Hortensje - ogrodowa, bukietowa, drzewkowata cz.I

Drzewa ozdobne
Zablokowany
Awatar użytkownika
Julia
200p
200p
Posty: 448
Od: 11 wrz 2005, o 09:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Post »

Moje dwie ogrodowe nie kwitną od dwóch lat,
duże, pięknie zielone....
i nie przemarzają wiosną, bo są okryte do polowy maja.
Koniec,
pożegnam się z nimi bez żalu...szkoda czasu i miejsca
dla takich kapryśnic :wink:
Piękno leży w oku patrzącego.
serdeczności - Julia
Magdziol
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 21 lip 2008, o 14:58
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Jestem zazdrosna.Moja przygoda z hortensjami dopiero się zaczyna.
Pierwszą była /chyba/ Anabelle
Posadzona kilka lat temu ale przesadzana rośnie bardzo ładnie.Jest trochę za wiotka i łatwo się łamie np po zmoknięciu

Obrazek
H. kosmata
Jest już 3 sezon .W zeszłym roku rosła w słońcu i na zdrowie jej to nie wychodziło.Po przesadzeniu w miejsce bardziej zacienione ładnie zakwitła.
Pytanie do znawców co jest przyczyną zmian na liściach czy to jakiś grzybek i trzeba potraktowac chemią?
Obrazek
Zeszłoroczne nasadzenie w tym roku ładnie kwitnie
Obrazek

A takie cuda kupiłam dzisiaj.Co prawda miało nie być białych ale nie mogłam się oprzeć.I jak zwykle najpierw zakup a póżniej biegam z doniczką po ogrodzie i zastanawiam się gdzie wsadzić.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
chwaścik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 643
Od: 28 maja 2007, o 07:22
Lokalizacja: podkarpackie

Post »

Magdziol pisze: A takie cuda kupiłam dzisiaj.
Ooo! Masz Vanille-Fraise (Renhy) Jeszcze nigdy jej nie spotkałem w sklepach ale za to oglądałem w sieci i wygląda na jedną z najpiękniejszych nowych odmian. A o tej Great Star 'Vasterival' to słyszę pierwszy raz! :shock:
Gdzie to takie rarytasy można nabyć? :P
Magdziol pisze: I jak zwykle najpierw zakup a póżniej biegam z doniczką po ogrodzie i zastanawiam się gdzie wsadzić.
Nie przejmuj się nie tylko Ty tak masz :lol:

P.S. Wpisz proszę w profilu z jakiej części Polski jesteś, to nie dość że pomocne to i ciekawe szczególnie pod tematem o hortensjach.
Magdziol
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 21 lip 2008, o 14:58
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Chwaściku mówisz masz :) już zrobione.
Te nowości kupiłam w sklepie ogrodniczym za 20 pln to chyba nie jest drogo.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6526
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Nie jest :lol:

Szczególnie dla tych, co mają lekkie zakręcenie na punkcie :lol: :lol: :lol:

Napisz dokładnie gdzie je dostałaś i czy jeszcze są do kupienia, są przepiękne i bardzo chętnie też bym je widziała u siebie. :roll:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Magdziol
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 21 lip 2008, o 14:58
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Wczoraj trafiłam akurat na dostawę towaru i udało mi się wtargnąć na zaplecze gdzie stały jeszcze nie ometkowane.
Dużo tego nie było ale po kilkanaście sztuk na pewno.Jest to sklep ogrodniczy na Krakowiaków przy Al,Krakowskiej na Okęciu.
Jakby co mogę kupić tylko co z odbiorem?
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6526
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Dziękuję za dobre serce :), mam rodzinkę w Wawie, jeśli będą odpowiednio zmotywowani, to podjadą i kupią je dla mnie. Tylko chciałam wiedzieć dokąd dokładnie mają się udać. Może uda mi się namówić siostrę, żeby w taki gorąc wybrała się na zakupy czegoś, na czym się zupełnie nie zna, ale jeśli podam jej dokładną nazwę, to chyba nie powinna nic poplątać, prawda? :roll:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Magdziol
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 21 lip 2008, o 14:58
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Niech do mnie dzwoni to wytłumacze - xxx


Numer telefonu szybciutko wycięłam, czyta nasze forum wiele osób, o których nic nie wiemy, lepiej, żeby twoja komórka nie była narażona na nieprzyjemne ataki ze strony osób o złej woli. A takie w sieci bywają, niestety. Nie u nas, oczywiście, nasi forumkowie są najlepsi pod słońcem, ale forum jest przecie otwarte na świat i każdy może z tego korzystać. Jedni w dobrej intencji, inni niekoniecznie :twisted: Nalewka
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21848
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Magdziol :D śpieszę podpowiedzieć ..
do takich informacji ...kontaktu służy P.W.
Widzisz ten skrót na górze każdej strony forum... :D
"Prywatna wiadomość" - Tam możesz umieszczać takie dane jakie chcesz przekazać osobie z którą rozmawiasz na forum...
Musisz być bardziej ostrożna przed udostępnianiem swoich namiarów całemu światu Magdziol...
Pozdrawiam :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Isia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2939
Od: 27 maja 2007, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Płock

Post »

Czy moje hortensje które sa teraz w opłakanym przesuszonym stanie mogę przesadzić w cień jesienią??
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Magdziol pisze: A takie cuda kupiłam dzisiaj.Co prawda miało nie być białych ale nie mogłam się oprzeć.I jak zwykle najpierw zakup a póżniej biegam z doniczką po ogrodzie i zastanawiam się gdzie wsadzić.

Obrazek
Magdziol możesz napisać jak się nazwa ta hortensja.

Prawdopodobnie tą mi przysłano z allegro zamiast "Grandiflory"


....też tak mam z tym bieganiem. :D
Pozdr. :D
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6526
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Mam, mam, mam, a właściwie będę miała jakieś hortensje prosto ze sklepu w al.Krakowskiej.

Jutro się okaże, to mi siostra nabyła, bo kupowanie przez telefon, to przecie kot w worku. "Czy wysokie, a kwitnące, czy niskie, krępe, ale z jednym pączkiem?" "Z metką? Pani mówi, że metek nie ma." "To wolisz taką białą, co ma różowe zdjęcie, czy taką białą, co ma zdjęcie żółtawo-zielone?" Ale i tak się cieszę, bo będę miała wymarzoną Tardivę, Limelight i którąś z tych nowych Vanille Fraise 'Renhy' albo Great Star 'Le Vasterival'. No niech już przyjadą, siostra i roślinki, miała być już dziś, ale coś się opóźniło, przesunęło, a ja siedzę jak na szpilkach i doczekać się nie mogę. Aż mi głupio, bo chyba na hortensje czekam bardziej niecierpliwie, niż na siostrę :lol:

Magdziolku, dziękuję za cynk, a wiesz, że dziś rano towar był już mocno przebrany i zostały głownie łyse badyle? W jeden dzień klienci wykupili prawie wszystko z dostawy :)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21848
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

O jak pięknie ,będzie co sępić od zaprzyjaźnionej forumowiczki. :) :wink:
Niechże szybko przybędą Twoje rośliny Nalewko,niechże szybko rosną również na pociechę sępom :wink:
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”