Ogródek Robaczka cz.13

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
bonia244
1000p
1000p
Posty: 1151
Od: 19 lis 2010, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Ogródek Robaczka cz.13

Post »

Kasiu spóźniona jestem szalenie, ale dla tych Twoich łanów tulipanowo-sasankowych musiałam odnaleźć ten cudny raj na ziemi ;:167 ;:167 ;:167 wiosenne fotę z Twego ogrodu zeszłorocznego miałam dłuższy czas na pulpicie, chyba pora to zmienić na tegoroczną :wink: jeśli pozwolisz :)
pozdrawiam niedzielnie ;:196
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Ogródek Robaczka cz.13

Post »

Tak patrzę na te Twoje tulipany i sasanki :D To zdecydowanie moje kolory. W Twoim ogrodzie, poza 100tką innych zalet, podoba mi się to, że nie boisz się koloru. Cudnie :heja
Awatar użytkownika
dodad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5860
Od: 21 cze 2009, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska Gorlice

Re: Ogródek Robaczka cz.13

Post »

Kasiula, mam pytanie. Wzeszła mi ładnie lobelia i heliotrop w krążkach torfowych, są już dość duże i co teraz? Wsadzić do doniczek z ziemią?
Pytanie może głupie, ale ja doświadczenia z siewami nie mam żadnego a nie chciałabym stracić tego co urosło :oops:
Ogród - moje miejsce na ziemi
Zapraszam serdecznie - moje linki
Pozdrawiam, Dorota
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogródek Robaczka cz.13

Post »

Witajcie!
Dziękuję za odwiedziny, odpowiedzi będą za chwilkę, najpierw krótka relacja z wypadu do Berlina.
Kiermasz w Ogrodzie Botanicznym w Berlinie to coroczna impreza, która gości ponad 1000 wystawców i tłumy zwiedzających. W tym roku dołączyliśmy do tego tłumu :) Było faktycznie nieco zbyt tłoczno jak dla mnie, więc wizytę na kiermaszu traktowałam raczej jako dodatek do spaceru po uroczym ogrodzie botanicznym, gdzie aktualnie królują bajeczne magnolie ;:170
Zdjęcia marnej jakości, bo z telefonu, ale chciałam Wam pokazać choć ułamek tego, co udało mi się zobaczyć.

Od wejścia powitały nas takie widoki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na kiermaszu można było kupić przeróżne rośliny, począwszy od cebulowych w donicach, przez byliny, krzewy, drzewa, rośliny wodne i ?owadożerne egzotyki. Tutaj powojniki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

?ciemierniki, cyklameny i pierwiosnki..

Obrazek

Obrazek

Obrazek

sasanki..

Obrazek

...domki dla owadów..

Obrazek

i wszystko w pięknej scenerii ogrodu botanicznego..

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

kolekcje ostróżek, maków i malw..

Obrazek

liliowców..

Obrazek

były kwitnące już niemal glicynie..

Obrazek

?a tuż za nimi poletko kiełkujących piwonii :D

Obrazek

Były róże Schultheisa

Obrazek

?i wiklinowe ozdoby

Obrazek

magnolie w wielu odmianach..

Obrazek

i różaneczniki?

Obrazek

...ale to, co za plecami wystawców kusiło najbardziej. Piękna, żywa zieleń..łany zawilców, fiołków i miodunek. Ukryte w gąszczu magnolie i świergot ptaków ;:170

Obrazek

Obrazek

Na kiermaszu nie robiłam zakupów, ceny raczej wygórowane. Po drodze do domu wstąpiliśmy do centrum ogrodniczego pod Berlinem i tam ceny były bardziej rozsądne ;-)
Kupiłam tradycyjnie już psianki jaśminowe na taras i passiflorę odmiany 'Lavender Lady', a do tego kilka drobiazgów. M kupił sobie papryczkę chilli :D
A wracając do odpowiedzi?


