Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13682
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Oddałem mu później ale rozłupałem żeby się z nim nie męczył :wink:
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

;:222
zuzanna2418 pisze:Po co komuś w takim razie ogród skoro same problemy z fauną? :?: A i flora pewnie niedoskonała się być okaże ;:223
Zupełnie z tym się nie zgadzam, przecież ogród jest po to żeby o niego dbać i go strzec tak jak to jest napisane "I wziął Pan Bóg człowieka i osadził go w ogrodzie Eden, aby go uprawiał i strzegł (1 Moj. 2:15; BW)"

A więc jak coś idzie nie po myśli trzeba to korygować.
Wystarczy porozmawiać z ornitologami a dowiecie się że przez sroki i sójki giną populacje ptaków śpiewających. W okolicach których mieszkam jest coraz mniej kosów i drozdów właśnie przez te drapieżne ptaki które wyjadają młode pisklęta i jaja mniejszych ptaków.
Flora jest przecież niedoskonała, jak mi piszą doktorzy, profesorowie w swoich książkach żebym wycinał po owocowaniu pędy malin i je palił żeby ograniczyć rozwój i przetrwanie grzybów wirusów, pasożytów itp. to tak robię i to jest konieczne żeby mieć zdrowe owoce w następnym sezonie. Widzę Zuzanno że się pogubiłaś w tym co piszesz... Przecież muszę wykosić trawnik żeby mi nie urusł po pas bo w lato będe miał pole na trawniku i mokre buty i spodnie bo woda z dolnej części takiego buszu nie wyparuje, co dopiero po deszczu.

;:222
Reniak pisze:Ludzie czy wy zwariowaliscie ,może przenieście się do blokowisk, skoro tyle rzeczy was w naturze denerwuje, a to ptaki ,a to koty, w innym miejscu przeczytałam że ktoś ma problem z żabami , w innym miejscu że krety są problemem bo ryją na pięknym trawniczku , ręce opadają jak to się czyta .
jak Tobie ręce opadają to polecam zostać pustelnikiem...
Ja osobiście mieszkam na wsi i mam pozastawiane na podwórku pułapki żywo-łapki na koty, jak się któryś złapie to go biorę w bagażnik (a mam berlingo więc źle nie ma z miejscem) i wywoże z jakieś 10 km do innej wsi żeby mi ptaków nie wyjadał i nie wyławiał złotych rybek z oczka wodnego. A kotów bezpańskich jest w bród. Moje zachowanie znajomi oceniaja jako humanitarne nie zabijam kotów, nie miał bym sumienia, a koty dobrze się adaptują do nowych warunków.

;:222
x_a-n pisze:I jeszcze jastrzębia ukatrupić bo zabił biednego gołąbka . Krogulca bo skręcił kark sikoreczce , wrony bo splądrowały czyjeś gniazdo , i jeszcze...
Polecam wszystkim co maja problemy z tymi drańskimi ptakami kupić pułapkę na ptaki np. Fermo (żywo-łapkę), wystarczy wpisać takie hasło w Google i się wyświetli sklep z takim sprzętem.
A co później zrobić z takim złapanym ptakiem żeby nas nikt nie posądził o nieprzestrzeganie polskiego prawa? Tego już nie wiem, wybór należy do was, czy wypuści takiego ptaka na wolność czy wypuści go w zamkniętym garażu razem z kotem żeby się z nim rozprawił... Albo można takiego ptaka próbować udomowić, kupić złotą klatkę i go karmić...
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Większość gatunków ptaków i dzikich zwierząt występujących w Polsce objęta jest ochroną prawną na mocy rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 12 października 2011r. w sprawie ochrony gatunkowej zwierząt (Dz. U. Nr 237, poz. 1419), w stosunku do których zgodnie z §7 ww. rozporządzenia obowiązuje szereg zakazów, w tym określony w punkcie 2 zakaz umyślnego okaleczania i chwytania.

Zgodnie z art. 56 ust. 2 pkt 2 oraz ust. 4 w związku art. 52 ust. 1 pkt. 2, ustawy o ochronie przyrody (Dz. U. z 2013r., poz. 627 ze zm.), regionalny dyrektor ochrony środowiska na obszarze swojego działania może zezwolić na chwytanie dziko występujących zwierząt objętych ochroną gatunkową. Zezwolenie takie może być wydane w przypadku braku rozwiązań alternatywnych, jeżeli nie są szkodliwe dla zachowania we właściwym stanie ochrony dziko występujących populacji chronionych gatunków zwierząt oraz jeśli spełniona jest jedna z przesłanek określonych w art. 56 ust. 4 pkt 1 - 7 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004r. o ochronie przyrody.

