Kawon (arbuz) - część 11

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Awatar użytkownika
Krzysztof_18
200p
200p
Posty: 432
Od: 29 mar 2020, o 11:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wykroty

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

Ja również posłuchałem dobrych rad forumowiczów bo wysiałem swoje arbuzy bardzo wcześnie i po prostu padły utrzymały się 2 szt z czego jedną zostawiłem zobaczyć jak się dalej będzie zachowywać ale nie zamierzam jej w ziemię wsadzać. Radzę słuchać kolegów i koleżanek bo na prawdę mają ogromne pojęcie i doświadczenie w tym temacie. Swoje obecnie wysiałem nowe w lany poniedziałek i czekam aż wykiełkują :D
Wszystko jest trucizną decyduje tylko dawka.
luis90
200p
200p
Posty: 250
Od: 8 maja 2016, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

U mnie po 3 dniach większość skiełkowała :)
Obrazek
Pozdrawiam, Ewa
Awatar użytkownika
Krzysztof_18
200p
200p
Posty: 432
Od: 29 mar 2020, o 11:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wykroty

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

Ja mam od razu w doniczce więc może to dłużej potrwać zanim się wychyli ? Mam nadzieję, że się wychylą :D bo nasionka od Yody :D wiec sprawdzone.
Wszystko jest trucizną decyduje tylko dawka.
rolnik90
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 997
Od: 7 kwie 2011, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wierzbica

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

Trzymaj w cieple, utrzymuj wilgotność gleby a wzejdą szybko.

Do wielodoniczki poszło rosario, wolica, asahi kielkuje, tykwa moczy sie w słoiku.
Piotr
Sylwek94
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 12 kwie 2020, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

Cześć, pomoże ktoś , podpowie ? Wiem, że wiele jest w postach wiedzy, ale mam mało czasu na szukanie niestety. Zamówiłem nasiona Sugar Baby, aby je podkiełkować to dać je w naczyniu na mokrą chusteczkę i przykryć też mokrą chusteczką i w temperaturę 25-30 stopni na ile godzin ? Potem do doniczki p9. Mogę wyłożyć doniczkę folią czarną z worka na śmieci wyciętą z otworami na wentylacje ? Chodzi mi o to, że lepiej będzie wyjąć sadzonkę, żeby tak korzeni nie uszkodzić niż w samej kanciastej doniczce z krawędziami. Czy arbuza nawozi się w rozsadzie jak wzejdzie ? Czy arbuzowi może zaszkodzić nawóz NPK do pomidorów ? Pozdrawiam.
rolnik90
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 997
Od: 7 kwie 2011, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wierzbica

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

Za bardzo kombinujesz....

Wysiej normalnie na pokrywkę od słoika , wczesniej wyłurz ją dwoma husteczkami higienicznymi, zmocz wodą i przykryj folią, moze byc spożywcza lub zwykłą torebką śniadaniową. Temperatura ma być około 25 stopni mają tak siedzieć do momentu gdy nie wypuszczą kiełków.
Doniczki nie wykładaj żadną folią nie ma co wymyślać.
Piotr
wokan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1096
Od: 22 lip 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DW

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

Sylwek94

1. Dać do naczynia z wilgotnym podłożem (np ligniną) i przykryć tym samym. Zabezpieczyć przed wysychaniem.
2. Trzymać aż do puszczenia kiełków korzonka - wtedy przenieść do doniczki z ziemią - masz wówczas pewność, że wzjedzie.
3. Możesz wyłożyć folią tylko po co?.
4. Na początku nie trzeba nawozić - niech się wpierw ukorzeni, zaaklimatyzuje, wzmocni. Później można zasilać. Czy NPK do pomidorów zaszkodzi? Wszystko może zaszkodzić jak się da bez umiaru ;)
brodus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 671
Od: 12 lis 2019, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek, Kujawsko-pomorskie

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

A temperaturę można dobrą uzyskać jak położysz pojemnik z nasionami do podkiełkowania na ruterze TV.
Pozdrawiam Paweł
Awatar użytkownika
Karczownik
200p
200p
Posty: 334
Od: 1 kwie 2019, o 15:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlasie/mazowsze

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

Tylko router musi choć trochę grzać, bo te nowej generacji zimne jak lód... Odkąd zmieniłem dostawcę internetu, opóźniają mi się wschody arbuza. Taka zależność.
Awatar użytkownika
FreGo
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 707
Od: 28 sty 2018, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-Bieszczady

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

Darek26 pisze:je pozniej kisic w kotłowni (niestety nie mam lepszego miejsca). A że w kotłowni jest gorąco i brak świeżego powietrza to szybko mi popadają.
Hehehe, kolego masz rację z tym czekaniem, bo co region to inne warunki. A powiem Ci, że u mnie w kotłowni rośnie aktualne czereśnia. I to wcale nie jest moja fanaberia. Po prostu moje"ogrodniki" zamówiły sadzonki w necie, a pisało, że wysyłka po 15-tm marca. I 17-ego marca przyszły przesyłki. Czereśnia w cieple puściła liście, a że mieszkam na Pogórzu Karpackim, to nie miało sensu wysadzenie jej do gruntu, bo by było po roślinie. Z zeszłego roku akurat po arbuzie z balkonu uchowała mi się donica 20l z ziemią, to zapakowałem drzewo do tej donicy i rośnie jak szalone. Za miesiąc je wysadzę do gruntu. Na razie kotłownia musi mu wystarczyć. :tan
Przy okazji Pozdrawiam wszystkich moich znajomych arbuzowców, czyli starych wyjadaczy w tym temacie : Julek, wokan, rolnik90 i jeszcze mi tu kogoś brakuje...(jest tutaj taka jedna blondyna fajna Ufff....? :uszy :uszy :uszy
Ja w tym roku chyba odpuszczam arbuzy po zeszłorocznej klęsce suszy (przypominam mojego arbuza):

Obrazek

Zatem pozostanę przy orzechach włoskich. ;:306 ;:306 ;:303
A to taka dygresja jeszcze.
Rolnik90 popraw to bo w oczy szczypie.
rolnik90 pisze:wczesniej wyłurz ją dwoma husteczkami
. ;:223 ;:223
Witam, jestem Adam.
Awatar użytkownika
Merkor
100p
100p
Posty: 190
Od: 18 kwie 2016, o 17:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chełm

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

Ja mam podgrzewacz do wosku zapachowego, na to stawiam pokrywkę od słoika i mam około 34C ale gdy dam ligniny i wodę to temperatura jest w okolicy 26C. Mam nasiona Asahi, Rosario i Crimson Giant od Yody i już od 6 dni nic, tylko crimson wykiełkował. Coś muszę robić źle.
Tomaszeg
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 31 mar 2020, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

Sieje ktoś jeszcze sugar baby poza Sylwkiem? Bo mam nasionka, ale po poczytania niezbyt przychylnych opini o nim, nie wiem czy wysiewać :roll:
Krecik22
50p
50p
Posty: 61
Od: 4 mar 2020, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

Ja sieję pierwszy raz Sugar Baby. Wschodzą u mnie później niż inne odmiany, ale już widać kilka przy powierzchni.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”