Mój zielony świat - Marcin

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marcin01988
500p
500p
Posty: 643
Od: 23 gru 2010, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Mój zielony świat - Marcin

Post »

Paproć to nefrolepis, rybek mam około 100 szt.
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój zielony świat - Marcin

Post »

Nie byłabym sobą, gdybym nie zajrzała na twoje włości :lol:
Zieleni się pięknie ;:oj . Zamiokulkas właśnie był mniej więcej taki, jak go podzeliłam. Połówka Pani, której dałam jeszcze szybciej doszła do siebie, niż moja. Ale co w domku to nie w pracy :roll: Także śmiało. Chociaż jak nie dzielisz się z nikim to może większa donica? Będzie gigancior ;:172
Pelargonie - piękne, ale fikusy rządzą 8-) Beniamin też chyba całkiem spory :D
Czy dojrzałam aloes ośnieżony?? Czekam na coś takiego, więc ciekawa jestem ;:131
:wit
Awatar użytkownika
Marcin01988
500p
500p
Posty: 643
Od: 23 gru 2010, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Mój zielony świat - Marcin

Post »

Bardzo się cieszę, że zajrzałaś :D Jeszcze się zastanowię co zrobić z tym zamiokulkasem czy przesadzić czy większe lokum mu zapewnić :roll:
Tego sukulenta o którego pytasz jakiś czas temu kupiłem jako hawortię, ładnie mi się rozrósł w kępkę, wpisałem w google aloes ośnieżony i niby pokazały mi się rośliny podobne do tej mojej, także sam już nie wiem :oops: W każdym razie jak Ci się podoba to nie ma problemu bo ma sporo dzieci :wink:
Awatar użytkownika
koniczynka2014
1000p
1000p
Posty: 1006
Od: 12 kwie 2014, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Mój zielony świat - Marcin

Post »

No no , masz rękę do roślin .Wszystko rośnie jak szalone ;:oj
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój zielony świat - Marcin

Post »

Sprawdziłam...faktycznie podobieństwo uderzające :shock:
Jak dzieci za bardzo rozrabiają, mogę się zająć z wielką chęcią ;:215 . Jak przyjdzie rzeczony aloes, który zamówiłam, można będzie zabawić się w grę: "Znajdź trzy różnice" ;:306
Pozdrawiam :wit
bozunia
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 30 maja 2010, o 01:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Mój zielony świat - Marcin

Post »

Witaj Marcinie :wit Ja ostatnio stałam się też amatorką akwarium. Zupełnie przypadkowo, bo musiałam "przechować" na zimę dwie rybki (karpia koi i karasia) z oczka, żeby nie zamarzły. Kupiłam więc im akwarium na jakiś czas, bo one raczej akwariowe nie są ;:306 Teraz rybki już idą do oczka, a ja mam zamiar zrobić sobie naturalne zielone akwarium np. z neonkami albo molinezją, na razie jeszcze nie wiem. Ważne, żeby były efektowne w zieleni i nie skubały roślin. Musze tylko zaopatrzyć się w porządne oświetlenie do roślin, a to już jest niezły wydatek...
Awatar użytkownika
kasiuta74
500p
500p
Posty: 700
Od: 1 sty 2012, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Mój zielony świat - Marcin

Post »

Witaj Marcinie :wit
Fajne masz kwiaty, szczególnie paproć i ten kudłaty kaktus wpadł mi w oko :)
Akwarium to i moje hobby?. duże hobby .Powiedz czy w trzech akwariach trzymasz mieczyki i gupiki czy może też inne rybki....
Jak zaczynałam przygodę z akwarium to oczywiście też u mnie były mieczyki,gupiki, molinezje.
Ale przez to,że rybek było coraz więcej i więcej to zlikwidowałam tę hodowlę.
Ja bym na Twoim miejscu zamioculkasa nie przesadzała bo one lubią ciasną doniczkę.Nie wiem jak u innych ale u mnie słabo rósł po przesadzeniu więc go z powrotem do ciasnej wpakowałam.Teraz przynajmniej nie marnieje...ale też nie rośnie ;:174
____________________
Pozdrawiam Katarzyna
Domowe Kasi
x-Cz-a

Re: Mój zielony świat - Marcin

Post »

