Mleko na pomidory ?

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
klajka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 24 cze 2013, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 15 km od Rzeszowa

Re: Re:

Post »

docentandrzej pisze: I tutaj masz coś jeszcze: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=254 . Link też z pierwszej strony.
Nie podobają Ci się plamy na pomidorach, to nie pryskaj, bo po co potem spłukiwać to co ma chronić. Ja tego sposobu nie praktykowałem, więc nie doradzę, ale poczytaj wątek z linku.
Nie chodziło mi o to, że zaraz po oprysku zmywam to mleko z pomidorów. Tylko, że przed jedzeniem. Pytałam czy też tak macie, bo może akurat źle coś robię i trzeba pryskać tylko liście a nie całą roślinę, albo coś innego jeszcze? Po prostu te plamki są trochę nieestetyczne, a po drugie wydaje mi się, że np. pomidor Tigerella kiepsko się wybarwił (nie było takich wyraźnych paseczków) właśnie przez te kropki (bo dość gęsto pokrywały pomidory). No ale najważniejsze jest to, że metoda jest skuteczna :D
miczu007
100p
100p
Posty: 192
Od: 4 sty 2014, o 15:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grudziądz - Okolice

Re: Re:

Post »

]


Z tego co wyczytałem to proporcje jakie sie stosuje to jakieś 1:10 a nie 1:1 jak w twoim przypadku może to jest powodem
docentandrzej
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 839
Od: 6 sty 2013, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Przystajń koło Częstochowy

Re: Mleko na pomidory ?

Post »

klajka pisze:
docentandrzej pisze: I tutaj masz coś jeszcze: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=254 . Link też z pierwszej strony.
Nie podobają Ci się plamy na pomidorach, to nie pryskaj, bo po co potem spłukiwać to co ma chronić. Ja tego sposobu nie praktykowałem, więc nie doradzę, ale poczytaj wątek z linku.
Nie chodziło mi o to, że zaraz po oprysku zmywam to mleko z pomidorów. Tylko, że przed jedzeniem. Pytałam czy też tak macie, bo może akurat źle coś robię i trzeba pryskać tylko liście a nie całą roślinę, albo coś innego jeszcze? Po prostu te plamki są trochę nieestetyczne, a po drugie wydaje mi się, że np. pomidor Tigerella kiepsko się wybarwił (nie było takich wyraźnych paseczków) właśnie przez te kropki (bo dość gęsto pokrywały pomidory). No ale najważniejsze jest to, że metoda jest skuteczna :D
To przepraszam za niezrozumienie :wink: Wydaję mi się, że owoce też trzeba pryskać, bo choroby ich nie omijają, a w całych tych opryskach chodzi o to, żeby stworzyć swego rodzaju barierę ochronną przeciw patogenom. Zresztą nie wypowiadam się dalej, bo nie mam w tym doświadczenia. Stosując oprysk octanem wapnia (polecam, jeżeli jeszcze o tym nie doczytałaś na forum) pryskałem całą roślinę i ślady też zostają, taki białawy nalot. Na pewno nie tak znaczne jak przy oprysku mlekiem, ale są.
Polska moją Ojczyzną. Andrzej
klajka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 24 cze 2013, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 15 km od Rzeszowa

Re: Mleko na pomidory ?

Post »

Czytałam o tych innych opryskach już w tamtym roku, ale trochę za dużo było tego do ogarnięcia dla mnie. Więc stosowałam mleko z czosnkiem (mleko z wodą 1:1) i herbatkę tymianek - oregano i też się sprawdzało. Co tydzień jedno i drugie, np. w środy pryskałam tymiankiem, a w soboty mlekiem.
x-a-8
---
Posty: 960
Od: 30 lis 2012, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mleko na pomidory ?

Post »

Od wielu lat czytam i czytam o tych Waszych mlecznych opryskach.
Chyba mnie przekonaliście i coś tam wypróbuję w tym roku.
Dla porównania skuteczności metody kilka krzaków nie opryskam.
Będą rosnąć w tych samych warunkach.
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mleko na pomidory ?

Post »

Może to i dobre to pryskanie mlekiem, ale jak pryskam HT, OW, CW i jeszcze w międzyczasie siarczan magnezu i czyś na dokarmienie, a ni daj Boze jeszcze jakiejś chemii czasem trzeba użyć (a trzeba czasem)...to kiedy z tym mlekiem się wcisnąć? Toż to co chwila oprysk ;:oj ;:306 Mi w ubiegłym roku nie wystarczyło czasu na te, które wymieniłam i w sierpniu już nawet HT nie pryskałam, a jeszcze mleko? ;:224
Czy jak pryskacie mlekiem to stosujecie jeszcze te mikstury ?
docentandrzej
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 839
Od: 6 sty 2013, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Przystajń koło Częstochowy

Re: Mleko na pomidory ?

Post »

Z racji braku czasu i tego, że składniki miałem przygotowane do samego końca tylko na OW, pryskałem jednie tym środkiem. Czas na to od lipca miałem tylko w sobotę do końca sezonu i pomidory wytrzymały do końca. Jedyne z czym się borykałem do suchą zgnilizną wierzchołkową. Pierwszy mój udany sezon na pomidory ;:oj Temat o pryskaniu mlekiem przeczytałem, ale jakoś mnie to nie przekonywuje.
Polska moją Ojczyzną. Andrzej
termit
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 21 lis 2015, o 09:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mleko na pomidory ?

Post »

o wykorzystaniu mleka w ochronie roślin czytałem nawet na stronie internetowej ośrodka doradztwa rolniczego. Zalecali 1 litr chudego mleka na 5 l wody. Na mszyce serwatka z wodą w stosunku 1:1 - niszczy 70% owadów.
x-a-8
---
Posty: 960
Od: 30 lis 2012, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mleko na pomidory ?

Post »

A może ktoś robił próby z płynem do higieny intymnej?
Mogłoby to mieć sens, stworzenie środowiska nie sprzyjającego
rozwojowi zarodników grzybów.
Awatar użytkownika
MartaK
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 8 maja 2013, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KUJ-POM

Re: Mleko na pomidory ?

Post »

Pryskałam mlekiem prosto od krowy rozcieńczonym 1:1 z wodą, czasami mleko było już lekko zsiadłe i też było ok :)
Pozdrawiam, MK
x-a-8
---
Posty: 960
Od: 30 lis 2012, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mleko na pomidory ?

Post »

Bardziej niż mleko przekonać mnie może serwatka, ale taka w miarę świeża z jeszcze
żywymi pałeczkami fermentacji mlekowej.
Matina
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 15 mar 2016, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mleko na pomidory ?

Post »

Witajcie. To moja pierwsza zajawka na tej stronie. Mam pytanko do mających większe doświadczenie z mlecznymi opryskami. Czy pomidorki po umyciu przed jedzeniem nie pachną lekko podpsutym mlekiem?
Codziennie miłego dzionka. Marta
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5107
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Mleko na pomidory ?

Post »

Na pewno nie, ale słyszałem, jakie różne praktyki niektórzy robią w uprawie pomidorów, że już od 30 lat nie kupiłem żadnego pomidora. Ten Twój okaz prawdopodobnie był źle przechowywany lub czymś potraktowany na przechowywanie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”