Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Humor, psychologia, podróże, pokrewne.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomek-Warszawa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3045
Od: 11 lut 2008, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

Dałem cytat że to działo szatana i kościół katolicki tego nie akceptuje a ja jestem katolik.
Obrazek

Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia.
Awatar użytkownika
AAleksandra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2782
Od: 5 wrz 2009, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

Agulino, byłam w Stanach dwa razy turystycznie na własną rekę nie z biurem. Zwiedziłam i zobaczyłam i się strasznie zawiodłam. Stany inaczej wyglądają z bliska niż są przedstawiane w TV. Zbyt obszerny temat aby go tutaj poruszać, ale byłam także w Las Vegas. Z ciekawości zarezerwowaliśmy sobie nocleg w trzech hotelach po kilka dni. Miasto kiczu i rozrywki dla mas. Takie igrzyska dla dorosłych i niestety dla dzieci. "Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci. Amerykańskie wartości nie powinny być powielane w naszym kraju. Niech sobie Pierwsza dama M.O. rozdaje przed kamerami cukierki dziatwie, a inni nich to naśladują. TAM za wielką wodą ludzie mają inną mentalność. Kultury się mieszają i czasem zatracają w komercji. U nas powinniśmy pielegnować nasze tradycje np. kolędowanie .. Też można się przebrać, odśpiewać kolędę ... a za to już chętnie dam poczęstunek. Przed chwilą była kolejna grupka dzieciaków. Jeden z nich miał maskę diabła z wystającymi kłami i niewyraźnie zabełkotał "..ciunek, sikus". Qurcze, nawet to by było śmieszne gdyby nie było tak żałosne. Żeby to łażenie od domu do domu niosło za sobą jakieś treści. Gdyby choć nauczyli się śmiesznego wierszyka i rozbawili po pachy, to jakoś bym to przełknęła. A tak chodzą i straszą tylko wyglądem. Szkaradną plastikową czy gumową maską. Albo dziewczyny potarganymi włosami... Nie to nie moja bajka. A może ja się za wcześnie urodziłam ... Za moich dziecięcych czasów nie było takich "imprez", a czas przed 1 listopada skłaniał do porządkowania grobów, wspomnień, zadumy, kontenplacji ...
Pewnie się niektórym naraziłam :wink: Cóż , każdy żyje w/g własnego systemu wartości a rozmawiać trzeba z każdym i na każdy temat, byle nie obrażać innych :D
Pozdrawiam serdecznie,
moje wątki
Awatar użytkownika
grazka2211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2820
Od: 14 paź 2008, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: MILICZ-CAVAN-IRLANDIA

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

Napisałam już wcześniej że Halloween mi się nie podoba i bieganie dzieci za cukierkami też nie .Ale w tradycji polskiej w niektórych rejonach obchodzone są Dziady .A co z Kolędnikami ? chodzeniem z kurkiem po kolędzie ?I wielu innych tradycjach zapomnianych przez Polaków którzy są niezadowoleni z "zapożyczonych "tradycji .
Izo o tym co piszesz wydaje mi się że już się nie pamięta .A wspomniałam w tym poście .
Aleksandro swego czasu przychodzili kolędnicy myślisz że umieli zaśpiewać kolędę czy coś przedstawić ?Polski zwyczaj ale też to kitu ,naciągany ...
doniczkowe , prace mojej córki ZAPRASZAM.
Przepraszam za błędy w tekstach .Winą jest sprzęt z którego korzystam .
Awatar użytkownika
zjawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1030
Od: 28 paź 2010, o 20:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

Halloween czy nie Halloween dla mnie i Córy to była świetna zabawa z wycinaniem dyńki :)
Świeczka będzie się paliła jutro dla wszystkich duszyczek .Jak mieszkałam w mieście to zawsze paliło się świeczkę na grobie nieznanych żołnierzy , a na wsi można i w dyńce jak w pięknym lampionie
I czy to powielanie Amerykańskiego święta ?Czy ma to coś wspólnego z diabłem :;230 ??
Dla mnie zdecydowanie nie za to to fajnie spędzony czas z dzieckiem .Na bieganie po domach i zbieranie cukierków bym nie pozwoliła.
izabela14
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 lut 2012, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