Ewa, u nas wczoraj było cieplej niż w Berlinie, trochę tam zmarzłam. Dzisiaj było wręcz upalnie, ponad 20 stopni na tarasie ;:oj
Wygrzałam się w słonku, aż miło. U Ciebie dzisiaj pogoda dopisała?
Z moich obserwacji wynika, że sasanki źle znoszą nadmierną troskę ;-) Najlepiej mi rosną z samosiewu i niemal nie podlewane. Te, które siałam w doniczkach w super ziemii ogrodniczej i podlewałam - padły :D
Jeśli chcesz wyślę Ci nasionka - rozrzucisz po rabatce na piasku i same wyrosną ;:196
Monia, to się okaże - ogród ma 4 lata :lol:
Sweety, dzięki za odpowiedź dla Moni. Masz rację, ogród ma 4 lata, więc sasanki podobnie. Na razie zauważyłam sporo samosiejek, więc szansa na przetrwanie gatunku ;:333
Grażynko, dziękuję ;:196 Bardzo mi schlebia Twój wpis i propozycja, ale kiepski ze mnie lieterat ;-) Ale mam propozycję, jak Pat napisze książkę, to ja zrobię do niej fotki :wink: Inna rzecz, że sama lubię czytać osobiste relacje, pamiętniki ogrodowe..na blogach i na Forum. Sprawia mi niewypowiedzianą radość, że wśród nas jest tylu zielono-zakręconych, którzy rozumieją i dzielą moją pasję ;:4
Miłko, dziękuję! Z podgrzewaniem tulipanów to po części prawda - rosną przy tarasie domu, który oddaje ciepło, więc tulipany korzystają ;-)) Inne są daleko w tyle, ale dzięki temu kwitnienie tulipanów trwa od marca i mam nadzieję, potrwa do maja ;:333
Ewa, i jak dzisiaj, żyjesz? Ja ogarniałam róże na raty, od początku marca. Uwinęłam się, choć jak zaczynałam to było jeszcze pioruńsko zimno i przypłaciłam to przeziębieniem :? Muszę rozkładać w czasie te prace, bo inaczej nie dałabym rady. Dlatego zaczynam wcześniej, długo przed forsycjami.
Pauli, zapraszam, choć po sąsiedzku domy już sprzedane, ale na tej samej ulicy jest kilka wolnych ;-)) Konwalie są kupne w pojemniku, spokojnie :wink:
Marta, ;:196
Ula, nie zaglądaj do ogrodu przez 2 dni, a gwarantuje Ci że "biała flaga" zniknie ;-)) Ogród najszybciej rośnie gdy nas tam nie ma ;:168

cdn. :wit
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogródek Robaczka cz.13

Post »

Bozuniu, to zestawienie kolorów tulipanów było właśnie 'podporządkowane' sasankom :D Cieszę się, że zamysł widać. Kwitnienie dopiero się zaczyna, zaraz pokażę dzisiejsze fotki ;:196
Boniu, bardzo mi miło, że jesteś! Zapraszam do wiosennej odsłony ogrodu, w tym roku tulipanow przybyło, więc mam nadzieję, że znajdziesz jakieś zdjęcie warte uwagi na pulpit, ba! będę zaszczycona ;:196
Sweety, serdeczne dzięki! Bardzo mi miło, że podobają Ci te zestawienia. Wiosna jakoś łatwiej mi zaakceptować wszelkie mixy kolorów! Ta pora roku rządzi się u mnie innymi prawami i niemal cała paleta kolorów znajduje swoje miejsce w ogrodzie ;:173
Dorotko, możesz je jeszcze podpędzić w domu, przesadzając całe krążki do doniczek. Moje już przesadzone jakiś czas temu, zaczełam je hartować i w weekend chcę posadzić do gruntu. W ubiegłym roku sadziłam lobelie pod koniec kwietnia, mimo późnej wiosny i zniosły to bardzo dobrze. Gratuluję udanych siewów ;:196
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Ogródek Robaczka cz.13

Post »

Kasiu :D Można dostać oczopląsu od ilości kwiecia . ;:oj
Bardzo mi się spodobał ten domek dla owadów.
Pewnie cena zawrotna. :roll:
:wit
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Ogródek Robaczka cz.13

