W.o... Kotach 4cz. (07.2008 - 12.2010)

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
Awatar użytkownika
LeNka
1000p
1000p
Posty: 4675
Od: 23 sie 2008, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: W.o... Kotach 4cz. (08.07-...)

Post »

DankaWS pisze:Feliway kot ma, bo niestety ona wciąż się czegoś boi. Od ponad czterech lat mieszka u mamy, ale wciąż ma jakieś fobie. Co jakiś czas jest lepiej i potem znów coś goni, ucieka przed czymś, teraz zaczęł sierść wylizywać. W domu nikt na nią nie krzyczy, nie bije, nie przegania, gdzie kot chce tam siedzi. Czy to może być od samotności - rodzice pracują i 9 godzin siedzi sama.
Daniusiu moja kicia też jest adoptowana i jak nas nie ma liże sobie brzuch :| aż ma łysą plamę :( , byliśmy u weta i stwierdziła że przyczyną najprawdopodobniej jest stres, przy okazji wyszło że ma nasza jeszcze jakąś chorobę grzybiczną :| :( i ogonek niestety stał się łysy, myślę że najlepszym rozwiązaniem jednak jest iść do weta :wink: on na pewno coś poradzi.
Nasze też przebywają 9 godzin same :) ale się nie nudzą :roll: mam nadzieję
Awatar użytkownika
DankaWS
1000p
1000p
Posty: 1634
Od: 9 cze 2007, o 09:43
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: W.o... Kotach 4cz. (08.07-...)

Post »

Fiona w piątek już była u weta i dostała dwa zastrzyki, przestała się lizać, dziś była ponownie -dwa kolejne zastrzyki, pan doktor stwierdził, że to może byc od stresu, albo jakieś uczulenie, na pewno nie grzybica.
Awatar użytkownika
Mala_MI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 paź 2008, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie
Kontakt:

Re: W.o... Kotach 4cz. (08.07-...)

Post »

barakuda, Piotrek

ja też miałam już kilka kotów, pomagam w kastracjach kotów bezdomnych i tak:

1) kastracja na pewno nie spowoduje, że kot będzie miał przechlapane, a na pewno przyczyni się do spadku bezdomności dlatego bardzo serdecznie polecam kastrację bezdomniaków!
2) jestem przeciwna oswajaniu kotów na siłę; większość złapanych przez nas na zabieg sterylizacji kotów bezdomnych wraca na swój teren, ale zdarza się, że jakoś kot jest wybitnie proludzki, miziasty, korzysta z kuwety - istnieje domniemanie, że jest to kot wyrzucony przez człowieka - takim kotom szukamy nowych domów; sama mam dwie kotki piwniczanki, jedna zabrana z piwnicy jako kociak, druga jako dorosła już - 4 letnia kota; nie tęsknią za wolnością, a ta (wzięta jako) starsza nie chciała na początek nawet na balkon (osiatkowany dla ich bezpieczeństwa!) wychodzić - tak oto bardzo tęskniła za tą odebraną wolnością; takich przykładów mam więcej
3) większość kotów uratowanych z bezdomności jest wdzięczna za ciepły kąt i miseczkę z jedzeniem.

Lucy, będzie dobrze!!

Danko, Lenka - mam nadzieję, że wyjdziecie na prostą !
Pozdrawiam, Justyna
Storczyki , Róże , Ogród i kto wie co jeszcze...
Nie dla bezsensownego rozmnażania zwierząt!
Piotrek T
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 526
Od: 10 kwie 2010, o 08:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: W.o... Kotach 4cz. (08.07-...)

Post »

Mala MI , ja jestem w stanie cię zrozumieć . Uważasz ,że bezdomne , kilkuletnie koty nalezy przygarniać . W porządku. Tu się trafił dom , do którego taki kot może trafić. Stąd pewnie twoja euforia.
Mala_MI pisze:Lucy, będzie dobrze!!
Ale co zrobisz gdy nie będzie dobrze? Napiszesz " oj przepraszam , wiesz , nie zawsze jest tak różowo. Kot musi przywyknąć , czasem to trwa.
Ale konsekwencje poniesie lucy
Może przedstawmy plusy , nawet uwypuklone , ale też minusy wzięcia takiego kota do domu. Nawet schowajmy te minusy w kąciku , niech tylko ledwo wyglądają . Ale niech lucy o nich wie . Hasła typu "dasz radę , będzie super, zrobisz to, uda ci się i podobne zostawmy na potem . Bo na razie Lucy nie bardzo wie czym to się je.
lucy09 pisze:Chcę mu dać dom. Zwłaszcza teraz gdy idą duże mrozy. Nigdy nie mieliśmy w domu kota i wszyscy boimy się go. W zasadzie boimy sie wszystkiego.
Przyznasz ,że w tym stanie potrzeba jak najwięcej informacji , a nie ślepego wsparcia. To tak jakbym cię wsadził za stery samolotu bez przygotowania i powiedział " Mala MI -polecisz , dasz radę " .A jak spadniesz to wtedy najwyżej ze dwa tygodnie nic nie powiem i wycofam się rakiem.
Lucy nie wiem czy dasz radę . Nie wiem czy powinnaś podejmować decyzję wzięcia tego kota. Będę ci kibicował , ale jestem pełen obaw. Pozdrawiam ,Piotr
Pół hektara perzu , w końcu mam stałą pracę :-)
Mój poligon doświadczalny Popieram : http://www.zanimnapiszesz.info/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Mala_MI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 paź 2008, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie
Kontakt:

Re: W.o... Kotach 4cz. (08.07-...)

