Moje roślinki - Kasia1007

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
stefanek
500p
500p
Posty: 690
Od: 14 maja 2012, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje roślinki - Kasia1007

Post »

;:172
Dziękiję Kasiu za odwiedziny mojej strony, ja dopiro się uczę ;:27 . Twoje storczyki bardo ładne ;:138 ;:215 i
fiołeczki czują wiosnę ;:3 ;:333
:wit ;:3
Pozdrawiam Stefanek
Mój W http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=64568" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Kasia1007
500p
500p
Posty: 738
Od: 19 maja 2012, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje roślinki - Kasia1007

Post »

Kasiulka, dokładnie tak ;:108 Biegałam po zaśnieżonym ogródku, troszkę fotek napstrykałam. Cóż lepszy taki 'wiosenny' widok, niźli samego śniegu z pochmurnym niebem. A ilość pięknych, słonecznych i zimowych dni mogłabym zliczyć na jednej ręce... Oby do wiosny, może już niebawem się pojawi skoro kalendarzowa już jest... Choć słyszałam, że ze względu na to, iż nasz klimat się zmienia mają być tylko dwie pory roku... Mam nadzieję, że prędko im się to nie sprawdzi, bo ja ;:97 wiosnę...

Dzięki Stefanku za miłe słowa ;:3
Jakbyś czegoś nie wiedział, to śmiało pytaj ;:101


A teraz kilka fotek niedzielnych z ogródka.

Krokusy wyglądają spod śnieżnej pierzynki w poszukiwaniu słonka...
Obrazek

oraz przebiśniegi...
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kubasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4174
Od: 31 mar 2012, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Moje roślinki - Kasia1007

Post »

Powiało optymizmem :D u Ciebie już coś widać z pod pierzyny :wink:
Awatar użytkownika
elcia1974
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9111
Od: 23 lip 2009, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Moje roślinki - Kasia1007

Post »

Od razu cieplej się zrobiło na widok takich ładnych wiosennych obrazków :heja :heja :heja
Droga przez las nie jest długa, jeśli kocha się osobę, którą idzie się odwiedzic.
Aktualny wątek: Doniczkowi domownicy Eli cz. 7 Poprzednie części: Spis moich wątków
Wątek sprzedażowy: Sprzedam, kupię, wymienię rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
stefanek
500p
500p
Posty: 690
Od: 14 maja 2012, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje roślinki - Kasia1007

Post »

;:172
Kasiu u Ciebie już widać wiosnę ;:3 , kwiatki w ogródku walczą ze sniegiem ;:223 i wyganiają zimę ;:125 ;:17
Kasiu ale Benniaminkowi troszkę azotu za dużo dajesz ;:304
:wit ;:3
Pozdrawiam Stefanek
Mój W http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=64568" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
labka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4410
Od: 4 wrz 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Moje roślinki - Kasia1007

Post »

Cudeńka... ;:138 ..one sa tak piękne że brak słów..tylko ten śnieg wszystko psuje..Cudne.. ;:196
Awatar użytkownika
Kasia1007
500p
500p
Posty: 738
Od: 19 maja 2012, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje roślinki - Kasia1007

Post »

Kasiulka, coś widać ;:138 , (oj, nieziemsko mnie ten od dawna wyczekiwany widok ucieszył) ale temperatury nadal do -16 dochodzą :(

Dzięki Elciu ;:180

Stefanku, jak to za dużo azotu??? :oops: Proszę oświeć mnie... Benjamina od późnego lata nie zasilałam niczym... Wyczytałam gdzieś, że biały nalot, który zbiera się na powierzchni ziemi może być spowodowany również wodą i od jakiegoś czasu podlewam go przegotowaną wodą, wcześniej podlewałam taką 'odstałą'.

Ooo, Kasieńka wróciłaś :D, zaraz do Ciebie zajrzę ;:65
Już nie mogę doczekać się kiedy ten śnieg zniknie... Z przyjemnością bym sobie pokopała w ogródku, a tak w gumiaczkach po śniegu biegam... ;:131
Awatar użytkownika
stefanek
500p
500p
Posty: 690
Od: 14 maja 2012, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje roślinki - Kasia1007

Post »

;:172
Kasiu nie jestem pewny ale widziałem, że Benjamin ma listki cieniowane biało zielone, a później jest cały zielony i to ciemno, tz dostał trochę nawozu z większą dawką azotu. Ja swojego Benjamina nie podlewam nawet wodą od storczyków, którą wykorzystuję do fiołków lub innych kwiatów. Ja inne kwiaty jak nie nawożę to podlewam kranówką lub zwykłą mineralną niegazowaną z B. U mnie kranówka jest trochę zatwarda i jak piszesz robi się biały osad.

