Orchidea

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
platynka80
500p
500p
Posty: 700
Od: 8 cze 2008, o 22:32
Lokalizacja: lubuskie

Post »

u mnie też tylko kilka na parapecie... a te wewnątrz pokoju puszczaja listki, korzenie, przyrosty...
platynka :)
x-k-a
200p
200p
Posty: 383
Od: 11 wrz 2008, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Ja niestety nie mogłam trzymać swoich dalej od okna, najwyraźniej miały tam zbyt mało światła, bo jak tylko przestawiałam je na parapet to od razu pojawiły się nowe listki i nowe korzonki, a teraz zaczynają puszczać pędy kwiatowe :)

Zazdroszczę, że u ciebie chcą rosnąc z dala od okna, to byłaby kolejna sposobność dla mnie żeby regularnie powiększać swoją kolekcje, bo teraz musze się niestety troszkę ‘hamować’ z zakupami. :(
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

moim też najlepiej na oknie. muszę je cieniować, żeby ich nie poparzyło, ale i tak mają bardzo widno. tylko 2 Phalaenopsisy stoją na stole (i kilka innych storczyków), bo te Phal. są tak ogromne, że na oknie by się nie pomieściły z innymi Phal.
Awatar użytkownika
Terierrek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 14 paź 2008, o 17:13
Lokalizacja: Gliwice

Witam Was wszystkich...

Post »

Proszę o pomoc bo chyba popsułam moją orchidee (ta sama odmiana co wyżej) kiedyś nalałam jej za dużo wody <z dodatkiem nawozu fosforanowego dla orchidei> i ona tak stała w tej wodzie i wszystkie kwiatki opadły a na końcu zrobiła siężółta i też troszkę więdnie... ale wypuszcza nowy listek co mam teraz zrobić?? przesadziałam ją i dałam nową suchą ziemię <dla orchidei> cośjeszcze mogę zrobić?? aha i co zrobić z tymi "łodygami?" na których nie ma już kwiatków??
Bardzo dziękuję za wszelkie informacje :0
Pozdrawiam serdecznie :)

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Post »

jeśli obciełas zgnile korzonki ,i zasypałas węglem,przesadziłas do nowego podloża..to ja bym jeszcze zrobiła kilka dziurek dodatkowych po bokach doniczki np.rozgrzanym gwoździemzeby roślinak miala wiecej świezego powietrza ..i nie podlewaj przez najbliższe 10 dni,a łodyżki bym zostawiła..roślinka sama zdecuduje czy mają uschnać czy nie...To moje pzremyslenia i tak zreanimowałam wlasnego phalka,ale dziewczyny moze Ci doradzą coś innego...
Awatar użytkownika
Terierrek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 14 paź 2008, o 17:13
Lokalizacja: Gliwice

Post »

węgiel?? jaki węgiel trzeba go wsypaćdo doniczki?? korzonki chyba nie były zgnite tzn. nie wiem jak to wygląda gdy korzonki gniją aha a orchidea musi mieć dotlenione korzonki?? czyli to źle że moja orchidea jest w takiej ceramicznej doniczce <bez dziurek> a nie w plastikowej??
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Post »

węgiel drzewny pokruszony na proszek..albo wegiel kupiony w aptece..Korzonki zgniłe wygladaja na pzreźroczyste i w dotyku cieknie z nich woda...są jak zepsuty ogórek w sloiku(obrazowo) Plastikowa doniczka przeźroczysta jest po to abyś widziała\widział korzonki i ich kolor jak są srebrne wiadomo wtedy ze czas na podlewanie ,jak zielone czyli musisz poczekać.Ceramiczną doniczke stosuje sie jako oslonkę ,ale musi być szersza od plastikowej aby korzonki mialy dostęp do powietrza,na dno nalezy polozyc keramzyt.Storczyki sa bardzo czułe na przelanie i bardzo szybko gniją im korzonki tlatego nie wolno zostawiac im mna podstawku wody Jest zasada...ZALEJ(wykąp wstawiajac doniczke do naczynia z zimna przegotowana wodą) zasusz(pozwol roślince wysuszyc podloże tak zeby korzonki nie mialy ciagłego kontaktu z mokrym podlozem) Tak jak pisałam wcześniej po przesadzeniu nie podlewaj przez 10 dni,,jeśli kozronki były zgnite po 10 dniach zroś roślinkę spryskiwaczem od góry....
Awatar użytkownika
Terierrek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 14 paź 2008, o 17:13
Lokalizacja: Gliwice

Post »

dziękuję za informację :)
Awatar użytkownika
Terierrek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 14 paź 2008, o 17:13
Lokalizacja: Gliwice

Post »

a gdzie można kupić takie plastikowe przezroczyste doniczki :?: :wink:
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Post »

sklepy ogrodnicze supermarkety allegro
Awatar użytkownika
Terierrek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 14 paź 2008, o 17:13
Lokalizacja: Gliwice

Post »

Przesadziłam, usunęłam zgniłe korzonki, wymieniłam ziemię na suchą.... a teraz czekam aż wyzdrowieje :) i zakwitnie bo niestety został mi tylko jeden kwiatuszek :(

Mam jeszcze małe pytanko... zauwazyłam że wśród tych zdrowych (zielonych korzeni) były również korzenie brązowe i jeden biały wszystkie były grube i twarde i dosyć długie <ok 8/10 cm> te też są zgnite?? czy może tak wyglądają bo nie miały dostępu światła czy też powietrza??

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
dorela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1110
Od: 25 lut 2007, o 15:26
Lokalizacja: wlkp

Post »

Terierrek pisze: czy może tak wyglądają bo nie miały dostępu światła czy też powietrza??

Pozdrawiam :)
dokładnie tak :D
pozdr Dorota
Moje storczyki
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Post »

Terierrku, pamiętaj jeszcze o jednym - moczymy storczyki w wodzie, ale tak, aby nie zalać góry roślinki, a szczególnie stożka wzrostu. To samo ze zraszaniem. Woda zalegająca w środku i u nasady liści może spowodować gnicie roślinki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”