Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2013
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Witaj Krysiu, bardzo dziękuję za miłe słowa, ;:138 Dlatego ten ogród jest kochany bo połowa z niego to pamiątki od rodzinki i znajomych.Kiedyś jak jeszcze robiłam imprezki imieninowe to mieliśmy taka umowę kupowania sobie roślin kto tam miał ogródek,i to się całkiem fajnie sprawdzało teraz jednak od paru lat nie wyrabiam ani fizycznie ani finansowo na imprezki i ogród by więcej nie pomieścił. :;230 Ale zawsze jeszcze znajdzie się ktoś co mi coś podaruje albo się wymieni i to jest bardzo fajne.Miłego dnia jutro bez zawieruchy i bez upałów. :wit
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17005
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Roślinki piękne, okazałe.
Fajny taki przegląd roślin od serca.
Widać, ze dobrze darowane i dobrze rosną.
Ja też mam oczywiście kilka takich podarunkowych :D
Dziękuję ;:196
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2013
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Obrazek
Anastasia jak mnie opisy nie mylą

Obrazek
Corco Vado chyba ;:131
Obrazek
African Lady
Obrazek
Lavon
ciężko samej siebie zrozumieć w tych opisach bo w jednej mam "czerwony środek żółte krawędzie a w drugim opisie następnej lilii żółte krawędzie czerwony środek" ;:223 :;230 i co jest co?
Obrazek

Obrazek
Conca D:OR

Witaj Aniu ,super że jesteś myślę że każdy ogrodnik ma wiele podarunków u siebie ale one są o wiele cenniejsze od tych normalnie zakupionych więc jak coś z podarunkowych padnie to dwa razy boli.Podobno ma być ładny wekand,nigdy nie wiem jak się to pisze ;:306 ;:131 ale życzę ci Aniu udanego w gronie roślin i rodzinki tego wolnego już po polskiemu napiszę. :;230 ;:196
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4337
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Karo pisze: 20 lip 2023, o 15:15 O raju ;:oj Jolu tytuł wątku okazał się być adekwatny do zawartości ogrodu. To zapewne Twoja inwitacja spowodowała, że rośnie w nim wiele prezentów
Zgadzam się w 100% z Krysią ;:138
Parafrazując ... "jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie"
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2013
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Cześć Andrzeju miło cię witać w moich skromnych progach,dziękuję bardzo że tak o mnie myślisz ja ogólnie jestem gaduła i lubię ludzi i ich towarzystwo tylko życie nie zawsze mi w tym pomaga więc niezmiernie jestem szczęśliwa że was ,forumowiczów mam, :wit Teraz prezenty roślinne muszą być odstawione bo jestem zmuszona pomniejszać moje nasadzenia z powodu braku zdrowia ale jestem dobrej myśli może kiedyś się poprawi.koło domu pomniejsze żeby lepiej wyglądało a na górce powiększe bo przecież nie wyrzucę kochanych roślinek. :;230 W końcu już emeryturka to mam czas zrobić powolutku,a to jest prezent od moich koleżanek z pracy i kierownictwa.a do tego był piękny storczyk.kawa ,słodkości, winko,serwetka na stolik i całe pudło chemii typu płyny ,ściereczki i takie tam i najważniejsze,jak uda mi się przesłać zdjęcie.
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2013
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11616
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Jolu też mnie zauroczyła lilia Anastasia, więc posadziłam wiosną. ;:173 Szkoda, że kwiaty patrzą w dół, bo jest piękna.
Też pamiętam większość darczyńców i zawsze staram się pokazać, że nie zmarnowałam roślin. Niestety zniechęciłam się do dawania, bo wiele roślin przepadło, albo obdarowani nie raczyli nawet dać znać, czy się przyjęły. ;:174
Ogrodowa hortensja ładnie kwitnie. ;:oj
Dzięki za rady w sprawie hortensji ogrodowej. ;:180 Niestety już nie mam, dwie zamordowałam, ;:14 więcej nie sadzę.
Deszcz nam podlał ogrody. :tan
Spokojnej pogody na ogródkowanie. ;:168
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2013
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Cześć Soniu ,fajnie że wreszcie ziemia się napiła ale i tak wszystkie kwitnienia za szybko minęły z braku wody,dobrze że taraźniejsze mają troszkę wytchnienia a wraz z roślinkami ogrodnicy. :heja Mnie z powodu pogorszenia zdrowia zmusza życie do uprawy większych krzaczastych roślin bo schylanie do ziemi mi bardzo szkodzi a wokół krzaczka to motyczką da się wyciąć.Dlatego powiększam ilość hortensji i piwonii ,zostaną róże które mam ,nie powiększam,pomniejsze irysy szczególnie te ciemne brązowe bo mnie nie ujmują i liliowiec ten wysoki mam go w nadmiarze a pleni się jak chwast,do tego koniecznie przesadzanie bo się rozrosły hortensje i się duszą a myślałam że w ogóle nie zakwitną bo były pomrożone.teraz też widzę że mam inne odmiany koło siebie bo przedtem jakoś jednakowo kwitły a teraz widać różnice,tylko nie nazwę bo nie wiem czy w ogóle mam zapisane.Teraz nie mam zdjęcia tego rocznego ale jak zrobię to prześlę jak to wygląda ten ścisk aż mnie boli a co dopiero hortensje. :lol: :wit