:wit ;:3
Pozdrawiam Stefanek
Mój W http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=64568" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Kasia1007
500p
500p
Posty: 738
Od: 19 maja 2012, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje roślinki - Kasia1007

Post »

Ufff, to mi ulżyło. Myślałam, że o ziemię Ci chodzi, (brzydki, biały nalot) jakiś czas temu czytałam artykuł na ten właśnie temat i nawet tak sobie pomyślałam, że Ty to masz sokoli wzrok... ;:108
Te listki na dole są cieniowane, bo tam są dwa benjaminki wsadzone - jeden właśnie paskowany, (dość mizerny po zimie) a drugi cały ciemnozielony, czyli z tego wynika, że nie wyrządziłam większej szkody roślinkom na całe szczęście :heja :wit
Awatar użytkownika
kubasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4174
Od: 31 mar 2012, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Moje roślinki - Kasia1007

Post »

Ładny benjaminek ;:138 a ja oddałam swoje forumkom z Łodzi ;:224 za dużo już miejsca zajmowały i nie mogłam im zapewnić dobrego światła zimą ;:174
Awatar użytkownika
stefanek
500p
500p
Posty: 690
Od: 14 maja 2012, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje roślinki - Kasia1007

Post »

;:172
Kasiu mój szfagier załatwił benjamina cieniwanego, dorzucił do gleby parę ziarek saletrzaku amonowego. Kwiatek rósł ;:215 jak na drożdżach tylko nowe listki były już ciemnozielone.
:wit ;:3
Pozdrawiam Stefanek
Mój W http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=64568" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
katharos
1000p
1000p
Posty: 3057
Od: 4 sie 2012, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Moje roślinki - Kasia1007

Post »

Jak śnieg stopnieje to wiosna pokarze się w całej krasie ;:215
Awatar użytkownika
Kasia1007
500p
500p
Posty: 738
Od: 19 maja 2012, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje roślinki - Kasia1007

Post »

Dzięki Kasiu ;:180
U mnie w rodzinnym domu był ten sam problem w zeszłym roku, benjamin miał kilkanaście lat, ponad 2 m wysokości, ok. 1,5 m szerokości... Miejsca w domu już zaczynało brakować, więc latem stwierdziłyśmy z mamą, że powinien zostać ozdobą ogródka... No i kotki (sztuk 8) zrobiły sobie w nim toaletę, jak nikt nie widział... :evil: Na początku nie wiedziałyśmy o co come on - benjamin z dnia na dzień mizerniał coraz bardziej. Kapnęłyśmy się dopiero, kiedy jednego delikwenta z tej kociej zgrai przyłapałam na gorącym uczynku...:roll: Kociska zostały przegonione, ale pojawił się przędzior i tym oto sposobem staruszek benjamin jest już w kwiatuszkowym raju...

Stefanku, takich praktyk, to ja nie stosuję :wink: :D Jedyne co, to od wiosny do jesieni benjaminki zasilane są nawozem do roślin domowych zielonych (i to też różnie z tym zasilaniem bywa - czasem zapomnę, albo mnie nie ma w domu dłużej, wtedy 0 pokarmu) i na tym koniec ;:108 ;:3

Tak jest Kasieńka, oby do wiosny... ;:3


Jestem już u siebie, za oknem szaleje śnieżyca... :shock: Po południu wybieram się na zakupy przedświąteczne. Obawiam się, że i tak czeka mnie odstanie swojego w długaśnych kolejkach, ale cóż poradzić. Na całe szczęście przygotowywać nic szczególnego nie muszę, jakoś tak przez tą aurę za oknem w ogóle nie czuję, że Święta tuż, tuż... ;:145 Pierwszy dzień Świąt spędzamy tutaj na dole z rodzicami i rodziną mojego narzeczonego, w drugi jedziemy do mnie i tym oto sposobem czeka mnie jedynie zrobienie stroików ;:183

Co by zbytnio nie odchodzić od tematu roślinnego, to muszę stwierdzić, że niektóre z kwiatuszków sprawiły mi wielką radość... Chyba rzeczywiście była nam potrzebna ta ponad tygodniowa rozłąka... ;:65 ;:333

Stefanotis
Obrazek

Bugenwilla
Obrazek

Crossandra fortuna
Obrazek

Skrzydłokwiat
Przed wyjazdem cieszyłam się, że wypuszcza nowy listek, a tu taka niespodzianka :D
Obrazek

Gloksynia
Obrazek

Sukulenty gorsze być nie mogą...
Lithops
Obrazek

Echeveria
Obrazek

Wiele innych roślinek również ruszyło - wypuszczają nowe listki, budzą się do życia po zimowym śnie :heja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”