Ponadto zgodne z art. 131 pkt 14 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004r. o ochronie przyrody kto bez zezwolenia narusza zakazy w stosunku do zwierząt objętych ochroną gatunkową podlega karze aresztu lub grzywny.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Awatar użytkownika
kacperski
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 18 lis 2013, o 10:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Wiem jak ptaki potrafią być uciążliwe, walczę co wakacje ze szpakami. Wiem, że trzeba pozwolenia ale można kupić pułapkę na sroki za nieduże pieniądze.
Awatar użytkownika
stephen73
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 22 lis 2013, o 08:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Ewentualnie pomyśl nad odstraszaczem ultradźwiękowym. Na osiedlu mieli problem z dzięciołami i odstraszacze sobie super poradziły problem się skończył.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

ale to wina myśliwych że zwierząt nie ma :D
Awatar użytkownika
stephen73
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 22 lis 2013, o 08:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

zdravko pisze:Pewnie dzieci porywały, dziwni są ludzie naprawdę, żeby już dzięcioł przeszkadzał...
Przeszkadzał i to bardzo, mieli drewnianą podbitkę w całym budynku i uwierz mi jak kilka dzięciołów się zleciały do nie dość, że niszczyły podbitkę, to hałas był bardzo uciążliwy.
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Za to robali jakbu mniej
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13682
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Też tak z początku pomyślałem. Jednak dzięcioł to po prostu dzięcioł i wystarczy mu że jest głuchy odgłos i już myśli że jest zaatakowane przez robale :D a To może być tylko złe wykonanie i dlatego daje taki dźwięk. Widziałem również jak jeden stukał w elewacje bloku a na nim był styropian jednakże dźwięk głuchy dawał ;:306
SingSing74
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 27 lis 2013, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Rozumiem osoby kochające przyrodę. Jednak nie wszystko co żyje jest pożyteczne i należy to chronić. Czy mysz lub karalucha w kuchni zostawicie w spokoju, czy rozdepczecie przy nadarzającej się okazji? Podobnie jest ze srokami. Stawianie ich na równi z innymi ptakami, to jak porównanie motyla z komarem. Pół biedy jeżeli jest w okolicy para. Jednak to co ostatnio się dzieje jest chore. Ostatnie 3 lata to lawinowy przyrost tego szkodnika. Nie miałbym serca pozbawić życia nawet tych cholernych srAk, ale strzelanie z korkowca czy wieszanie świecidełek nic nie da. Jest ich za dużo. Może są jakieś służby, które mają prawo i obowiązek do przerzedzenia nadmiernej populacji zwierząt, podobnie jak to się robi w lasach z dziczyzną?
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13682
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Nie chodzi o żadne porównywanie :wink: dajemy (w każdym bądź razie Ja) przykłady tylko. Wszystko jest w kwestii szkodliwości. Bo nawet gdybym miał te mysz w domu i by szkód nie robiła to niech sobie nawet chodzi po podłodze. Co innego wówczas gdy przegryza kable czy tam jakieś produkt :D To samo tyczy się ptaków wg mnie. Niech sobie latają, skrzeczą itp dopóki szkód nie robią. A gdy robią jakieś szkody i wtedy To już jakieś służby trzeba zawiadomić które zajmują się daną miejscowością.
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

U mnie działa system naturalny, pies przegania ptaki na drzewo a tam już czeka kot. I to nie jeden a 4, na każdym drzewie po kocie. Koty i pies działają w spółce, wbrew opinii to super przyjaźń jest między nimi.
Awatar użytkownika
Agrokasia
200p
200p
Posty: 497
Od: 14 kwie 2010, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Ręce mi opadły, gdy przeczytałam ten wątek. Po co przeganiać sroki.? Wszystkie ptaki owadożerne są niezwykle cenne. Chronią nas przed plagą robactwa. Ja dokarmiam sroki od kilku lat ? kupuję dla nich słoninę, kroję w kostkę i zostawiam na balkonie. Sroki są niezwykle ciekawskie i wcale nie takie płochliwe jak piszą moi poprzednicy, więc szybko zaakceptowały tanią stołówkę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”