Obrazek

Obrazek
tak wygląda jedna strona hortensje do rozsadzenia i druga czyli wszystko hortensje róże i liliowce,jak myślicie można to na jesień zrobić czy zmarnuję rośliny?Miłego dnia wszystkim. :wit
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17005
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

olu, przepiękne lilie i hortensje. ;:215
Bardzo ciekawy mieczyk.
I u mnie zaczęły kwitnąc mieczyki :)
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2013
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Witaj Aniu mieczyki bywają piękne tylko trzeba pamiętać żeby w porę je potem wykopać co nie zawsze mi się udawało ale teraz myślę że będę bardziej zdyscyplinowana i mogę zakupić sobie kiedyś szlachetniejsze.Lecę do ciebie podglądać mieczyki i inne piękne roślinki. :wit
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17005
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Ja mieczyki też lubię. Fakt trzeba pamiętać aby je wykopać.
Ale mi to nie przeszkadza.
Może na drugi rok ich więcej dokupię.
Ja mam je w różnych miejscach
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Joluś sorki ;:196 nawet nie zauważyłam że otwarłaś nowy wątek ,a wciąż sie zastanawiałam co z Tobą. Wiem że też miałaś z tym kłopot tak jak i ja :;230 Pięknie wszystko kwitnie dorodne lilie hortensje róże również. Ten domowy kwiatek to chyba Kliwia jeśli się nie mylę .Miłej niedzieli ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2013
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Witaj Aniu ,Witaj Jadziu.
Aniu dzisiaj u nas była dziwna pogoda trochę wiatru ,trochę deszczu i na koniec spokój i słoneczko,nas starszych męczy taka zmienna pogoda dopiero pod wieczór wyszłam wykopać czosnek to znowu komarzyska mnie dopadły,ale jestem kapryśna czasami sama siebie nie mogę słuchać :;230 ;:223 no to fajno jest ;:7 Moje mieczyki już przekwitają nie wszystkie miały kwiaty ciekawe jakie odrosną cebulki jak bym je teraz jeszcze podsiliła jakimś nawozem to jak myślisz pomogę czy zaszkodzę?Ja miałam kiedyś w różnych miejscach ale teraz staram się tematycznie albo raczej rodzajowo obsadzać bo moja skleroza niczym "teleekspres ";:306 Miłej niedzieli Aniu. :wit

Cześć Jadziu ,cieszę się że mnie znalazłaś tak jakoś myślałam że już tu jesteś a może dlatego że to ja do ciebie czasami zaglądam i niekiedy inkognito (nie wiem jak się to pisze) ;:131 Dobrze mi tu w tym dziale tak jakby bliżej innych i bardziej na temat.U ciebie pięknie kolorowo a najważniejsze żeby było zdrowo choć do naszych ogródków to podwójne zdrowie by się przydało.Ja teraz musiałam zwolnić i się pooszczędzać już nie ten człowiek co rok temu trzeba się przyzwyczaić,kwiaty bardzo szybko przekwitają jak by nie te zdjęcia to by człowiek nie wiedział że to czy owo u siebie ma ja się dziwiłam jak zobaczyłam u siebie białą hortensję co dopiero rozkwita i nie pamiętam dostałam czy kupiłam?ale jakiś nowy nabytek bo jej nie pamiętam.Jak lepiej rozkwitnie wstawię zdjęcie,Udanej niedzieli i następnych czasów. ;:138

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
przepraszam jak się powtarzam ale już nie pamiętam które już były wysyłane może jutro zrobię moim ostatnim liliom bo zaraz przekwitną. :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”