Tomek jesteś katolikiem ,a wierzysz w legendy????
Moja nieuleczalna choroba, cz.2
poszukuję ,sprzedam
Miłość Boga nie polega na tym,żeby chronić nas przed nieszczęściem ,ale na tym,że obiecuje być przy nas ,kiedy nas dotknie
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7614
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

AAleksandra , masz rację , nikogo nie uraziłaś i nikogo nie obraziłaś- piszesz merytorycznie a nie puste frazesy.
Jak ktoś nie ma argumentów używa frazesów i ośmieszeń, typu legenda, bzdura, bajka lub tu wymienionych :D
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=4&t=56949

Bardzo dobrze, że prezentujesz to co myślisz odważnie i asertywnie.
Jeśli nie będziemy mówić o zagrożeniach , ze strachu przez "złym postrzeganiem" niewiele z tego wyniknie i bedziemy czytac takie posty typu - wierzysz w legendy itp
Tak pisać może tylko ktoś kto nie zna tematu za grosz, bez urazy ale taka jest prawda
A wystarczy trochę porozmawiać z kimś zorientowanym i obejrzeć nieco świadectw ludzi , choćby z pierwszego postu tegoż wątku
Pozdrawiam
Dobrej nocy
izabela14
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 lut 2012, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

A przepraszam bardzo,a nie jest tak ,ze kościół nie uznaje legend??,mitów itp??? JEST!!
I proszę mi nie zarzucać,że nie znam za grosz tematu czy coś w tym stylu
Nie tylko ja w tym wątku wyraziłam swoje powątpiewanie w "szatańskie zamysły"
Porozmawiać z kimś zorientowanym.....
Moja nieuleczalna choroba, cz.2
poszukuję ,sprzedam
Miłość Boga nie polega na tym,żeby chronić nas przed nieszczęściem ,ale na tym,że obiecuje być przy nas ,kiedy nas dotknie
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7614
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

Udowodnij że znasz. Nie pustymi słowami
Podaj linki udowadniające że to "święto lucyferyczne" (bo takim jest jeśli nie wiesz o tym) nie zawiera elementów satanistycznych.
Bo jest nim - wypowiadają się tysiące na ten temat i potwierdzają
Niektóre kraje zakazały w tym roku obchodzenia Halloween w swoich państwach.
Wiesz chociaż które ?
izabela14
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 lut 2012, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

Wiem że we Włoszech-ale nie wszędzie,wiem,że na Filipinach i wiem ,że w częsci Rosji,tyle wiem
Linków nie podam bo nie szukałam takowych,nie miałam takiej potrzeby
A gdzie odpowiedż na moje pytanie ????
Moja nieuleczalna choroba, cz.2
poszukuję ,sprzedam
Miłość Boga nie polega na tym,żeby chronić nas przed nieszczęściem ,ale na tym,że obiecuje być przy nas ,kiedy nas dotknie
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7614
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/h ... omosc.html

"Anton Lavey, twórca współczesnego satanizmu, stwierdził, iż noc z 31 października na 1 listopada jest największym świętem lucyferycznym. Mają wtedy miejsce wzmożone liczebnie akty przemocy o charakterze okultystycznym. Kościół otwarcie sprzeciwia się takim praktykom" - podkreśla kuria metropolitalna.




===============================


http://www.franciszkanska3.pl/Abp-Dzieg ... aw,a,17625



Pod niewinną nazwą ?psikusów? wobec tych, którzy odmawiają współudziału w tej ?niby zabawie?, mogą się umacniać postawy szkodzenia drugiemu człowiekowi. Te złośliwości i perspektywę bezkarnego szkodzenia można już interpretować wprost jako oznakę postaw diabolicznych ? zauważa metropolita szczecińsko-kamieński.

