Brzoskwinia z pestki

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lantana
50p
50p
Posty: 74
Od: 15 lip 2008, o 16:07
Lokalizacja: Warszawa

Post »

EEEEE niestety nic mi z tych brzoskwinek i śliweczek nie wykiełkowało wszystko wygniło :( Muszę próbować dalej, ale chyba zmienię ziemię na taką z większa ilością piasku, bo używałam zwykłej do doniczkowych.
Bzzz bzzz bzzz....
Mnemozyne
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 15 sie 2008, o 12:09

Post »

Witam, ja z kolei chciałabym zapytać czy istnieje szansa na wychodowanie takiego drzewka w warunkach domowych?
Miszka007
100p
100p
Posty: 197
Od: 16 cze 2008, o 19:05
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post »

Mnemozyne pisze:Witam, ja z kolei chciałabym zapytać czy istnieje szansa na wychodowanie takiego drzewka w warunkach domowych?
Ja miałem w doniczkach wysiane z nasion cytryny, morele, pomarańcze i brzoskwinie. I to nie specjalne ziemie tylko nasiona wsadzone do doniczek z innymi roślinami. I zawsze wschodziły :)
Pozdrawiam
Michał
Mnemozyne
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 15 sie 2008, o 12:09

Post »

A migdałowiec? Bo to mnie najbardziej interesuje.
Miszka007
100p
100p
Posty: 197
Od: 16 cze 2008, o 19:05
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post »

Moja babcia miała - bezproblemowa roślinka :P
Pozdrawiam
Michał
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Proszę o poradę .

Mam pestki brzoskwini ( wielkie owoce) i chciałem wyhodować drzewka . Co mam zrobić i kiedy. Czy mam rozłupać pestki? Po jakim czasie będą kiełkowały? :D :D :D
asiatlen
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 15 sie 2008, o 21:05

Szczepienie

Post »

Witam, po raz pierwszy na forum. Mam podobny problem. Mam pyszną brzoskwinkę, ale rośnie w miejscu, które chciałabym wykorzystać inaczej. Ale ja myślałam o jej zaszczepieniu. Nigdy tego nie robiłam, ale trochę czytam na ten temat. Czy ktoś mi podpowie, co mogę przyjąć na podstawę. Czy kupić dowolną brzoskiwinię w sklepie i na niej zaszczepić moją ulubioną?
asia
Awatar użytkownika
Lantana
50p
50p
Posty: 74
Od: 15 lip 2008, o 16:07
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Dobra było o brzoskwini z pestki a teraz o jabłoniach z pestki, czy ktoś tak próbował i z jakim skutkiem - najbardziej interesuje mnie pora wysiewu na jesieni czy na wiosnę??
Bzzz bzzz bzzz....
Miszka007
100p
100p
Posty: 197
Od: 16 cze 2008, o 19:05
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post »

Lantana pisze:Dobra było o brzoskwini z pestki a teraz o jabłoniach z pestki, czy ktoś tak próbował i z jakim skutkiem - najbardziej interesuje mnie pora wysiewu na jesieni czy na wiosnę??
Ten temat jest o brzoskwiniach z pestki. Dla jabłoni radziłbym założyć nowy.
Pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2129
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post »

Wszelkie pestki przed wysianiem lepej jest przechować. Wysiew dopiero październik , listopad do doniczki lub piachu/ziemi w ogrodzie. Pestki nie muszą być traktowane imadłem , same sobie poradzą.
Brzoskwinie i nektaryny najchętniej rosłyby w tunelu foliowym . Moje mają w tej chwili 2,5 roku od wzejścia i wspaniłe owoce.
Awatar użytkownika
Lantana
50p
50p
Posty: 74
Od: 15 lip 2008, o 16:07
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Dziękujemy za podpowiedz :)
Bzzz bzzz bzzz....
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Wysiewałam wielokrotnie brzoskwinie, tzn. po zjedzeniu owocu (czyli pod koniec lata) wsadzałam pestki w ziemię. Nie rozłupywałam ani nie stosowałam zadnych specjalnych zabiegów. Wiosną wschodziły młode roslinki. Po 4 latach wszystkie owocowały. Teraz mam kolejną, która ma pierwsze owoce - już po 3 latach od wysiania!
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2129
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post »

Mi nie zawsze wschodziły ( myszki zjadły ). Od jesieni mają na to mniej czasu. Wyłuskane pestki zdecydowanie lepiej jest przechować i wysiać później. :wink:
kozula
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”