U mnie

Zdjęcia naszych ogrodów.
Clio1
50p
50p
Posty: 86
Od: 20 kwie 2021, o 19:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: U mnie

Post »

Czekam na cieplejszą aurę i cieszę się tym, co już wyrosło.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Jutro jadę po dalie. W donicach od kilku lat rosły przy lampach róże, w tym roku jedną niestety nie przetrwała zimy. Postanowiłam, że zastąpię ją daliami. Wydaje mi się, że więcej kwiatów będę miała, bo to taki mało kolorowy zakątek mojego podwórka. Poza tym zaraz po pracy mam zamiar poszerzyć rabatę i wsadzić na niej również kilka dalii. Chyba zostanę za jakiś czas daliomaniaczką. Liczę na ciepełko jutro popołudniu.
U mnie... Sylwia
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: U mnie

Post »

Sylwio zaskoczyła mnie kwitnąca już biała serduszka ;:215 U mnie dopiero wychodzi z ziemi, i dzisiaj muszę ją przesadzić,aby jej nie stratowano przy stawianiu płotu. ;:oj Podoba mi się ta beczułka, a tulipany też ;:333
Pozdrawiam i życzę już tylko ;:3 ;:168
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Clio1
50p
50p
Posty: 86
Od: 20 kwie 2021, o 19:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: U mnie

Post »

Halinko, biała już kwietnia, ale różowej potrzeba jeszcze kilku dni no i ciepełka. Bardzo lubię moje serduszka. W beczce mam macierzankę. Miało to wyglądać, jakby się z niej roślinki wylewały, ale chyba nie wyszło.
U mnie... Sylwia
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: U mnie

Post »

Bardzo podoba mi się ta wylewająca się Macierzanka w ogóle calutki skalniak zbudowany z wielkich kamoli .Sylwio uwielbiam kamienie mam ich sporo w ogródku, ale moje to wapniaki ,ale nie tylko takie Śliczny tulipan Ci zakwitnie czy znasz jego nazwę bo bardzo mi się podoba. Miłego dnia
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: U mnie

Post »

Super dzban z wylewającymi się roślinami ;:167 Nie pęka i nie kruszy się w zimę? U mnie jedna donica rozsypała się po 2 zimach.
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: U mnie

Post »

Sylwio z beczułką wyszło i jest ;:215 Przyznam się, że macierzanki nie znam jeszcze ;:306
Pozdrawiam ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Clio1
50p
50p
Posty: 86
Od: 20 kwie 2021, o 19:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: U mnie

Post »

Mój kawałek nieba...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

-- 5 maja 2021, o 20:13 --

Jadziu, ja też lubię kamienie. Dzban mam drugi rok i na razie nic się nie dzieje z nim. Macierzanka też sobie radzi. W czerwcu zakwitnie na fioletowo. Nazwy tulipana nie znam, kupiłam je na dożynkach i nie zwróciłam uwagi na oznaczenie. Jeżeli chcesz mogę Ci go jesienią podarować, mam kilka więc się vz chęcią podzielę.
U mnie... Sylwia
Clio1
50p
50p
Posty: 86
Od: 20 kwie 2021, o 19:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: U mnie

Post »

Kasiu, dzban mam drugi rok. Na razie nic się z nim nie dzieje. Uratowałam go i jeszcze dwa większe przed wyrzuceniem na śmietnik. Lubię je, pasują do mojej wiejskiej dziczy.

-- 5 maja 2021, o 20:18 --

Halinko, macierzankę polecam jest niepozorną roślinką, ale ma wielką moc. Ślicznie kwitnie, a jak się ją dotknie cudnie pachnie. Mnie kojarzy się ze słońcem i latem. Bardzo ją lubię. jest praktycznie bezobsługowa.
U mnie... Sylwia
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: U mnie

Post »

Sylwio dziękuję za chęć podzielenia sie tulipanami ,ale muszę odmówić .Niestety te roślinki są u mnie prawie jednoroczne a czasem nawet wiosną nie odbijają .Nie wiem dlaczego ,a kiedyś miałam morze tulipanów różnych kolorów i kształtów.Uwielbiam liliokształtne miałam przez parę lat w ubiegłym roku był tylko 1, a w tym go wcale nie widać.Też mam tę macierzankę między kamykami chcę żeby zarosła te kamyczki bo cudnie wygląda kwitnąca, a jak brzęcząco jest potem ;:167 Kiedyś miałam zwykłą Echinacee dobrych parę lat ,a gdy ją przesadziłam znikła całkowicie nie mówię już o odmianowych jeżówkach .Wszystkie są śliczne ale im się u mnie nie podoba też nie wiem dlaczego ,wiec dałam sobie z nimi spokój .Piękny ten Twój kawałek nieba i nie w kolorze blue, a to podczas zachodu słonka.Zdróweczka ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Clio1
50p
50p
Posty: 86
Od: 20 kwie 2021, o 19:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: U mnie

Post »

Z tym dziś walczyła. Imię wroga nieznane.
Obrazek
Plac boju po walce...
Obrazek
Tulipany
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
U mnie... Sylwia
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: U mnie

Post »

Jak to nie znane?
Mam nadzieję że żartujesz, bo to największy wróg ogrodników. Podgarycznik.
Za takie ekstra plewionko to brawa się należą. To nie jest łatwy przeciwnik.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16648
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: U mnie

Post »

Sylwio, Majeczka już nazwała wroga Twego ogródka. Mam go i ja, a walkę toczę już od lat.
Przełazi do mnie od sąsiadki, której nie przeszkadza, bo ona o działkę nie dba. ;:223
Przed dwoma laty mój osobisty małż przeszedł przez siatkę i próbował powyciągać jego korzenie, napracował się, a podagrycznik jak przerastał, tak przerasta i nic sobie ze mnie nie robi. ;:124
Bardzo ładnie już kwitną Twoje tulipany i żonkile, a różowiutkie niebo robi wrażenie! ;:138 ;:138
Trzymaj się zdrowo i cieplutko. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: U mnie

Post »

Podagrycznik. Ja z nim nie walczę, a suszę :lol:
Piękny kawałek nieba ;:167
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”