Mój ogródek - kogra - 2cz. 2008r

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Cuuuudne!
A propos zazdrości: zazdrość wzbudzają we mnie głównie te rosliny, których mieć nie mogę z różnych względów. Ale to mija, bo zawsze znajdzie się jakieś zastępstwo ;)
Chyba mam od Lilki takiego liliowca, jak pokazałas na 12 zdjęciu, ale nie jestem pewna, a nie mogę porównać, bo zpomniałam naładować akumulatorki ni nie mogę zgrać zdjęć na komputer ;:214 Czy ten liliowiec pachnie Grazynko? Bo ja ze zdumieniem odkryłam, ze mój pachnie!
Awatar użytkownika
bogusia177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5556
Od: 14 wrz 2007, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzislaw Śląski

Post »

Kurtka rozpruta ;:154 jakie liliowce ,ledwo mnie wątroba przestała boleć ,to znowu zacznie -śliczności Grażynka -śliczności :!: :!: :!:
Awatar użytkownika
julka_
1000p
1000p
Posty: 1111
Od: 2 lip 2008, o 21:41
Lokalizacja: rybnik

Re

Post »

matko jedyna!!! :shock: ten ostatni liliowiec przecudny....co to?musze taki sobie sprawic:) cudne
Awatar użytkownika
koza
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1683
Od: 26 lip 2006, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.śląskie

Post »

Cudeńka z tych liliowców!!!!! Aż dech zapiera!!!!!!!!! Grażynko!!!! Zakochałam się w moich liliowcach, a patrząc na Twoje wiem o co poszerzyć asortyment :D :D :D :D :D
Taka moja uwaga. Kocham irysy ale one po byle deszczu urodę tracą a liliowce po deszczu pięknieją!!! :lol: :lol: :lol:
Ulka buziaki przesyła
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Grażynko ledwo przedarłam się przez ten Twój liliowcowy busz.
Uważam, że Twoje liliowce czy deszcz czy słońce są oszałamiające.
Kurde a ja tu się cieszę z mojego pierwszego a u Ciebie ani przejść nie można.
Cudowne :D
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Grażynko, ja powinnam mieć bezwzględny zakaz odwiedzania Twojego ogrodu :;230
Wizyty u Ciebie tylko nasilają moją chorobę.
Przejrzałam szybciutko nowe zdjęcia i nie wiem co ładniejsze. Wszystko pięknie, zdrowo rośnie i kwitnie.
Ach jak ja chciała bym się choć na chwilę znaleźć w Twoim raju i podziwiać te wszystkie wspaniałości.

Mam do Ciebie pytanko. Czy wiesz może jak nazywa się ten liliowiec?
Obrazek
Mam takiego samego. Kupiony pod nazwą ..... liliowiec wielkokwiatowy :?
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10362
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

A ja daję I miejsce temu pięknisiowi !
Za obfitośc pąków, szczere kontrasty i idelanie ostre zderzenia kolorów - śnieznej bili i czarnego bordo. :-)

Obrazek
Awatar użytkownika
julka_
1000p
1000p
Posty: 1111
Od: 2 lip 2008, o 21:41
Lokalizacja: rybnik

RE

Post »

Dla nie to także 1 miejsce :D chciałabym tylko wiedzieć jaka to odmiana :) bo jest przecudny....
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Post »

Dorotko - mnie też odebrało mowę jak zobaczyłam te liliowce skąpane deszczem. :wink: :lol: Tak mnie zauroczyły, że postanowiłam zaraz zrobić im fotki. Prawda, że warto było ? :P

Gabi - a ja tak samo rozdziawiam usta jak patrzę na twoje lilie. :wink: :lol: Takiej kolekcji to nawet ja nie mam. Oczka nie musisz zabezpieczać, ale pozwolić im się napatrzeć :P
Wszystko co pokazuję to tylko piękno natury - no z lekką ingerencją człowieka :lol:

