Nasza działeczka- kolejne etapy powstawania

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
jollla500
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10626
Od: 26 cze 2008, o 23:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

Witaj Joluś i Marku cieszę się że trafiliście tu do nas na forum .Można tu wiele się dowiedzieć i nauczyć .A u Was super ,ślicznie się zapowiada i efekty już są widoczne i jest bardzo ładnie i ciekawie .Pozdrawiam Was mocno i serdecznieObrazek
Jolllinki ;:3Do Jollla500
Miłością moją są ogrody, wschody słońca i jego zachody......
Awatar użytkownika
jolami
500p
500p
Posty: 995
Od: 12 lip 2008, o 23:53
Lokalizacja: opolskie

Post »

Agnieszko i Jollu dziękuję za odwiedziny :D Wiecie co znów mam "doła". Bo my to z M chcielibyśmy wszystko od razu zrobić, a w dwójkę się nie da, jeszcze dom, praca, dziecko. Codziennie po pracy jestem na działce i coś tam dłubie a mam wrażenie, że nic nie widać. Wczoraj u nas było 30 stop., M źle się czuł, miał wysokie ciśnienie więć zakazałam mu pracy na działce. Miał siedzieć i zająć się dzieckiem, ale i tak mnie nie posłuchał. Jak poczuł się lepiej to przesadził 3 agresty, a ja znów wyrywałam nowo wyrośniete chwaściory. A tak w ogóle to mój M doszedł do wniosku, że chyba trzeba zwolnić to tempo, co zrobimy to zrobimy , a zdrowie ważniejsze....
Do kiedy mogę posiać trawę? Qurcze boję się że się nie wyrobię....Luuudzie ta działka mi się po nocach śni!!!!
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Jolu! Trawę możesz siać jeszcze przez cały wrzesień ( jeśli pogoda pozwoli). Nie przejmuj się tak bardzo - w końcu działka jest dla Was a nie Wy dla działki. Na początku zawsze jest ogrom prac. Ja z zasady sama "walczę" z działką i przyjęłam postawę,że co ma być to będzie.Jak nie w tym roku to w następnym...Praca na działce powinna być przyjemnością a nie kolejnym obowiązkiem. Kiedy mogę liczyć na spis materiałów i orientacyjny kosztorys. Robocizna u mnie też nie wchodzi w rachubę, bo M da sobie radę przy syna i mojej pomocy. Największą zaletą ogrodnika jest cierpliwość. Bo pewnych rzeczy nie da się "przeskoczyć".
Awatar użytkownika
jolami
500p
500p
Posty: 995
Od: 12 lip 2008, o 23:53
Lokalizacja: opolskie

Post »

Izuś ;:196 dzięki za wsparcie..
A te materiały :oops: jutro...przepraszam
Awatar użytkownika
jollla500
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10626
Od: 26 cze 2008, o 23:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

Jolu pamietaj zdrowie jest najważniejsze,praca nie zając nie ucieknie. Wiadomo że wiele się ma w planach i chciałoby się aby było już zrobione .A myślisz ze mi się mój ogród nie śni po nocach.Ja jak zamykam oczy to już widzę grządki,kwiaty .Pamiętaj Jolu po mału a dojdziecie do celu i tak macie już pięknie i wiele prac za Wami.Pozdrawiam :D :D :D
Jolllinki ;:3Do Jollla500
Miłością moją są ogrody, wschody słońca i jego zachody......
Awatar użytkownika
Irena37
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3391
Od: 15 sty 2008, o 18:27
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Jolu pospacerwałam po Twojej działce, jest wystarczająco duża, żeby się narobić i jednocześnie pięknie urządzić, a ze zbocza można utworzyć piękne widoki. Dużo zrobiliście w tak krótkim czasie, z tego co już widać zapowiada się pięknie, życzę dalszej wytrwałości. Pozdrawiam serdecznie Irena.
Awatar użytkownika
jolami
500p
500p
Posty: 995
Od: 12 lip 2008, o 23:53
Lokalizacja: opolskie

