Podlewanie pomidorów

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Xavierka
500p
500p
Posty: 543
Od: 6 maja 2012, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: między Wrocławiem, a Opolem

Re: Podlewanie pomidorów

Post »

ostatnia szansa pisze: W jakiej ziemi rosną Twoje pomidory, że potrzebują tak częstego dożywiania? Jest jałowa, nic wcześniej nie dałaś?
Ja w ubiegłym sezonie pomidorowym podlałam dwukrotnie pokrzywianką (trochę mniej rozcieńczona ale pod wcześniej podlane pomidory) i podsypałam popiołem (ze spalania drewna) jak zaczynały owocować.
Nie neguję potrzeby dożywiania, ale tak cały czas? Są tu wypowiedzi mądrych osób na forum, które doradzają co dać w przypadku niedoborów. Ale...jak się przesadzi z jednym składnikiem to od razu zaczyna się problem z przyswajaniem drugiego.
A więc..... ;:131

Pod pomidory zastosowałam nawożenie rzędowe, czyli pod korzeniami jest obornik plus odrobina azofoski. Pomysł z podlewaniem co trzy dni z pokrzywką i substralem na przemian został zaczerpnięty z tego forum. :wit

Co się tyczy ilości, to oczywiście mam tu na myśli ilości bardzo, bardzo minimalne. I tak np. substral - magiczna siła, rozcieńcza się 1g - 1/2 g na litr wody.Do nawożenia dolistengo sugeruje się 1/4 g na 1 litr wody. (odmierzyć 1/4g jest dla mnie nie lada sztuką, no ale rozumiem, że 1/4 g to mniejsze tyci, tyci!!! ;:224). Pokrzywkę odmierzam w proporcji 1-2 łyżki na 2-3 litry wody.Tak więc podejrzewam, że taka ilość krzywdy roślinom nie zrobi.

W zeszłym roku, podlewałam substralem do kwiatów balkonowych(1g/1,5 litr wody) moje pelargonie, i powiem krótko...kwiat gonił kwiata. Takich bujnie kwitnacych pelargonii nie miał nikt w bloku. ;:65
Pozdrawiam
Najcenniejsza wiedza z własnego doświadczenia.
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2585
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Podlewanie pomidorów

Post »

Xavierka!
Radzę Ci ostrożnie podchodzić do porad.Nie zawsze są dobre (przynajmniej dla pomidorów).
A już podlewanie moczem to dla mnie "najnowszy wynalazek".
Czego to jeszcze ludziska nie wymyślą!
Awatar użytkownika
waleriana
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 2 maja 2012, o 14:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podlewanie pomidorów

Post »

A ja mam jeszcze takie pytanko: czy gnojówką z pokrzyw można podlewać (lub spryskiwać?), przez cały okres wegetacyjny? Pojawiło się na moich pomidorkach troszkę dziwnych robaczków (dawno mszyc nie widziałam, ale to mogą być one) i chciałabym jakoś wzmocnić roślinki i może przy okazji zgładzić szkodniki;).
DamianC
200p
200p
Posty: 479
Od: 11 mar 2012, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tychy
Kontakt:

Re: Podlewanie pomidorów

Post »

A jak podlewać pomidory na balkonie w donicach?Po przeczytaniu setek wątków tego forum, wydaje mi się że podlewać wtedy kiedy wierzchnia warstwa ziemi jest lekko przesuszona...(tak radzili spece)Teraz zastanawiam się czy podlewać tak aż woda "przeleje" doniczkę lekko?U mnie średnio wychodzi to raz na 3 dni do donic 10 litrowych.Jednak nie "przelewam"donic .Czy robię dobrze?
Awatar użytkownika
Belinek
100p
100p
Posty: 106
Od: 1 cze 2011, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: war-mazur. Rolnik inżynier bud.

Re: Podlewanie pomidorów

Post »

Podlać jak zaczynają więdnąć czubki.
Jesteśmy marionetkami naszej nieświadomości.
Zadziwiające jest to , jak osądzamy bliskich nie zdając sobie sprawy z podłości naszego lekceważenia dopóki ich nam nie zabraknie, Carlos Ruiz Zafón
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4292
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podlewanie pomidorów

Post »

Podczas sadzenia pomidorów podlewam je obficie. O żadnym więdnięciu nie ma mowy. Ograniczenie podlewania pomidorów uprawianych pod folią w celu ograniczenia wzrostu wegetatywnego to zupełnie co innego. Bądźmy bardziej odpowiedzialni za rady jakich udzielamy.
Awatar użytkownika
kasia82
500p
500p
Posty: 583
Od: 25 lut 2012, o 09:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: Podlewanie pomidorów

Post »

ja po posadzeniu raz obficie podlałam odstaną wodą następne podlanie było po tygodniu, później raz saletrzakiem sąsiadka od razu zauwazyła różnicę, byczki się porobiły :twisted: jak po dobrym kotlecie :;230 i co 3 dzień podlewam tylko odstaną wodą.
Oczywiście przed wysadzenie poszło do gleby troszkę kurzaka ;:oj
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
westwe
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 15 mar 2011, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Jak często podlewać pomidory w foli.

Post »

Pytanie banalne ale jakie są wasze doświadczenia w podlewaniu ,podlewać rankiem czy popołudniu ile razy tygodniowo .
Proszę o poradę.
Awatar użytkownika
kasia82
500p
500p
Posty: 583
Od: 25 lut 2012, o 09:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: Jak często podlewać pomidory w foli.

Post »

Ja swoje pomidory w szklarni podlewam co 2-3 dzień zależy od temperatury, na gruncie raz w tygodniu ale obficie, podlewam tylko wieczorem, bo od rana do popołudnia mam patelnię na warzywniaku, ale moi sąsiedzi podlewają o 6 rano.
Podlewam tylko odstaną nagrzaną wodą.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
massur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1461
Od: 22 maja 2012, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów (Załęże)
Kontakt:

Re: Jak często podlewać pomidory w foli.

Post »

Moim zdaniem dużo zależy od tego jaką masz glebę i jaki jest poziom wód gruntowych.
Ja swoje podlewam raz na 2 tygodnie tylko po to aby dostały nawóz (pokrzywówkę, teraz też podsypię popiołem z drewna) i dostają może po litrze wody. Ziemia to glina - wody łatwo nie wypuszcza i mimo, że na wierzchu wygląda jak pustynia to wystarczy wbić szpadel i kilka cm w głąb jest już wilgoć. Pomidory ładnie rosną, żaden ani przez chwilę nie był podwiędnięty więc chyba nie mają za mało wody.
Pozdrawiam,
Tomek
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5103
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Jak często podlewać pomidory w foli.

Post »

Wynika z tego, że podlewanie jest różne, bo ja podlewam obecnie 3 razy dzienne, a jak przyjdą upały to nawet do 6 razy dzienne.
http://zapodaj.net/images/5400c730ef158.jpg
Judyt
50p
50p
Posty: 62
Od: 12 cze 2010, o 22:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak często podlewać pomidory w foli.

Post »

U mnie wystarczy co 2-3 dni, jak są upały, to częściej.
mk1a
100p
100p
Posty: 178
Od: 6 maja 2012, o 20:15
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okoloce wawki
Kontakt:

Re: Jak często podlewać pomidory w foli.

Post »

ja podlewam co 5 6 dni upałów jeszcze nie było no jeden dzień to pomidorki miały wczasy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”