Izuniu - możesz mieć co chcesz..... :wink: to tylko kwestia inwencji twórczej. Albo coś wyrzucić / choć szkoda / , lub wyłopatkuj do lasu / może przeżyje albo wyłopatkuje ktoś inny :wink: / - wiesz jak to jest.
Ten liliowiec raczej nie ma zapachu, ale może jest tylko podobny do twojego - nie wszystkie pachną. Poza tym aparat fotograficzny też zmienia kolorystykę i nie zawsze można ją uchwycić.
Ale zajrzę do Ciebie jak go wkleisz i się zobaczy. :wink: :lol:

Bogusiu - mam nadzieję, że twoja wątróbka nie ucierpi z powodu moich liliowców. :wink: :lol: Przecież to tylko kwiaty, które też możesz mieć.
A moje liliowce i lilie tylko uśmiechają się do Ciebie i życzą zdrówka :!: :P

Julko - witaj w kogrobuszu :P
Jeśli chodzi o ostatniego liliowca / a nie lilię / to jest to odmiana jedna ze starszych. Niestety dla mnie NN :oops: Rośnie już kilka lat i ma się dobrze. :wink: :lol:
Kupno liliowców to bardzo dobra inwestycja, która zawsze się spłaci. Bo to roślina nie wymagająca i rośnie na każdej prawie glebie. Polecam :!:
Jeśli chodzi o lilię, to Pixels White.

Ulka - KÓZKO - poszerzaj, poszerzaj ten asortyment :wink: :lol: ,bo warto. Irysy są piękne, ale faktycznie pogoda ma znaczący wpływ na ich kwitnienie. Pamiętam rok w którym pączki irysów jeszcze nie rozkwtłe już gniły. Nie był to przyjemny widok.

Elizabetko - nic straconego. :wink: Zawsze możesz poszerzyć zbiór roślin choćby przez wymianę na inne. To, że u mnie przejść nie można, to szczera prawda. Faktycznie tak ciasno się zrobiło, że przypomina to dżunglę. Ale tego właśnie mi trzeba w zasmrodzonym mieście. Spokoju, zapachu kwiatów i pięknych widoków natury. :wink: :lol:

Tulipanko - myślę, że żaden zakaz by nie pomógł :wink: To co widać na zdjęciach, to właśnie podróż po moim małym raju, w której można podziwiać jego piękno.
Liliowiec o który pytasz, to WOLF EYES. Mój nowy, zeszłoroczny nabytek.Jak widać podoba mu się u mnie . :wink: :lol:

Hanuś - ta pięknisia, bo to lilia, istotnie ma takie kolorki. Wygląda cudnie, to Pixels White, azjatka i niestety nie pachnie. :cry: A szkoda, bo to byłoby to, czego ja oczekuję od lilii.

Dziękuję wszystkim gościom za spacer po kogrobuszu i zapraszam do śledzenia dalszych jego losów. :wink: :P
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
izabella1004
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3631
Od: 18 kwie 2008, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodnio-pomorskie

Post »

Grażynko te dwie lilie są prześliczne.
[URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obraze ... .jpg[/img] Obrazek[/url]
Pozdrawiam Izabella

Ogród Izabelli
Awatar użytkownika
koza
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1683
Od: 26 lip 2006, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.śląskie

Post »

Grażynko!!! Te lilie i liliowate masz przecudne !!! Powtarzam się !!! Gdyby mi jednak pozwolono do siebie jakąś zabrać - wybrałabym białą !!!!!!!!!!!! :oops:
Ulka buziaki przesyła
Awatar użytkownika
julka_
1000p
1000p
Posty: 1111
Od: 2 lip 2008, o 21:41
Lokalizacja: rybnik

Re

Post »

oj obawiam się ,że jakby nas do siebie wpuściła to z tych białych nie zostało by nic :wink:
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Grażynko oglądam Twoje liliowce i lilie i nie mogę się na patrzeć . ;:154 ;:154 ;:154 ;:154 ;:154 .Odebrało mi mowę ;:111 ;:111 ;:111 ;:111 ;:111 .Jeszcze takich lilii i liliowców nie widziałem coś pięknego ;:108 ;:108 ;:108 ;:215 ;:215 ;:215 .Myślę że za parę lat też się dorobię takich cudownych roślin. ;:100 ;:100 ;:100
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”