Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

ALU pogoda chyba wszędzie byle jaka.U nas w tej chwili leje.Okna mi myje. ;:306
W internecie też szukacie domu? Są takie możliwości.Przecież jest dużo ogłoszeń o sprzedaży domów.
Fajnego,ciepłego wieczoru. ;:168
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2472
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witaj Danusiu u mnie okna jeszcze brudne po zimie i deszczyk nie chce ich umyć ;:306 , a tak poważnie to ani kropla nie spadła tylko silny wiatr mam nadzieję że w nocy da się spać. Pozdrawiam życzę spokojnej dobrej nocki. ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1443
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

A ja powtarzam słowa Lucynki i mądrość ludową "nie ma tego złego..." Widać nie było Wam pisane i czeka na Was fajniejsze miejsce ::D Słoneczka życzę i dużo pogody ducha ;:167

Wiem, że decyzja o rozstaniu z ogrodem w który włożyło się wiele wysiłku i ;:167 jest trudna. Do mnie tez wiele osób mówiło "a nie szkoda Ci?" Pewnie, że szkoda ale teraz cieszy się nim ktoś inny ;) a ja cieszę się planując nowe miejsce. Trzymam kciuki :)
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu czytam o problemach, może i dobrze, że tak wyszło. Przysłowie które Lucynka napisała jak najbardziej na czasie, a ja jeszcze dodam nic nie dzieje się bez powodu. Widocznie tak miało być, los tak chciał i lepiej na tym wyjdziecie.
Też tak kiedyś szukaliśmy domu i w końcu trafiliśmy na swoje miejsce na ziemi. Urządzałam wcześniej dwa ogrody i musiałam je zostawić nowym właścicielom, żal mi było bardzo, nawet po jednym miejscu łezkę uroniłam. Dziś wiem nie dałabym rady wszystkiego ogarnąć.
Ty już pikujesz, a moje papryczki jeszcze malutkie, może i dobrze, bo miejsca na parapetach brak :lol:
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alicjo :wit
Czytam, że i Ty korzystasz z każdego ładnego dnia na działkowe wypady.
My poniedziałek i wtorek byliśmy po kilka godzin, sporo mam traw i cięcie zabiera sporo czasu. Tym bardziej, że część pędów odkładam aby mieć materiał na maty.
W ub sezonie też miałam cebulkę na okres zimowy i byłam zadowolona ale ja głownie na szybki szczypior bo uwielbiam go na kanapki. Kilka zostawiłam i była ładna cebulka.
Dziś drzewa owocowe i ziemia pod nimi dostały oprysk z 5% mocznika. Kolejny będzie miedzian czyli powoli zaczynamy nowy sezon :)
Życzę powodzenia w szukaniu wymarzonego domku i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2472
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witajcie kochani. :wit
Na działce powolutku zaczyna się wiosna kwiaty już kwitną prace posuwają się do przodu. W Poniedziałek byłam na działce i spakowaliśmy cały obornik do worków reszta co dotykała sie ziemi została rozgrabiona na całą powierzchnię gdzie będą pomidory i ogórki teraz tylko iść i przekopać i niech leży do maja. Pogoń za domem wciąż trwa, albo jedziemy oglądać, albo pilnujemy dzieciaki. Mamy coś na oku fajne miejsce na moją działkę miałabym bliżej niż do tej pory dom fajny, ale remont trzeba zrobić jest 14 arów na działce są drzewa, krzewy owocowe i ozdobne teraz już kwitną bazie, ślicznie to wygląda. Związku z remontem bo trzeba zrobić wymienić tam rury u nas na dole, a co za tym idzie całe kafelki w łazience i w kuchni. papę na dachu i u córki połączyć kuchnię z salonem przebudować poddasze zrobić tam dwa pokoje i garderobę nie licząc malowania i meblowania mieszkania. Dziś będą rozmowy w sprawie ostatecznej ceny za dom sprawdzenie dronem dachu i dowiemy się czy działamy dalej czy odpuszczamy. Jak będzie po naszej myśli przyjedziemy z kierownikiem budowy czy można w tym domu zrobić taki remont jak planujemy, sprawdzić księgi wieczyste i plany domu, ale to już będzie sprawa córki i zięcia my zaś zajmiemy się dzieciakami i działką. W domu natomiast sianie, podlewanie i dbanie o sadzonki jak na razie wszystko rośnie po mojej myśli. Posiane pomidorki dwarfy pierwsza część już wyszła i powoli rośnie, kolejna porcja posianych zaczyna wychodzić z ziemi ładnie kiełkują, a kolejna część czeka na sianie. Bakłażan już ładnie rośnie i selery też.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kupiłam sobie stojak na buty sprawdza się rewelacyjnie, a co najważniejsze mogę całość przesunąć i przenieść.