Post »

Witajcie! Kręgosłupa dzisiaj nie czuję...bo...U nas była dzisiaj piekna słoneczna pogoda i nie mogłam wysiedzieć w pracy myśląc ile mogłabym przez ten czas zrobić na działce :? I co? poszłam na działkę...i przez 4 godz. plewiłam...a po południu przez 3 godz. .....plewiłam........
A i tak jeszcze nie wszystko...ale duuużo... Myślę że uda nam się do soboty przygotować teren pod sianie trawki...A M w tym czasie z kolegami wylał posadzkę w altanie i w przybudówce na narzędzia, przybił dechy na dachu itp..
Nie wzięłam aparatu i nie mam zdjęć..jutro coś pokażę :)

Dostałam cebule lilii w tamtym tygodniu takie co dopiero wykopane. Podobno miałam je wsadzić jak obeschną. Czy tak? Tylko one mi puściły zielone listki /7cm/ i co teraz?
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Dzięki Jolu za spis :!: Pokażę M jak tylko wróci. A te cebule lilii myślę,że możesz posadzić. Ja bym tak zrobiła, ale może ktoś bardziej fachowy Ci doradzi.
Awatar użytkownika
Frida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1770
Od: 31 mar 2008, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Walka z jeżynami - koszmarek, bolący kręgosłup i przyległości oraz pogoń za czasem, żeby zdążyć ... to wszystko przerabialiśmy z M. wiosną, a teraz kontynuacja.
Widzę, że u Was podobnie. Wszystko to nic, ból, zmęczenie to fraszka, w porównaniu z efektami, z pięknym ogrodem, jakim uczynicie swoją działkę.
Jolu, robótki zostaw na zimę, a wiosną pochwalisz się co zrobiłaś.
Życzę Wam wytrwałości i ...elastycznych kręgosłupów
Pozdrawiam, Danuta
Awatar użytkownika
Agawa
1000p
1000p
Posty: 1252
Od: 4 wrz 2008, o 10:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

Jolu Ty walczysz z jeżynami, a ja chcę aby się u mnie rozrosły :lol:
słonecznie
Lidka
Agawa walczy w ogrodzie
Awatar użytkownika
jolami
500p
500p
Posty: 995
Od: 12 lip 2008, o 23:53
Lokalizacja: opolskie

Post »

Frida i Agawa dziękuję za odwiedziny mojej jeszcze nie działki...
Agawa pisze:Jolu Ty walczysz z jeżynami, a ja chcę aby się u mnie rozrosły :lol:
Lidka oczywiście niech Ci rosną te jeżynki tylko nie tak jak u mnie ... :D /u mnie na skarpie były takie leśne, dzikie/. To pozostałości po nich, już zresztą wykopane. Ale to jest takie dziadostwo, że ja w życiu się tego nie pozbędę do końca. 2razy były potraktowane randapem i tak znowu wylazły...i znów robota... :(
Obrazek
Awatar użytkownika
rivendel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2030
Od: 28 sie 2008, o 22:29
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

Wykop, kochana, wykop!! Ja swoje stare maliny wykopałam i mam spokój...
Pozdrawiam-AgnieszkaIntro, czekanie na wiosnę
Awatar użytkownika
jolami
500p
500p
Posty: 995
Od: 12 lip 2008, o 23:53
Lokalizacja: opolskie

Post »

Kochana Agnieszko ja je wykopałam :evil: Ale one i tak wyrastają. Bo w ziemi na całej skarpie jest tyle korzeni, że koszmar. Chyba nie jestem w stanie wszystkich usunąć bo skarpa musiałaby zniknąć z powierzchni ziemi, żeby się dobrać do tych korzeni.
Maliny też miałam, ale z nimi była łatwiejsza sprawa
Może kiedyś jak skarpę obsadzę roślinami to nie wylezą?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”