I apeluje do wiernych: ?Gorąco proszę wszystkich Was, dorośli katolicy, nie organizujcie tych 'niby zabaw', które nie wnoszą nic pozytywnego do duszy dzieci i młodzieży, a wręcz rujnują ich duchowość. Proszę Was, drodzy rodzice katoliccy, nie lekceważcie tego duchowego zagrożenia dla Waszych dzieci. Proszę Was, katoliccy nauczyciele, a szczególnie katecheci, przestrzegajcie
swoich uczniów przed nieodpowiedzialną i antychrześcijańską zabawą. Proszę Was, ludzie mediów, nie promujcie negatywnych wzorców zachowań. Proszę także Was, drogie katolickie dzieci i droga młodzieży, w imię czystości wiary w Jezusa Chrystusa umiejcie sami odmawiać już teraz angażowania się w złe doświadczenia. W Roku Wiary próbujcie doświadczyć radykalizmu wyboru drogi Chrystusowego Słowa i Chrystusowej miłości?.

Arcybiskup zwraca się także do "wszystkich, którzy deklarują się jako katolicy z racji na przyjęty chrzest, ale którzy na co dzień nie przejmują się zbytnio sprawami Bożymi". ? "Postawcie sobie sami pytanie: jaki jest wasz rzeczywisty stan duchowy obecny, i jaki duchowy status chcecie przeżywać w dalszym życiu? I nie mówcie, że macie jeszcze dużo czasu na odpowiedź".
Miłego dnia!
Admin.
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7614
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

Prócz Włoch

Choćby z brzegu jedno z państw, reszty poszukaj sama :D

Po co Rosjanom obca pseudo-kultura?
Zakazano ?święta? Halloween



Ministerstwo Oświaty Kraju Krasnodarskiego zaleciło podległym sobie instytucjom oświatowym powstrzymanie się od organizacji jakichkolwiek przedsięwzięć związanych ze ?świętem? Halloween, które obchodzone jest 31 października. Podstawą do podjęcia takiej decyzji jest ekspertyza specjalistów Państwowego Instytutu Rodziny i Wychowania, Instytutu Innowacji Pedagogicznych Rosyjskiej Akademii Edukacji i Prawosławnej Eparchii Jekatierinodarskiej i Kubańskiej, dotycząca negatywnych skutków pozostawionych przez to ?święto? w psychice dzieci.

?Typowe dla tego ?święta? karnawałowe kostiumy powstałych z mogił trupów, asortymenty różnych słodyczy w kształcie kości i ludzkich embrionów, to wszystko prowadzi do usuwania wewnętrznych tabu, które napawają awersją do podobnych rzeczy, i prowadzi do ciężkich ,patologicznych zmian osobowości?- pisze się w dokumencie Ministerstwa Oświaty.

Według przedstawiciela regionalnej Prawosławnej Eparchii, ojca Trifona, dla świąt pogańskich w życiu Rosjan nie ma miejsca.

?My mamy wiele pięknych świąt prawosławnych promujących życie wieczne a nie śmierć?- powiedział gazecie ?Izwiestia? ojciec Trifon.

?Ponadto w to święto zaangażowane są piekielne moce. Na przykład amerykański kościół Szatana oficjalnie uznaje to święto za swoje?- mówi ojciec Trifon.

Według słów duchownego, w szeregu państw katolickich także występuje opór przeciwko Halloween.

?W Polsce prowadzi się kampanię przeciwko temu świętu?- dodaje ojciec Trifon.

?Halloween zabija samo rozumienie osobowości, które powstało właśnie w Prawosławiu. A teraz Zachód próbuje wywabić je z nas i przywrócić mrokom pogaństwa?- konkluduje ojciec Trifon.

