Na Bursztynowej

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Na Bursztynowej

Post »

Też już słyszałam o suszy ;:131 miejmy nadzieję że jednak nie będzie tak źle, ale wspomnienia są zawsze mile widziane ;:215
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Joanna Sz
200p
200p
Posty: 352
Od: 2 cze 2014, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Na Bursztynowej

Post »

Codziennie pada...brak równowagi w naturze. Nasza trawa niczym mokradło a krzaki i kwiaty puszczają liście i rosną w oczach.. Pierwsza stokrotka.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Poczytałam trochę na temat powygryzanych liści hortensji i mam sprawcę ...opuchlaka..Wygląda sympatycznie, jednak w tygodniu nabywam preparat stosowny i zaczynam wojnę.

Obrazek
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7104
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Na Bursztynowej

Post »

Asiu, ten krzew kwitnący na biało i zostawiający czarne owocki, to może ligustr?
A co do pogody i przewidywanej suszy, to ja się nie nastawiam. Zima też miała być zimą stulecia, tak jesienią straszyli. Jak jest, każdy widzi.
A kwitnienia miałaś piękne, zwłaszcza rododendrony mnie zachwyciły. Moje tylko straszą. :roll:
Awatar użytkownika
Joanna Sz
200p
200p
Posty: 352
Od: 2 cze 2014, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Na Bursztynowej

Post »

Małgosiu, dziękuję ;:138 Teraz czytam o tym krzewie.. Ligustr pospolity, jaka to piękna nazwa.
Znów leje, depresyjny powrót do szkoły...
Awatar użytkownika
Joanna Sz
200p
200p
Posty: 352
Od: 2 cze 2014, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Na Bursztynowej

Post »

Kolejna karta w pamiętniku...bo trochę tak traktuję wątek...Jeszcze zostawiłam renifera w ogrodzie ale zachęciły mnie drobne bratki... I coś tam wiosennego w domu.

Obrazek

Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Na Bursztynowej

Post »

Kwiatuszki w sam raz na zmianę pór roku ;:333
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Joanna Sz
200p
200p
Posty: 352
Od: 2 cze 2014, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Na Bursztynowej

Post »

W rabatkach poruszenie, żonkile i tulipany pchają się na świat. Kanny też zdecydowały się wyjrzeć z donicy. Bardzo mnie te widoki cieszą i Natalio dzięki nim poprawia mi się nastrój przygaszony koroną...Martwię się też o córkę, która w multikulturowym Berlinie mieszka. ;:174
W szkole czas płynie szybko i nie ma chwili na rozterki ale wracam do domu i piszę scenariusze...
W takich chwilach bardzo się cieszę, że mam pod ręką ogród ze wszystkimi jego zaletami i wadami.

Życzliwy sąsiad obdarował mnie mnóstwem gałęzi wierzby mandżurskiej, kilka wstawiłam w butle, kilka zabrałam do szkoły, trochę dałam koleżance i teraz czekam na zielone.... W ekologicznych doniczkach posiałam lobelię.

Odbyło się u nas pierwsze koszenie trawnika. Nie jestem pewna czy to dobra pora ale nie upilnowałam męża... ;:223 Chyba też go sytuacja męczy bo miota się między ocieplaniem strychu, porządkami w garażu i ogrodem. I tym razem wiem, że nie odreagowuje szkoły.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Joanna Sz
200p
200p
Posty: 352
Od: 2 cze 2014, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Na Bursztynowej

Post »

Ogród nie znosi nudy.
Z powodu przebywania naszej dwójki w domu, czas poza kontaktami z młodzieżą przeznaczamy na zajęcia w ogrodzie. Było koszenie trawy, jest pielenie rabat, nawożenie rododendronów i azalii. Dosadziłam nieco bratków, w tym roku skradły mi serce malutkie kwiatostany.

Obrazek

Obrazek


Nieplanowany pobyt w domu wywołuje u mojego męża potrzebę działania. Trochę oboje zamieniamy lęki na pracę..w naszej rodzinie dużo osób mieszka lub przebywa za granicą...Tak więc powstała skrzynia na warzywa.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na rabatkach robi się kolorowo, zakwitły żonkile i hiacynty, będą narcyze i szafirki. Krzew gorejący pokryty kwieciem :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Lobelia i kanny rosną..