Potwierdzam , on uwielbia ciasnotę w donicy
Awatar użytkownika
Marcin01988
500p
500p
Posty: 643
Od: 23 gru 2010, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Mój zielony świat - Marcin

Post »

bozunia Takie akwarium z roślinami to taki podwodny ogród, a sama akwarystka to wciągające hobby :D Fajnie obserwować ryby i to strasznie odstresowuje ;:108 Jak czasem przysiądę do obserwacji i tak się zapatrzę, że nawet nie wiem kiedy czas mi mija :). Gupiki są bardzo kolorowe i są super rybkami, tylko akurat jak młode mi się urodzą nie mam sumienia ich pozostawić na pożarcie przez inne i tak się namnażają. Na szczęście szybko znajduję im nowe domy do zamieszkania i się trochę rozluźnia :wink: Więc z całego serca polecam założenie akwarium ;:108
Katiusha Mam glonojady złote i brązowe, też mi się szybko rozmnażają, właśnie złoty tata pilnuje ikry w grocie :D Mam kiryski pstre, a także molinezje żaglopłetwe uwielbiam oglądać zaloty samców wtedy tak ładnie się prezentują przed samiczkami. Jest jeszcze bojownik samiec i dwie samiczki.
Ten włochaty kaktus rośnie u mnie już dłuższy czas, około 5 lat i widzę, ze ma bardzo powolne tempo wzrostu. Paprotce chyba służy obecność akwariów i wysoka wilgotność powietrza dzięki nim :D

Zastosuję się do waszych rad i na razie zostawię zamiokulkasa, najwyżej na przyszły sezon go przesadzę a teraz niech jeszcze pomieszka w dotychczasowym lokum :wink:
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój zielony świat - Marcin

Post »

:wit
Oczopląsu można dostać od tych żwawych rybek ;:219 ;:306 . Chyba też akwarium założę, bo mi się marzy taka paproć, jak Twoja. :lol:
pawel1988
100p
100p
Posty: 141
Od: 1 wrz 2013, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mój zielony świat - Marcin

Post »

No to i ja zajrzałem do wątku :D Ta roślina sukulentowa o której mówicie z Kasią to na pewno nie jest aloes ośnieżony. To na 100 proc haworcja. Bardzo zadbane roślinki. Moją uwagę najbardziej przyciągnął nakrapiany fikus sprężysty i typowy znany od pokoleń echinopsis :D
Bardzo dawno temu miałem akwarium i w nim też m. in. mieczyki więc bardzo miło mi popatrzeć na te w Twoim wątku. To jeden z moich ulubionych gatunków ryb
Awatar użytkownika
Marcin01988
500p
500p
Posty: 643
Od: 23 gru 2010, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Mój zielony świat - Marcin

Post »

Kasiu Koniecznie akwarium to super sprawa ;:108 Mogę przed nim siedzieć godzinami :D
pawel1988 cieszę się, że zajrzałeś do mojego wątku :D Ja uwielbiam te fikusy sprężyste maja u mnie chyba dość dobrze bo bezproblemowo rosną i mają sporo tego białego obszaru na liściach więc służą im moje wschodnie okna, mam też normalnego zielonego o bengalskiego fikusa. Problem tylko z przędziorkami często się pojawiają ze swoją pajęczynką, a liście później od spodniej strony mają czerwone kropeczki. Echinopsis mi co roku kwitnie więc też go uwielbiam mimo, że kwiat tylko jedna noc kwitnie.
pawel1988
100p
100p
Posty: 141
Od: 1 wrz 2013, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mój zielony świat - Marcin

Post »

Kiedy jakiś czas temu miałem problem z przędziorkami to pomogły pałeczki nawozowe owadobójcze. Fikusy to bardzo wdzięczne rośliny - mam u siebie dwa benjaminy "nattsja", jednego benjamina varegiata, jednego tzw tępego czyli drzewko bonsai, a ostatnio spełniłem swoje marzenie i udało mi się upolować w markecie lirolistnego. A Twojego bengalskiego właśnie wypatrzyłem na pierwszej stronie, wcześniej myślałem że to inna roślina - pewnie teraz jest dużo większy :D
Echinopsis ma swój urok, wprawdzie nie mam, ale wielokrotnie widziałem kwitnące.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/43b ... 74553.html
Czy to to na dole za sansevierią to może rhipsalis?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”