Post »

Lucy, dostała ode mnie również dość długie pw
I wiem, że nie jest nastawiona, że wszystko pójdzie absolutnie dobrze.

I jak napisałam - jestem przeciwna oswajaniu kotów na siłę, koty bezdomne z reguły trafiają z powrotem na swój teren, jeżeli teren jest niebezpieczny to szukane są tereny typu stajnia, gospodarstwo. Lucy chce spróbować, moim zdaniem należy się jej wsparcie i pomoc.
Pozdrawiam, Justyna
Storczyki , Róże , Ogród i kto wie co jeszcze...
Nie dla bezsensownego rozmnażania zwierząt!
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W.o... Kotach 4cz. (08.07-...)

Post »

Moja Pusia po powrocie z porannego spacerku przechodzi kurację dogrzewającą
Obrazek
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Mala_MI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 paź 2008, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie
Kontakt:

Re: W.o... Kotach 4cz. (08.07-...)

Post »

rewelacyjna !
Pozdrawiam, Justyna
Storczyki , Róże , Ogród i kto wie co jeszcze...
Nie dla bezsensownego rozmnażania zwierząt!
Piotrek T
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 526
Od: 10 kwie 2010, o 08:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: W.o... Kotach 4cz. (08.07-...)

Post »

Mala_MI pisze:Lucy, dostała ode mnie również dość długie pw
I wiem, że nie jest nastawiona, że wszystko pójdzie absolutnie dobrze.
Dobra , nie znam treści PW , więc nie mam żadnych danych do dalszej dyskusji :wink: . Nadal jednak uważam ,że taki kot powinien być wzięty przez kogoś doświadczonego. Na pewno nie przez osobę dla której będzie to pierwszy kot w życiu.
Być może się mylę , ponieważ wyciągam wnioski tylko z tego co jest napisane na ogólnym. Być może przeraża mnie będący już w posiadaniu Lucy inwentarz. Byc może masz rację i twoje przekonanie jest osadzone na solidnych , mnie nieznanych podstawach.
Naprawdę chciałbym , żeby tak było.
Pozdrawiam ,Piotr
Pół hektara perzu , w końcu mam stałą pracę :-)
Mój poligon doświadczalny Popieram : http://www.zanimnapiszesz.info/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
DankaWS
1000p
1000p
Posty: 1634
Od: 9 cze 2007, o 09:43
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: W.o... Kotach 4cz. (08.07-...)

Post »

Pusi zmarzła dupka :)
Awatar użytkownika
lucy09
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3562
Od: 14 sie 2008, o 15:02
Lokalizacja: Łódź

Re: W.o... Kotach 4cz. (08.07-...)

Post »

Na początek powiem, że kota nie mam(szczegóły u mnie w wątku) Bardzo dziękuje wszystkim za zaangażowanie i chęć pomocy! Z pewnością się przydadzą, nie teraz to kiedyś. Słusznie, że mówicie również o kłopotach na jakie mogę się natknąć po wzięciu kota. Chcę też niektórych uspokoić, i powiem, że mam duży ''ogród'' i nie chciałabym zbytnio ograniczać kotu wolności.
Sporo już wiem i nadal go chcę. jeśli chodzi o naszego psa, to Zuza boi się kotów a ten ''mój'' jest dwa lub trzy razy wiekszy od niej. I bezapelacyjnie to Zuza ma rządzić w domu!
Może ktoś mi podpowie jak złapać mojego kotka? On jest wyjątkowy i chcę właśnie tego kota.
Awatar użytkownika
koniczynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6251
Od: 12 kwie 2008, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: W.o... Kotach 4cz. (08.07-...)

Post »

mysle że sposobem
a więc smakołykami do siebie go przekonasz i dużo cierpliwości życzę
Awatar użytkownika
grazynarosa22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8499
Od: 16 mar 2009, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: W.o... Kotach 4cz. (08.07-...)

Post »

Lucynko-a dlaczego najpierw do worka a potem do transportera :shock: :?: Myślę że się worka wystraszył....i teraz trudno Ci będzie.....
a nie można tak na rekach? za bojaźliwy? moze da sie przewieźć na kolanach w aucie....córka by go trzymała...
Pozdrowionka...Grażyna
Moje wątki. aktualny
Moje rękodzieło
Awatar użytkownika
lucy09
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3562
Od: 14 sie 2008, o 15:02
Lokalizacja: Łódź

Re: W.o... Kotach 4cz. (08.07-...)

Post »

Niestety on jest nieufny i trochę dziki. Nie da się łatwo włozyć nawet do transportera.
Zablokowany

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”