Kropelka zaprasza cz.4.

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Kropelka zaprasza cz.4.

Post »

Lucynko, na różach to poranna rosa. Właśnie wróciłam z ogrodu, poszłam po cukinię i jest mega wielka rosa, a łapki mi chciały odpaść od tej zimnej cukinii. Fajnie byłoby coś podziałać w ogrodzie, ale wcześniej niż południe nie ma szans, a później już pisałam jak to wygląda z lekcjami. Już raczej nie liczę na złapanie samczyka, tym bardziej, że nie słyszę go w ogrodzie, nie kwiczy, nie reaguje na głosy samiczek... Pewnie poszedł w świat i jego losy pozostaną nieznane. Choć wszystko zdarzyć się może! Przez dwa tygodnie myślałam, ze pożarły go psy, a on przez cały ten czas latał sobie po ogrodzie... Tyle, że coraz zimniej się robi i trawa zniknie, i jabłka zgniją... ;:174

Wczoraj udało mi się wskoczyć po 18 do ogrodu. Nie wiedziałam co najpierw robić! Wyrwałam na szybko taczkę największych chwastów, przesadziłam chryzantemę (tak, tak, pomimo kwitnienia), musiałam ją teraz rozsadzić bo były połączone dwa kolory i wkurzało mnie to, a tylko w czasie kwitnienia mogę stwierdzić które pędy są które.
Trawa pod rozłożoną agrotkaniną na końcu ogrodu "ugotowała się", można by przekopać ten kawałek, ale kiedy?


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

AAA... no i kiedyś musiałam wyładować mega nerwy w ogrodzie i w ciągu 15 minut rozwaliłam murek :;230

Obrazek

Obrazek
Teraz "tylko" uporządkować miejsce, zrobić ścieżkę... coś wymyślę, na pewno :;230
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Kropelka zaprasza cz.4.

Post »

Mariolko dopiero teraz zorientowałam się ,że ju otwarłaś wątek.Możliwe ,ze znów pokaże sie samczyk i nic mu sie nie stało lecz może już przezornie ucieka i cała ta historia skończy się Happy endem.Masz mnóstwo jesiennych kolorów aż miło się patrzy
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11617
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kropelka zaprasza cz.4.

Post »

Mariolko, szalona kobieto, ;:180 taki murek samodzielnie rozebrać. :shock: Teraz rabata nabierze nowego wyglądu. ;:215 Niebieskie marcinki wyjątkowo pięknie wyglądają. ;:oj Też czekam na cieplejsze dni, bo teraz nie da się spokojnie popracować. ;:222
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Kropelka zaprasza cz.4.

Post »

Jadziu, niewykluczone, że właśnie tak będzie, ale już nawet się nie nastawiam na takie rozwiązanie. Dzieci cieszyłyby się ogromnie, ale nie dawałam im nadziei, nie powiedziałam o moim odkryciu ogrodowym. Tylko najstarsza córka wie, ale ona rozumuje już dość poważnie. :)


Malinek jeszcze całkiem sporo
Obrazek

Obrazek


Soniu, brakuje mi materiału na wykończenie/zrobienie tej rabaty. Potrzebny mi kamyk, trzeba kupić min.5 ton żeby dostarczyli na miejsce. Niby taka ilość znika na rabatach błyskawicznie, ale póki co nie mam ochoty na przewalanie tylu ton kamienia. No to stoi taki odstraszacz. Pogoda u mnie bardzo zmienna, w jednej chwili upał, za chwilę wieje bardzo mocno. Ale ogólnie póki nie obeschną poranne rosy i mgły, nie da się pracować w ogrodzie...


Obrazek

Obrazek


Porozsadzane irysy pną się w górę jak szalone...
Obrazek
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Kropelka zaprasza cz.4.

Post »

Witaj :wit .


Kurczę, ta historia z małym samczykiem smutna :( . Może jeszcze gdzieś się pokaże ? Szkoda bo tak jak piszesz było blisko no ale czasem tak bywa mimo naszych dobrych chęci. Masz wspaniały zielony trawniczek , nawet nie widać, że to już końcówka września ;:138 . Gratuluję siły i determinacji w rozburzaniu tego murka , świetna robota ;:333 . Widzę sporo koloru u Ciebie i jeszcze jest na czym oko zawiesić. Pozdrawiam :wit .
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Kropelka zaprasza cz.4.

Post »

Ewelino, no tak jest; mimo naszych szczerych chęci wszystko czasami jest inaczej niźli byśmy chcieli :(
Teraz chciałabym skończyć teren wokół tego rozwalonego murka, jakoś sensownie go zagospodarować... ale czasami ręce opadają i brak chęci na cokolwiek, głównie przez to odrabianie lekcji z dziećmi :evil: :evil: :evil:
A trawnik faktycznie zieleniutki, deszczu w tym roku nie brakowało na przemian z upałami...