Obrazek

Obrazek

Witaj Ewusiu może uda się zobaczymy po dzisiejszej rozmowie z właścicielką. Natomiast co do działki to choćby się waliło i paliło ja działki nie sprzedam to jest moje królestwo i tylko moje miejsce nie żadne wspólne. Kiedyś jak zdrowie już nie pozwoli zabraknie sił na pracę w ogrodzie zostanie ogród przed domem, a nie patrzenie się przez okno w bloku. Wiem jak to było kiedy nie było działki, a przyszły piękne słoneczne dni z taką różnicą, że siadałam do auta i jechałam nad wodę czy do lasu jak będę starsza już nie pojadę nad wodę czy do lasu ale chętnie posiedzę w ogrodzie pod domem z filiżanką herbaty. Może głupie moje plany, ale trzeba o wszystkim pomyśleć. Pozdrawiam życzę miłego słonecznego dnia ;:196

Obrazek

Witaj Dorotko ja miałam już dwie działki jedną co kupili rodzice i mi ją dali bo brakło im sił po chorobie mojej mamy niestety nam ja odebrali i wypłacili odszkodowanie, kupiliśmy drugą robili tam drogę i też musiałam ją sprzedać nie nadawała się na wypoczynek drogę miałam jakieś 8 m od działki był płot chodnik i droga. Teraz to już nasza trzecia działka poza miastem żeby mi tam drogi nie robili wyremontowana w prawie 80 procentach altana i zrobiony ogródek do wypoczynku teraz bym ja miała sprzedawać oj nie, zostawiam ją do końca, a ogrodem nich zamie się córka ja jej doradzę pomogę oczywiście przed domem trzeba będzie zrobić coś ładnego zrobimy. Pomidorki też posadzie choćby do donicy jakby zaraza przyszła zawsze cos będzie nie na działce to przed domem, a może w przyszłości postawimy szklarnie to się zobaczy. Ciesze się bo sadzonki w maju jak będą duże wywiozę do domu tam okien nie zabraknie bo mam ich tylko na moim piętrze aż 5 słoneczne duże okna będą w sam a jak braknie to jeszcze po piętrach pójdę, a tak poważnie to myślę papryki i bakłażana posadzić je wcześniej do donic i mieć na ogrodzie na wieczór zbierać do ogrzewanego garażu z oknami w bryle domu. Pozdrawiam serdecznie życzę miłego słonecznego dnia ;:196

Obrazek

Witaj Krysiu. :wit Ja też jestem często na działce i nawet do wieczora choć później u nas temperatura spada do minus 3 stopni dobrze, że w altanie ciepło. Oprysk już miedzianem zrobiłam drzewa wiśnie i czereśnie oraz brzoskwinie i na mączniaka agrestu też zrobiłam oprysk miedzianem jeszcze raz muszę zrobić oprysk agrestu topasem jak puszczą pąki kwiatowe, a mocznikiem robiłam na jesieni. Emulparem zrobiłam oprysk porzeczki teraz czeka mnie jeszcze oprysk na parcha jabłoni i oprysk gruszy jak puszcza już pączki na tych drzewach i oczywiście brzoskwini na kędzierzawość silitem. Trochu tego jest, ale zrobić trzeba dobrze, że pogoda dopisuje. Cebulkę, też chce na szczypiorek posadziłam dość gęsto więc będzie z czego wyrywać reszta zostanie aż urośnie. Zaczynamy już nowy sezon oj tak doczekać już się nie mogłam. Pozdrawiam serdecznie życzę słoneczka ;:3 i miłego dnia