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Joanna Sz
200p
200p
Posty: 352
Od: 2 cze 2014, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Na Bursztynowej

Post »

W skrzyni ziemia z ogrodnika, kiepska bo bardzo lekka, przepuszczalna. Musimy ukopać w terenie :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Malujemy płot z lewej strony... Za dużo powiedziane. Ja kibicuję :cry: ;:138

Obrazek
Awatar użytkownika
Joanna Sz
200p
200p
Posty: 352
Od: 2 cze 2014, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Na Bursztynowej

Post »

O narodzie umęczony! Siedzę w domu i dopada mnie efekt piżamy. Nauczanie zdalne też nie pomaga. Lepiej sobie z sytuacją radzi mój Małżon bo po pracy szkolnej maszeruje do drugiej. Na strych.

Obrazek

To nasza jedyna maska...
Wpadliśmy wczoraj na łąkę po ziemię do skrzyni. Przed nami chyba były tam dziki.....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na razie w jednej części czosnek od sąsiadki i na pasku rzodkiewka a na krążku pietruszka. I odrobina kopru.
A tak rosną kanny.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Joanna Sz
200p
200p
Posty: 352
Od: 2 cze 2014, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Na Bursztynowej

Post »

Chyba wypada powiedzieć dobry wieczór.... Minęła już piękna niedziela, szczególna z różnych względów..

Kolejny dzień w domku za nami. W domku z ogródkiem, który daje nam złudzenie normalności i odpręża. Czuję się szczęśliwa, że tu jesteśmy, w ostatnich tygodniach szczególnie. Wczoraj córka, mieszkająca z narzeczonym w malutkim mieszkaniu w Berlinie stwierdziła, że w idealnym czasie dokonaliśmy przeprowadzki... Idealnym.... ;:185

Dni są do siebie podobne, lekcje, zadania, rozmowy z uczniami. Potem strych lub ogród. Zdarza się, że na strychu pomagam mężowi, bo do wielu zadań potrzeba jak mówi Małżon, trzeciej ręki. Ciężka ta praca na strychu bardzo.

W ogrodzie koszenie, grabienie filcu, sianie trawy i podlewanie. Deszczu nie było od dawna, ziemia jest sucha. Nocne przymrozki zostawiły ślady na młodych pędach róży i hortensji. Dzisiaj podsypaliśmy nawóz pod tuje, które odchorowały jesienne cięcie, są rzadkie i przesuszone. Kwiaty kwitną zgodnie z planem, przekwitają żonkile i narcyze a szykują się tulipany.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kany rosną w ciepełku mieszkania. Bardzo rozczarowała mnie lobelia... Miałam kaprys i postanowiłam w doniczce posadzić cebulę.

Obrazek

Obrazek

Na przekór zarazie pracuję nad dekoracją świąteczną domu.. Grupa wsparcia na stole.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Joanna Sz
200p
200p
Posty: 352
Od: 2 cze 2014, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Na Bursztynowej

Post »

Kolejna kartka z kalendarza...
Ponieważ dziś pierwszy z dwóch dni ferii Wielkanocnych czyli zero lekcji, to od rana rzuciłam się do ogrodu a Małżon bryknął się na strych... Dwie godziny wybierałam susz spod tui... Makabra! ;:219
Zaczynam myśleć, że któregoś ranka spojrzę na tuje .... i zobaczę same badyle bez zielonych gałązek.
Dziwnym, trafem tulipany będą kolorystycznie jednolite, z lewej czerwone. Z prawej żółte. Dlaczego tak... Nie wiem, bo cebule w koszyku były wymieszane.
Z obrzydzeniem wielkim wyniosłam do narzędziowego pudła z przydasiami Małżona.
Po prostu musiałam coś na tarasie uporządkować....
Zasiliłam też hortensje i rododendrony. I padłam.

Nieustannie rozmyślam jak zdobyć maseczki ;:124

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Cebula też pędzi do słońca...
Na poprawę nastroju kupiłam dwa plakaty. W necie. Musiałam.

Idę w kierunku Świąt...
Obrazek
Awatar użytkownika
nowapasja
1000p
1000p
Posty: 1253
Od: 28 sty 2011, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Kwidzyna

Re: Na Bursztynowej

Post »

Joasiu ślicznie u Ciebie :D A czym zasiliłaś już hortensje?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”