Tegoroczne jesienne kwitnienia bardzo mi się podobają :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Kropelka zaprasza cz.4.

Post »

Czy w związku z rozwaleniem murka należy rozumieć, ze iglaków nie przesadzasz?
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17005
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Kropelka zaprasza cz.4.

Post »

Ależ Mariolu masz duże kępy marcinkowe.
Piękne wrzosowisko też z daleka widoczne .
Cudne kolorki.
Piękny ogród!!
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Kropelka zaprasza cz.4.

Post »

Witaj. Ja jeszcze lekcji z dziećmi nie odrabiam ale na to też przyjdzie pora ;:173 . Póki co korzystam z wolnych chwil bo za kilka lat może być z tym różnie. Twoje wrzosowisko jest cudne ,sama bym takie chciała ale na ten moment nie mam gdzie ;:222 . Może za kilka lat wraz z nowym terenem pojawi się miejsce na wrzosowisko . Astry masz piękne no i to zestawienie z rudbekią mnie po prostu oczarowało ;:oj . Ach no i pochwalić muszę te wspaniałe aksamitki z pierwszego zdjęcia ;:333 . W przyszłym soku muszę postarać się o więcej aksamitek , one teraz na prawdę super wyglądają . Pozdrawiam :wit .
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Kropelka zaprasza cz.4.

Post »

Madziu, na razie nie. Rozwalenie murka pozwala w tej chwili na w miarę spokojne przejechanie taczkami, ale nie wiadomo na jak długo. Myślałam o przesadzeniu iglaków koło domu od strony sąsiada, ale okazało się, że póki co nic tam nie mogę zrobić, a jakaś decyzję trzeba było podjąć. A że któregoś dnia musiałam rozładować nadmiar emocji, no to padło na murek ;:224

Obrazek

Aniu, dziękuję :) Z tymi jesiennymi kwiatami, to jest tak, ze cały sezon mnie denerwują, zwłaszcza te wysokie marcinki... ale potem jak jesienią zakwitną to złość mi przechodzi, no bo teraz to prawdziwa ozdoba ogrodu. Szkoda tylko, że te wysokie pokładają się na wszystkie strony...

Obrazek

Ewelka, na pewno tak będzie. Na początku też nie miałam w ogóle wrzosów, ale z czasem coraz więcej. Ogród ciągle się zmienia, z czasem wymieniamy rośliny na zupełnie inne gatunki- przynajmniej część. U mnie to wymiana na bezproblemowe. Aksamitki faktycznie tworzą barwne dywany do samych przymrozków. Ciesz się, że póki co nie musisz siedzieć nad książkami z dziećmi, to naprawdę zabiera mnóstwo czasu i energii, a niejednokrotnie doprowadza mnie do szału ;:222



Obrazek

Obrazek


Wczoraj przywieźli mi kamienny żwirek, który mam do rozsypania na rabaty i ścieżki. Czeka mnie bardzo ciężka praca, bo jednak takie przewożenie żwiru na taczkach, ładowanie, kiprowanie i przede wszystkim przewożenie z miejsca na miejsce to wyczerpująca praca.

Ech ;:134
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Kropelka zaprasza cz.4.

Post »

Mariola cudownie naprawdę, tyle kolorów u Ciebie, wrzosy , marcinki i całościowe widoki pięknie się prezentują. Widzę kochana, że działasz jak burza. Przypomniałaś mi o irysach, miałam porządek w nich zrobić, teraz to już pewnie za późno.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Kropelka zaprasza cz.4.

Post »

Witaj. Faktycznie odrabianie lekcji może doprowadzać do szału ;:222 . Pewnie przekonam się o tym za kilka lat tak na własnej skórze . Sporo pracy masz dzisiaj w planach więc pogody Ci życzę i dużo siły na walkę z żwirkiem . Efekt na pewno będzie bardzo ciekawy i to wynagradza nam ciężką pracę. Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42140
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Kropelka zaprasza cz.4.

Post »

Mariolko, a ja czekałam na powiadomienia, a tu nowa część ;:180
Historia ze świnką czuję, że będzie miała c.d. Na pewno się jeszcze pokaże, bo zimy to już na pewno nie przeżyje ;:131
Ładna kolekcja rozchodników i jakie ogromne szarłaty Ci porosły ;:oj
Z takimi poważnymi pracami w ogrodzie to tak jest jak się dostanie kopa to w jeden dzień się zrobi coś co leży miesiącami. Teraz już tylko wykończeniówka ;:215
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”