Moje storczyki

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Moje storczyki

Post »

Krysiu - zgodnie z zapowiedzią wpadłam zobaczyć storczyki i ... zachorowałam na "chcicę" :;230 tzn. chciałabym mieć takie okazy. Na razie mam jeden i nie powiem - spisuje się dzielnie, właśnie wypuścił trzy pędy kwiatowe :heja Trochę jestem skołowana słownictwem, którego nie rozumiem - takie np. kleiki czy keiki - co zacz? Z kontekstu wynika, że młode, własnoręcznie wyhodowane, tak? A falki to już kompletnie nie wiem :( Wybacz ignorancję, ale dopiero zaczynam przygodę storczykową :oops:
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Moje storczyki

Post »

Witajcie :wit Na dworze śnieg i mróz, dobrze, że w domu możemy pocieszyć się kwitnącymi pupilami :wink:

Meiss Mój białas ma nazwę na doniczce, ma piękne wąsiska dla Ciebie:

Obrazek

Sylcia ;:196 Jego obecne kwitnienie pięknie się rozgałęził :tan

Obrazek

ElwiWitaj bardzo serdecznie ;:196 Choroba storczykowa bardzo szybko postępuje, a jeszcze jak się ogląda wątki z Tymi cudeńkami,ale to tak jak z różami :;230 ja już bez nich nie mogę się obyć,choć moja kolekcja skromna jest -kocham je bardzo i cieszę się z każdego listeczka, korzonka czy pędzika, [które cieszą najbardziej] :) Falki to Phalaenopsisy nie powinnam używać tego skrótu :oops:
Keik to młoda roślinka, która wyrosła na łodyżce dorosłego Phalaenopsisa[ tak było u mnie] gdy młoda roślinka miała już dostatecznie długie korzonki usamodzielniłam ją. Miałam dwa takie keiki obydwa mają się dobrze rosną i kwitną, jedną mam u siebie drugą podarowałam przyjaciółce.Jeśli coś napisałam nie zrozumiale to pytaj. To zdjęcie dorosłego phalaenopsisa z keikiem

Obrazek Keik miał już tutaj długie korzonki,po zrobieniu tego zdjęcia odciełam keik od matki i wsadziłam do podłoża dla storczyków. Było to w pażdzierniku 2013 roku
Tutaj zdjęcie z pażdziernika tego roku :)

Obrazek

Teraz Phalaenopsisy które zakwitły tuż przed świętami :tan

Obrazek

Obrazek

Dendrobium Nobile Irene Smile nie mogę się doczekać ;:65 ;:65

Obrazek ;:100
Awatar użytkownika
Iwona 0103
500p
500p
Posty: 979
Od: 9 sie 2014, o 16:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pruszków

Re: Moje storczyki

Post »

Jejciu keik- może się kiedyś doczekam a bardzo bym chciała ;:223 .
Storczyki śliczne a zwłaszcza te ciapkowane ;:167 .
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moje storczyki

Post »

Śliczne storczyki, szczególnie te nakrapiane. ;:167
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Moje storczyki

Post »

Krysiu, dziękuję za wyjaśnienia, teraz już jestem ciut bardziej oświecona ;:24 Taki keik jak pokazałaś to chyba wielka rzadkość? Ja jeszcze nigdy takiego nie widziałam, nawet u zaprzyjaźnionych osób, które mają duże kolekcje storczykowe. Wspaniale kwitną Twoje pupilki - szczególnie wielkie wrażenie robią te z dużą ilością pędów kwiatowych ;:108
Mam jeszcze pytanie jak na laika przystało - w LM widziałam cudowne okazy w kolorze chabrowym. Bardzo mi się podobały, ale nie kupiłam bo jedna znajoma powiedziała, że one są farbowane. Czy to prawda?
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Moje storczyki

Post »

Elwi Tak czytałam tutaj na forum,że są to storczyki farbowane, zwykle białe sama nigdy się nie skusiłam na takiego.
Keik to faktycznie rzadkość, to był mój pierwszy phalaenopsis i dopiero uczyłam się jak postępować z tymi roślinami,może coś robiłam nie tak i storczyk postanowił wypuścić potomstwo. Żaden następny nie wypuścił już keika, a fajne było to doświadczenie z usamodzielnianiem keika a jaka radość, że się przyjął i kwitnie i ma całą doniczkę korzonków. Muszę napisać,że matka też żyje, przesadziłam w nowe podłoże i ma siędobrze :heja Dziękuję w imieniu moich Phalaenopsisów ;:196

Natka, Iwona ;:196
Awatar użytkownika
sylcia199
500p
500p
Posty: 762
Od: 25 paź 2012, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Moje storczyki

Post »

Biały króluje :wink: I świeżynki piękne ;:167 ;:167
1grazyna46
500p
500p
Posty: 568
Od: 3 kwie 2014, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Moje storczyki

Post »

Krysiu :wit Noworocznie, śliczne kolorki u Ciebie, pięknego bobaska udało Ci się wychodować, naprawdę bajecznie to wygląda, mi się jeszcze nie udało, pozdrawiam serdecznie ;:196
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Moje storczyki

Post »

:wit Noworocznie.

Sylcia ;:196 Biały nie mieścił się na parapecie okna :wink: tak się rozłożył,że powędrował na stoliczek jest śliczny ;:170

Grażynko Witaj w pierwszy dzień Nowego Roku ;:168 Bardzo się cieszę z mojego bobasa, który jest już dużą roślinką, obecnie zaczyna przekwitać :wink:
ale rośnie mu już nowy listeczek :heja

W końcu się doczekałam, wczoraj otworzył kwiat Dendrobium Nobile Irene Smile,zapach przypomina konwalie ;:1



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zaczyna swój pokaz mój Długodystansowiec :tan

Obrazek

Obrazek Pozdrawiam :wit
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2806
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Moje storczyki

Post »

Przepiękne dendrobium i widzę ze pączków ma jeszcze sporo ;:138 ;:138 jak rozkwitną wszystkie to poproszę o zdjecie, to dopiero będzie widok ;:108
Awatar użytkownika
Iwona 0103
500p
500p
Posty: 979
Od: 9 sie 2014, o 16:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pruszków

Re: Moje storczyki

Post »

Ale Ci dendriobium zrobiło niespodziankę :heja . A jeszcze ten zapach no normalnie można się rozpłynąć. Od dłuższego czasu poluję na storczyka takiego jak Twój długodystansowiec ale jak jeszcze rok dawa lata tem było ich sporo w sprzedaży tak teraz gdy mi się go zachciało to nigdzie niema :( .
Awatar użytkownika
sylcia199
500p
500p
Posty: 762
Od: 25 paź 2012, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Moje storczyki

Post »

Śliczne Dendrobium ;:138 I ile jeszcze pączków :wink:
Długodystansowiec ;:215
Awatar użytkownika
NIKA 2011
500p
500p
Posty: 634
Od: 6 cze 2014, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ełk

Re: Moje storczyki

Post »

Dendrobium cudowne ;:167 ;:167
Szkoda że parapety nie są z gumy
Pozdrawiam Iza
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=78078
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”