Pozdrawiam także wszystkich odwiedzających. Miłego czwartku ;:3
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16663
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu, Twoje sadzonki to już wielkoludy! ;:63
Pomysłowo wykorzystujesz stojak na buty. ;:333 Szkoda, że ja mam szafkę. Tej się nie da tak wykorzystać, ale w zamian mam regalik na parapet, który też doskonale się sprawdza. ;:303
Cieszę się, że już Wam coraz bliżej do własnego domu. Trzymam kciuki, by wszystko Wam się udało. ;:215
Działka też już prawie wiosenna, to czego chcieć więcej... ;:131 No, może prawdziwie wiosennej pogody, na którą jeszcze trochę przyjdzie nam poczekać. ;:108 No to czekamy, a w tym czekaniu niech słoneczko wspomaga parapetowe wysiewy i ogrodowe pierwsze kwiatuszki. ;:3 ;:3
Pozdrawiam cieplutko w pochmurny u mnie dzień. ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu najważniejsze, że poszukujecie, na pewno znajdziecie to miejsce na ziemi.
Piękne sadzonki, widzę wszystko ładnie rośnie. System doświetleń bardzo pomysłowy :D
Pozdrawiam.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Fajny ten stojak na buty.Moje szklarenki stoją też pod balkonowymi drzwiami.
Pogoda nas nie rozpieszcza.Słońce świeci,ale co z tego jak jest mróz.
Miłej niedzieli. :wit
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1443
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Dobry pomysł z tym stojakiem! Napatrzyłam się na wysiewy i przyniosłam moje nasionka. Na razie do przeglądu ;:306 ale od czegoś trzeba zacząć ;)
Musze to dobrze przemyśleć ponieważ w tym roku wszystko idzie prosto do gruntu.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2472
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witajcie pogoda cieszy mnie i sadzonki bo za oknem pokazało się słoneczko w dodatku czekamy już na odpowiedz właścicielki coś się waha ze sprzedażą z powodu wojny na ukrainie, ale jak cos to mamy już wybrany duży dom i duży zadbany, równy ogród. Już nie mogę się doczekać bo sadzonki będzie gdzie wywozić jak podrosną w dodatku mam donice begoni co też zajmują miejsca.

Lucynko witaj cieplutko półka na buty ściągnięta z netu i nawet się sprawdza dobra decyzja zwłaszcza jak muszę wyjść na balkon. Sadzonką też się na niej podoba i jest gdzie przypiąć lampę. Pogoda zaczyna dopisywać słoneczko wyszło i miłej się robi. Pozdrawiam życzę ci dużo słonka pozdrawiam miłego dnia.

Witaj Dorotko chyba już mamy tak na 90 procent teraz do przodu. Dziękuję za mile słowa pozdrawiam miłego dnia ;:196

Witaj Danusiu tam najwięcej słoneczka mają, a ta szafka im tam pasuje bo dobrze się je przenosi. Pozdrawiam życzę miłego ciepłego dnia przesyłam ;:196

Witaj Ewuniu U mnie już wszystko wysiane co miało być, ale słoneczka trochu mało może będzie więcej bo zapowiadają. ja duzo nie sieję nie ma gdzie trzymać, ale mam nadzieję że to się zmieni. Pozdrawiam życzę miłego dnia ;:196

Ide robic z obiadkiem trzymajcie się ciepło ;:167
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu czyżbyś już miała to miejsce wymarzone, nie ma Cie ostatnio na forum, to myślę, że ze szczęścia działacie już na nowym miejscu. Napisz coś i pokaż nowy Raj.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11703
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu co tam u Ciebie? Czyżby nareszcie cieszysz się z nowego miejsca?
Ciepełko się zbliża, pewnie na działce szalejesz ;:oj

Pozdrawiam serdecznie :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”