Według ?ekspertki? (żydowskiej- tłum.) Centrum Informacyjno-Analitycznego ?Sowa?, Olgi Sibiriewej, przyczyny takowej decyzji Ministerstwa Oświaty mogą mieć naturę polityczną.

?To zalecenie w pełni wpisuje się w nurt polityki ksenofobii realizowanej przez nasze państwo?- powiedziała gazecie ?Izwiestia? ekspertka.

?Miejscowi urzędnicy chcą przypodobać się centrum federalnemu i odpowiednio do tego działają?- twierdzi Olga Sibiriewa.

Według rozmówczyni gazety ?Izwiestia?, związek pomiędzy Halloween i samobójstwami dzieci nie jest udowodniony.

?Aby poznać te ?badania? nie ma żadnych możliwości?- ciągnie ekspertka.

?A co się tyczy możliwości obrazy czyichś uczuć religijnych to święto Halloween już dawno nie jest związane z sektami czy religiami?- kończy ekspertka.

W ubiegłym roku w Tiumeni także wydano zalecenie powstrzymania się od obchodzenia ?prawdziwie szatańskiego święta?, które ma zgubny wpływ na wrażliwą psychikę dzieci.



Zaczerpnięte z - http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/20 ... halloween/

============
Jeszcze jeden bardzo ciekawy link z filmami
Obejrzyj jeśli zechcesz . Twoje życie - Twój wybór. Dobrej nocy.

http://dzieckonmp.wordpress.com/2012/10 ... odeszli-2/
izabela14
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 lut 2012, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

Ale co prócz Włoch?nie rozumiem------W Rzymie odbędzie się ?Msza zadośćuczynienia za zniewagi i profanacje, do jakich dochodzi w noc Halloween?. Przez Circus Maximus, miejsce męczeństwa pierwszych chrześcijan, przejdzie procesja eucharystyczna.

Bp Luigi Negri z diecezji San Marino-Montefeltro wskazał niedawno, że zabawy towarzyszące Halloween są podstępnie wprowadzanym kultem szatana. Zwyczaje te wywodzą się bowiem z kultury ezoteryczno-satanistycznej, której przedstawiciele zajmują się magią i spirytyzmem. W niektórych sektach wiąże się to nawet z rytualnymi mordami, porwaniami i przemocą.

Więc we Włoszech też
Moja nieuleczalna choroba, cz.2
poszukuję ,sprzedam
Miłość Boga nie polega na tym,żeby chronić nas przed nieszczęściem ,ale na tym,że obiecuje być przy nas ,kiedy nas dotknie
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7614
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

Przecież podałem odpowiedź:

Ministerstwo Oświaty Kraju Krasnodarskiego zaleciło podległym sobie instytucjom oświatowym powstrzymanie się od organizacji jakichkolwiek przedsięwzięć związanych ze ?świętem? Halloween, które obchodzone jest 31 października. Podstawą do podjęcia takiej decyzji jest ekspertyza specjalistów Państwowego Instytutu Rodziny i Wychowania, Instytutu Innowacji Pedagogicznych Rosyjskiej Akademii Edukacji i Prawosławnej Eparchii Jekatierinodarskiej i Kubańskiej, dotycząca negatywnych skutków pozostawionych przez to ?święto? w psychice dzieci.


Obejrzyj dokładniej linki podane wyżej i z pierwszego postu * polecam.
Nie ma sensu przepychać się - ja mam swoje zdanie, szanuję Twoje. Mogę jedynie poinformować a wybór należy do Ciebie czy chcesz brać udział w święcie lucyferycznym czy też nie - czy to tylko uznajesz za bajki . Mnie to mało obchodzi tak naprawdę. :wink: bo TWOJE życie, ewentualnie Twoich dzieci
Miłego dnia!
Admin.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa kreatywnego RELAKSU - Zagadki, humor, podróże, psychologia”