BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Drako
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1343
Od: 17 lut 2013, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Płd. Wielkopolska

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

ekopom pisze:Błażej. Kto zajmuje się doborem odmian.
Nie wiem czemu, ale odczytałem to jako kto zajmuje się doborem odmian, sadzimy wszystkie jakie wpadną w oko a potem się zastanawiamy gdzie to upchnąć. :D
Awatar użytkownika
galka68
100p
100p
Posty: 149
Od: 23 mar 2017, o 23:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Minsk

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

BobejGS pisze:Sam osobiście zajmuje się selekcją odmian. :wink: W tym roku jednak nie skupiam się na odmianach, które pochodzą z jednego kraju(np odmiany rosyjskie), a raczej robie mix odmian z całego świata. Staram się także, by mieć odmiany zarówno wczesne, jak i te późniejsze. :)

Pewną listę już odłożoną mam. ;:7
Mam odlozone w pudelku te, z ktorych powybieram. Ale zmniejszam ilosc, wiec odmian bedzie nie duzo . Ze 35 odmian do tunelu i ze 20 wysokich pod chmurke+ 15 samokonczoncych . Jakos na 300 odmian nie mam checi i sil
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13698
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Osobiście na więcej niż te max 50krzaków, nie mam ani czasu, ani chęci. Miałem już jednego sezonu 120krzaków i później wiadrami wydawałem pomidory znajomym. Jednak to były jeszcze czasy przed uprawą warzyw gigantów w pełnej ich krasie. :wink:

Ta liczba 50krzaków jest taką umowną oczywiście. :) Pięć odmian w tą, czy w tamtą, nie robi mi zbytniej różnicy. :)
Awatar użytkownika
galka68
100p
100p
Posty: 149
Od: 23 mar 2017, o 23:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Minsk

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Ja tez troche w strone innych warzyw pojde)))
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13698
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Osobiście uwielbiam pomidory ale żal mi ich później, jak się napracuje przy nich, a one później z zbyt obfitego plonu, są aż wybrzydzane. ;:306 A ten, bo malinowy, a ten bo czerwony, a ten, bo za twardy itp. itd.

Na siedem osób w domu, jak się człowiek nasłucha, to tylko sałatki robić z ogórkiem, bo one idą w ilościach hurtowych albo soki. ;:306 ;:306
Drako
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1343
Od: 17 lut 2013, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Płd. Wielkopolska

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Oj, niedobór siły przerobowej (roboczej w sumie też) to ja znam aż za dobrze, pod nos podstawić gotowe i też źle. Stąd w tym roku zbieram różne sposoby utylizacji surowca pomidorowego, zapcham zamrażarkę pomidorami to się zdziwią. :)
Błażeju, to kiedy zakładasz plantację ogórków gigantów? Myślę, że to skutecznie przekona domowników do pomidorków.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13698
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Niestety, tak też bywa, że całą zimą jest narzekanie, jak by to się nie zjadło własnego pomidorka, a jak przychodzi pełnia sezonu i są one dosłownie wszędzie, czyli w spiżarce, chlebaku, stole itd, to już nawet iść się nie chce nikomu by nowe z krzaka zerwać, nie wspominając już o ich podlewaniu. ;:224

Jedyny plus, że złożyłem pod pomidory nawadnianie kropelkowe, to przy okazji podlewania trawy, brat podłączy i ono. :)

Co do ogórków gigantów, to właśnie na ten sezon jest plan, by się tej uprawy na poważnie podjąć. W tamtym roku było takie skromne rozeznanie, a w tym już chciałbym takie dwa krzaki ogórka giganta, tak na serio poprowadzić. :)

Oprócz tego planuje też sporą plantacje zwykłego ogórka, bo one są oprócz pomidorów, jednym z najbardziej zjadanych w naszej rodzinie warzyw.
Evien
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 15 sty 2018, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębica woj.podkarpackie

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Witaj Błażej,
Chcialem dopytać jak Twoja zeszłoroczna uprawa orzeszka ziemnego ? Będziesz kontynuował w tym roku ?
Ja osobiście poległem na siewkach, w tym roku może spróbuje jeszcze raz, ale to zobaczymy jak się sprawa rozwinie.
Ciekawi mnie czy udało Ci się coś uchodować...

Pozdrawiam
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Błażej, podziwiam Twój zapał i że jeszcze Ci nie przechodzi. :D
A uprawiałeś jakieś egzotyczne ogórki miniaturowe itp?
Mam kilka dziwolągów zakupionych rok temu, nie miałam czasu na nie w ostatnim sezonie,
ale może coś wypróbuję teraz?
BobejGS pisze:Osobiście uwielbiam pomidory ale żal mi ich później, jak się napracuje przy nich, a one później z zbyt obfitego plonu, są aż wybrzydzane. ;:306 A ten, bo malinowy, a ten bo czerwony, a ten, bo za twardy itp. itd.

Na siedem osób w domu, jak się człowiek nasłucha, to tylko sałatki robić z ogórkiem, bo one idą w ilościach hurtowych albo soki. ;:306 ;:306
Za dużo odmian, u mnie jest to samo, a najgorszy jest mój tata. :roll:
Ale od 2 sezonów mam większość malinowych i czerwonych bardzo mięsistych i zanoszę mu te najlepsze co kilka dni, żeby nie marudził. Pomaga. :wink:
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13698
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Evien Niestety moja uprawa również była nieudana. :( Najpierw miałem problem z sadzonkami, których niedopilnowała siostra podczas mojego dwutygodniowego wyjazdu i ostały tylko trzy sztuki. Posadziłem je w pojemnikach ale jakoś chorowały i wcale nie rosły. W efekcie, nic z nich nie zebrałem. Myślę jednak, by spróbować ponownie w tym sezonie. :)


Elu U mnie najgorsza jest siostra. Jak nie ma pomidorów, to bynczy i narzeka, a jak są, to znów leżą i wybrzydza, że to i tamto. ;:306 Ale co mi tam, wkońcu uprawiam warzywka głównie dla siebie, swojej satysfakcji i psychicznego odpoczynku. :)

Co do egzotycznych ogórków, to uprawiałem cucamelony ale po za dekoracyjnym aspektem, nie znalazłem kulinarnego ich spożytkowania.

W tym roku miałem coś ogórkowatego pod nazwą Kachra, jak dobrze pamiętam ale to gorzkie jak jakaś trucizna było. ;:oj
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Błażeju,

Kiedy planujesz pierwsze siewy papryk ostrych ?
Ja w przyszłym tygodniu zamierzam testowo wysiać piri-piri i jalapeno .
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13698
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Mirku cały czas się wzbraniam jeszcze z wysiewem, gdyż mi troszkę miejsca brakuje w mini boxie. na razie nr1 są konkursowe rzodkiewki ale jak już pierwszy rzut pokaże, czy w ogólę warto się w to bawić dalej, to wtedy zdecyduje czy atakować dalej rzodkiewki, czy sobie odpuścić i siać papryki.

Na razie nawet nie mam pomysłu co do odmian. Na pewno to na razie tylko Thunder moutain longhorn. :)
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Wreszcie się wbiłam w wątek od nowości, poprzedni śledziłam praktycznie cały czas. Lubię Cię czytać i oglądać efekty Twojej pracowitości. Podoba mi się też różnorodność jaką masz. Super.
A najbardziej lubię czytać księgę pt ' kot mi to rozwalił ' :;230

Widzę, że pomidorki już wysiane. Zastanawiam się zawsze co wy z nimi potem robicie jak w środku stycznia pojawiają się owoce... ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”