Zapraszam - czujcie się tu jak u siebie w domu ;-)

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
goni@k
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 18 wrz 2006, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą
Kontakt:

Post »

eMZet pisze:Uwaga ogólna na temat kominka.

Duża liczba osób buduje coś, co nazywa się kominkiem z wkładem. Niestety, z kominkiem w tym przypadku wspólna jest tylko nazwa handlowa. Jest to bowiem rodzaj pieca grzewczego z przeszklonymi drzwiczkami, i absolutnie nic więcej. Siedzenie przed czymś takim jest równoważne z lizaniem przez dziecko cukierka przez papierek.
Kominek jest to otwarte palenisko, co najmniej z jednej strony, z umieszczonym nad nim wyciągiem kominowym. Prawidłowo zbudowany, zapewnia ciepło w pomieszczeniu, w którym się znajduje i ewentualnie przyległych, jednocześnie nie powoduje żadnych zadymień. Najważniejszymi parametrami kominków są: powierzchnia otworu paleniska (wielkość zależna od ogrzewanej powierzchni pomieszczenia) oraz przekrój kanału kominowego, który jest zależny od powierzchni otworu kominka. Nie zachowanie odpowiednich proporcji całkowicie dyskwalifikuje kominek. Najczęściej powtarzanym błędem przy budowie kominków jest zbyt mały przekrój kanału kominowego.
Zapewne masz rację ale nie zawsze są takie możliwości techniczne, więc jak się nie ma co sie lubi to się lubi co się ma :wink: :D
Awatar użytkownika
agrazka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3193
Od: 22 maja 2005, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post »

dochodzi jeszcze wygoda i praktyka. Ja miałam robić otwarty, ale chciałam używać go często a nie czasami.
Dlatego przeważyło, mniej drzewa do zamknietego, nic nie wyleci, można zostawić na noc jak spac się zachce. No i jeszcze w zamknietym więcej ciepła sie uzyskuje, nie idzie wszystko w komin. Rzadziej sie dokłada, bo wolniej się spala.
Będzie prosty i zamknięty.
serdecznie - Grażyna - Mój ogród...
martas

Post »

Ktoś jednak odrobinę przesadził z tym opisem wstawionym przez eMZeta. Mnie też najbardziej się podoba jak jest otwarte, ale żeby zaraz porównywać do lizaka z papierkiem? Eeeee tam... Taki zamknięty kominek zawsze można otworzyć i siedzieć przy palenisku, odwrotnie już nie jest to możliwe ;)
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

martas pisze:Ktoś jednak odrobinę przesadził z tym opisem wstawionym przez eMZeta. Mnie też najbardziej się podoba jak jest otwarte, ale żeby zaraz porównywać do lizaka z papierkiem? Eeeee tam... Taki zamknięty kominek zawsze można otworzyć i siedzieć przy palenisku, odwrotnie już nie jest to możliwe ;)
I dobrze, że każdemu podoba się coś innego, bo inaczej na świecie byłoby nudno. :wink:
martas

Post »

A ten Twój kominek, to faktycznie Twój aurynko? Wygląda jak w jakiejś starej karczmie góralskiej - super!! :)
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

martas pisze:A ten Twój kominek, to faktycznie Twój aurynko? Wygląda jak w jakiejś starej karczmie góralskiej - super!! :)
Tak to mój! :) Zrobiliśmy sobie niedawno w naszym domku letniskowym na rancho. :)

p.s. Zresztą jak byś chciała to możesz sobie zobaczyć ,jak on powstawał w temacie z moją działeczką. :)
goni@k
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 18 wrz 2006, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą
Kontakt:

Post »

Ostatnio byliśmy rodzinnie na kolacji w oberży,tam w centralnej części sali stał olbrzymi piec-kominek z otwartym paleniskiem ,do którego sami dorzucaliśmy polana.Było fajnie -jak mi się zatęskni za takimi doznaniami zawsze mogę tam wpaść .W domu natomiast świetnie się relaksuję i odprężam przy płomykach w mojej "kozie" i wiem ,że jak mi się w fotelu "złapie oczko" to jestem bezpieczna bo płomyki są za szybką :wink: :D
marmati
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 15 wrz 2006, o 10:25
Kontakt:

Post »

Cieszę sie, ze jest ten temat bo my właśnie przymierzamy się do budowy komunka. Chcemy palenisko z szamotu ale z zainstalowana szybą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”