Post »

Wszystko piękne, ale mnie zachwyciły srebrne kule w balii ;:oj Niby jedno do drugiego nie pasuje...
x-S-l
---
Posty: 2085
Od: 2 sie 2011, o 15:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogródek Robaczka cz.13

Post »

jej ale widoki........ ;:oj te magnolie są po prostu boskie ;:167
oj trzeba by się wybrać do Kórnika.......tam się właśnie zaczyna kwitnienie magnolii a lada dzień zaczną wiśnie itp ;:167
Awatar użytkownika
julieta
100p
100p
Posty: 197
Od: 28 paź 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Ogródek Robaczka cz.13

Post »

sweety pisze:Wszystko piękne, ale mnie zachwyciły srebrne kule w balii ;:oj Niby jedno do drugiego nie pasuje...
:;230 i ja na kule zwróciłam uwagę, ale bez balii ;:306 U nas też widziałam podobne kule, ale takie duże chyba nie były.
Kasiek, co byśmy bez Ciebie robili ?! Dzięki Tobie można zwiedzić świat i pobuszować w tych klimatach, i tematach.
Bardzo dziękuję za fotorelację ;:196 Super !!!

-- 6 kwi 2014, o 21:12 --
Shirall pisze:jej ale widoki........ ;:oj te magnolie są po prostu boskie ;:167
oj trzeba by się wybrać do Kórnika.......tam się właśnie zaczyna kwitnienie magnolii a lada dzień zaczną wiśnie itp ;:167
Ja mam bliżej do Przelewic i Szczecina, a on słynie z magnolii właśnie. No, a Przelewic nie muszę rekomendować. Koniecznie w tym roku muszę tam być, ale na spektakl różaneczników i azalii.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25146
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Robaczka cz.13

Post »

Kasiu, Ty masz chyba najbardziej ukwiecony ogród ze wszystkich forumowiczów.
Nie znam drugiego takiego'
A sasanki sieją się u Ciebie?
U mojej sąsiadki jest pełno siewek,a le ja u siebie nigdy nie zauwazyłam żadnej.
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogródek Robaczka cz.13

Post »

Krysiu, ten domek dla owadów również mi wpadł w oko?cena mnie odstraszyła - 70 euro ;:219
Sweety, mi się podobały balie, a Tobie i Juliet kule :lol:
Jeszcze bardziej podobały mi się stoiska kowali z przedziwnymi podporami pod kwiaty?cuda na patyku ;:170
Marta, ja się wybieram do Kórnika ofkors ;:209 Takich widoków nie można przeoczyć ;:138
Juliet, Ty masz Przelewice, Wrocław - Wojsławice, a my Kórnik :wink: A tak na serio, to chciałabym zwiedzić wszystkie.

Dzisiaj głównie odpoczywałam, ale popijając kawę na sofie nie mogłam oderwać oczu od mieniących się w słońcu tulipanów ;:170 Poruszona widokiem, odstawiłam kawę i mimo mocnego słońca, chwyciłam za aparat ;:177
W takie dni jak dzisiaj chciałoby się zatrzymać czas i uwiecznić każdą chwilę. Nagrać świegot ptaków i rozkoszne bzyczenie pracowitych trzmieli, a do tego zamknąć zapachy w buteleczce z napisem "kwiecień 2014" i uwalniać esencję wiosny w czasie dżdżystych jesiennych wieczorów.. ;:170

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogródek Robaczka cz.13

Post »

Całe morze tulipanów..... widok przepiękny ...... niezapomniany ;:167
Kasiu nie denerwują Cię później ich zasychające liście?..... mnie zawsze drażnią, ale tak kocham tulipany, że staram się przejść nad nimi do porządku dziennego :roll: ......zwijam z nich koki na rabatach :wink: :;230
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Re: Ogródek Robaczka cz.13

Post »

Byłaś w raju ;:oj
Żeby u nas takie wystawy, szkółki czy kiermasze były... nigdzie w okolicy nie można kupić porządnych bylin. Iglaki, wrzosy, róże... owszem, ale bylin nie ma.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”