duże drzewa, czy ten trawnik przypominający pachnącą łąkę. Jeżeli możesz to nie zmieniaj za wiele w tym buszu, u Ciebie jest cudownie, nawet ten grill ma swój urok. Ten ogród jest niepowtarzalny. Rzadko można coć takiego zobaczyć. Serdecznie pozdrawiam.
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Zawsze z wielką przyjemnością zaglądam do Ciebie. Największe wrażenie zrobiło na mnie tworzenie tej kamiennej ścieżki.Super.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”