Zimowanie cebulek,cebul,karp itp

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6526
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

No dobra, na razie zrobię rabatkę, przygoruję miejsce dla dalii, a samą roślinkę wetknę dopiero po 15 maja :( To ma i zalety (zdążę skopać trawę pod kwiatki), ale i wady (znowu coś kupię w ogrodniczym i pewnie będą to do kompletu - dalie (a tak się zarzekałam, że żadnego wykopywania i przenoszenia do piwnicy nie chcę :roll: ).
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
dtlissa
200p
200p
Posty: 383
Od: 29 mar 2007, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw

dziekuje

Post »

ale juz tak sie niecierpliwie :-)
Awatar użytkownika
ariel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1479
Od: 24 paź 2006, o 22:46
Lokalizacja: Zaleszany PDK
Kontakt:

Post »

Mnie nosi żeby moją dalię, mieczyki i frezje już zakopać w ogrodzie! Chyba nie zdzierżę i mieczyki wpakuję w skrzynki i na parapet... :roll:
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Na parapecie możesz je już zacząć pędzić. :D
Awatar użytkownika
MalaRybka
1000p
1000p
Posty: 1352
Od: 22 mar 2007, o 15:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 3 km od Bydgoszczy

Post »

Dostałam dalie od szwagierki. Ona już swoje wsadziła w ogrodzie w tym tygodniu. Mówiła, że też już mogę je posadzić. Ona co roku ma mnóstwo pięknych dalii i chyba się na nich trochę zna. Sama juz nie weim co zrobić. Dziś 2 kłącza posadziłam (ale mam tego jeszcze więcej).
Pozdrawiam serdecznie. MałaRybka.
Ogród Rybki
Awatar użytkownika
LaPasion
100p
100p
Posty: 135
Od: 13 mar 2007, o 06:48
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Ja nie wiedziałam kiedy je sie sadzic... :/ no dobra nie chciało mi sie szukać i wsadziłam w zeszłym tygodniu 3 do ogródka :evil: mam nadziele ze wyrosną a nie padną.... a mieczyki tez wsadziłam juz i tez nie wiem czy dobrze zrobiłam... zaczeły puszczac korzenie i pędy :(
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Jestem bardzo ciekawa co wyrośnie z tych Waszych cebul mieczyków i kłączy dalii. :D
Wstawcie później fotki.
Noe
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 29 cze 2007, o 16:47

Jak przechować dziwaczka i dalie?

Post »

Wiem że korzenie dziwaczka przechowuje się przez zimę tak samo jak dalie, i w tym miejscu jest problem bo ja też nie wiem jak się przechowuje dalie i stąd moje pytanie czy ktoś mógłby mi pomóc. (już zaczynam ten temat żebym coś już wiedział na jesień)
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Nie będę udzielać porad jak przechowywać karpy dalii, są forumowicze, którzy mają w tym większą wprawę niż ja.
Chodzi mi o dziwaczka. Nie wiem czy można przechować jego korzenie, nie znam jego systemu korzeniowego, uprawiam go w tym roku po raz pierwszy, ale nie lepiej na wiosnę posiać nową, młodą roślinę?
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Pewnie, ze lepiej! Mam dziwaczka kilka lat, zawsze z nasion :D
Grzegorz B

Post »

A czy on sam się rozsiewa :?:
barbarka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1005
Od: 16 maja 2007, o 22:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pdk

Post »

I ja mam dziwaczka .I szczerze Ci powiem ,że raczej nie przechowasz go jak dalie. Na wiosnę lepiej wysiać nową roślinke ,może też sie zdarzyć ,że sam się wysieje .Ma on sporo nasion :D
A dalie jesienią wykopuje sie z ziemi jesienią ,osusza bulwy i przechowuje w piwnicy.
Pozdrawiam cieplutko Basia
Moje ogródkowe kwiatki
basia_styk
500p
500p
Posty: 713
Od: 31 sie 2006, o 13:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

barbarka pisze:I ja mam dziwaczka .I szczerze Ci powiem ,że raczej nie przechowasz go jak dalie. Na wiosnę lepiej wysiać nową roślinke ,może też sie zdarzyć ,że sam się wysieje .Ma on sporo nasion :D
A dalie jesienią wykopuje sie z ziemi jesienią ,osusza bulwy i przechowuje w piwnicy.
Mam inne doświadczenia - dziwaczka można przechować idealnie tak samo jak dalie. Nie robię tego z dwóch powodów: z bulwy wyrasta okropnie duża roślina :D , a poza tym dziwaczki się u mnie same zasiewają. Nawiasem mówiąc, bulwy dziwaczka kiedyś bywały w sprzedaży.

B.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”