Przędziorek - skuteczne zwalczanie

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18780
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Przędziorek - skuteczne zwalczanie

Post »

Napisałem wyżej (pierwszy post na górze), że Nissorun miesza się z Ortusem. :wink:

Jeśli chodzi o dawkowanie to możesz wziąć 3ml/litr wody, więc na litr będzie 0,3ml, na 250ml wody = 0,075 ml.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
gerranium
200p
200p
Posty: 261
Od: 27 mar 2019, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Przędziorek - skuteczne zwalczanie

Post »

norbert76 pisze:Jeśli chodzi o dawkowanie to możesz wziąć 3ml/litr wody, więc na litr będzie 0,3ml, na 250ml wody = 0,075 ml.
Chyba raczej 3ml/10 litrów wody.
Pozdrawiam
G.
Awatar użytkownika
Ekspresja
500p
500p
Posty: 574
Od: 22 kwie 2014, o 18:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Przędziorek - skuteczne zwalczanie

Post »

Dałam dwie krople na 250 ml/wody, bo taką małą ilość trudno podzielić. Mam rozcieńczony Polysect, to może do drugiego oprysku dodać do Nissorun :?:
Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
gerranium
200p
200p
Posty: 261
Od: 27 mar 2019, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Przędziorek - skuteczne zwalczanie

Post »

Polysect nie działa na przędziorki. :(
Pozdrawiam
G.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18780
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Przędziorek - skuteczne zwalczanie

Post »

Będziesz musiała kupić drugi preparat.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Ekspresja
500p
500p
Posty: 574
Od: 22 kwie 2014, o 18:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Przędziorek - skuteczne zwalczanie

Post »

Dokupiłam Ortus. Pierwszy oprysk zrobiłam Nissorunem, czy przy drugim oprysku mam pomieszać, czy spryskać samym Ortusem. Inwazja była niewielka, zaledwie kilka osobników. Obecnie nic nie łazi.
Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18780
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Przędziorek - skuteczne zwalczanie

Post »

Wymieszać ze sobą i wtedy zrobić oprysk.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
trzyjbule
100p
100p
Posty: 132
Od: 26 cze 2022, o 13:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przędziorek - skuteczne zwalczanie

Post »

Dlaczego na tym forum w różnych wątkach (jeśli ktoś ma problem z przędziorkiem) polecają Magus nawet jeśli dotyczy roślin przeznaczonych do spożycia (akurat widziałam wątki z cytrusami)? Magus jest tylko i wyłącznie do roślin nie do spożycia, toksyczny. Chcialam kupić i bym się nacięła gdybym nie sprawdziła :-/ No i co teraz, jeśli każdy jeden widziany przeze mnie wpis miał informację żęby magus (+ coś innego) i po przędziorkach. To czego mam użyć jako drugiego środka.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18780
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Przędziorek - skuteczne zwalczanie

Post »

Magus jest zalecany jako jeden z preparatów zwalczających przędziorki. Większość w tym dziale dotyczy uprawy roślin ozdobnych, a nie takich, które dają owoce.
Jeśli chodzi o inne preparaty to masz w wątku podanych wiele innych, z chemii Floramite (okres karencji 1 dzień), Ortus zmieszany z Nissorun. Inaczej mówiąc, Magus jest podawany jako jeden z kilku, a nie obowiązkowo do zastosowania preparatów.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
trzyjbule
100p
100p
Posty: 132
Od: 26 cze 2022, o 13:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przędziorek - skuteczne zwalczanie

Post »

Nawet Ty pisałeś aby zastosować Magus na przędziorki w wątku dotyczącym Kalamondyny :) czyli do spożycia
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18780
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Przędziorek - skuteczne zwalczanie

Post »

Magus dopiero w 2017 - 2018 roku został ograniczony do stosowania wyłącznie do roślin ozdobnych. Poza tym ja podając jakiś produkt nie sprawdzam czy można go stosować do roślin wydających owoce czy nie. Podaje te, które są skuteczne w zwalczaniu szkodników. To druga osoba powinna sprawdzić i wybrać pod kątem danej rośliny. Przed zakupem można to sprawdzić w parę minut.
Poza tym ocena toksyczności może się zmienić w każdym czasie. Wiele środków ochrony roślin z tego powodu zostało wycofanych. Albo z powodu dokładniejszych badań albo/i z powodu zaostrzania podejścia do danych substancji czynnych.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Ekspresja
500p
500p
Posty: 574
Od: 22 kwie 2014, o 18:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Przędziorek - skuteczne zwalczanie

Post »

Opadło kilka liści, ale myślałam, że kroton źle zniósł chemię i przesadzenie. Okazało się, że wróciły przędziorki, a nie minął nawet miesiąc od oprysków. Zatłukłam chyba ponad dziesięć osobników. ;:223 I co dalej mam robić ;:145
Obrazek
Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18780
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Przędziorek - skuteczne zwalczanie

Post »

Ponowić oprysk dwoma preparatami zamiennie. Niestety są rośliny, które są podatne na przędziorki i wśród nich są właśnie Krotony.
Spróbuj po okresie karencji - znajdziesz w ulotce, zawieszać co jakiś czas saszetkę z dobroczynkiem albo świrskim, może to ograniczy pojawienie się następnym razem szkodników.
Osobiście nie stosowałem, ale niektórzy stosują może to zadziała profilaktycznie.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”