Uprawa warzyw zimą - pomysły

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
akl62
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2353
Od: 11 cze 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Uprawa warzyw w domu

Post »

Wiecie, że przez ten wątek pojechałam w Sylwestra kupić takie wielodoniczki z przykyciem na rozsadę. Dobrze, ze zdążyłam, bo sklep był otwarty do 13,

Chilli ma nadal tylko liścienie ;:185
gosiawil478
100p
100p
Posty: 138
Od: 30 lip 2013, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Uprawa warzyw w domu

Post »

Czytając ten wątek sama się rozchorowałam na to żeby przez zimę mieć ogródek w domu. Do tego celu posłużył mi regał, który wiosną jest używany do odchowu przepiórek i kurczaków. Ma on 3 poziomy, wszystkie drzwiczki są osiatkowane więc wystarczyło zamontowanie foli. Jedyne co zostało do zmiany to kwoki grzewcze muszę zamienić na jarzeniówki. Będzie gdzie doświetlać siewki. Trafi tam też mój pomidorek zabrany na jesień do domu. Na oknie słabo mu idzie wzrost i zawiązywanie owoców a tak będzie miał dużo światełka. Mój M. twierdził że te warzywa to już ciężka choroba ;:oj
Pozdrawiam GOSIA
dzastek12
50p
50p
Posty: 78
Od: 28 cze 2012, o 08:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Uprawa warzyw w domu

Post »

Moniko to było chyba jakoś końcem września bo próbowałam czy moje nasiona które uzyskałam z pomidorów skiełkują, a że było mi żal je wyrzucić to stoją do dzisiaj :lol:

Gosiu takie jarzeniówki to jest dobry pomysł i regalik też :) ja nie mam niestety możliwości postawienia takiego więc pomidory stoją na oknie i widać, że są wyciągnięte.
Justyna
monberka
500p
500p
Posty: 655
Od: 2 kwie 2013, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uprawa warzyw w domu

Post »

ooo, no to moje były wysiewane chyba w listopadzie...ale się jakoś trzymają :wit
rekamil97
50p
50p
Posty: 60
Od: 1 sty 2014, o 17:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Nawożenie ogórka w doniczce

Post »

Zasadziłem jakiś miesiąc temu w doniczce ogórka. Rośnie on bardzo dobrze i szybko, ma już 5 liści.

Jednak z biegiem czasu może brakować mu substancji odżywczych - jaki naturalny nawóz polecacie do uprawy warzyw w doniczkach. Czytałem sąsiednie wątki, ale skupiają się one głównie na nawożeniu do gruntu - przykładowo w domu w doniczce gnojówka jest całkowicie wykluczona 8-) Co było by dobrym rozwiązaniem na naturalny nawóz dla warzyw w doniczkach?

13:43

Rok temu wyhodowałem parę ogórków w lecie w doniczce w domu. W smaku nie różniły się od obecnych "zimowych sklepowych" ogórków. Postanowiłem spróbować - jak w lecie się udało to czemu w zimie nie. Rośliny "doświetlam". Zasiałem 1 stycznia 2014 i czekam - co z tego będzie :D
rekamil97
50p
50p
Posty: 60
Od: 1 sty 2014, o 17:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Uprawa warzyw w domu

Post »

Obecne zdjęcie:

Obrazek

3 ogórki - cel jest jeden - owoc jeszcze przed latem :)
Tak samo zrobiłem z papryką, chociaż z nią może uda mi się zdążyć do gruntu.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13688
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Uprawa warzyw w domu

Post »

Też mam już roślinke w domu :) To jest dynia :D Widać już jak się pęd główny kształtuje :wink:


Obrazek
rekamil97
50p
50p
Posty: 60
Od: 1 sty 2014, o 17:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Uprawa warzyw w domu

Post »

Mam taki drobny problem z arbuzem. Coś niezbyt chce mi rosnąć - cały czas wygląda mniej więcej tak i nie rozwija się. Czy u was podobnie było z sadzeniem tej rośliny?

Obrazek
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13688
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Uprawa warzyw w domu

Post »

Myślę że ma zbyt zimną ziemię. Po za tym w dużej doniczce może rozwijać mocniej system korzeniowy ale jednak obstawiam To iż mu zimno :) Arbuzy tak jak każde dyniowate lubią ciepełko. Nie wiem w jakim miejscu je trzymasz, ale normalnie ziemia nagrzewa się w słońcu, czego aktualnie nie ma
rekamil97
50p
50p
Posty: 60
Od: 1 sty 2014, o 17:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Uprawa warzyw w domu

Post »

System korzeniowy ma bardzo słaby (2-3 cm jeden delikatny korzeń główny). Ziemię fakt - ma raczej chłodną, bo stoi na parapecie a za oknem mróz -10 :) W takim razie postaram się go gdzieś przełożyć. Co sądzicie na doświetlanie LEDem?
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13688
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Uprawa warzyw w domu

Post »

Ja bym je przesadził do mniejszych doniczek i stawiał blisko grzejnika na jakiś czas aby ziemia choć chwilę była ciepła. Jeśli ich nie będziesz przelewać to powinno im pomóc. Jeśli jednak przelejesz to podgrzewanie ziemi im dodatkowo zaszkodzi. Co do ledów To nie mam zdania bo testuje dopiero od dwóch dni :) Obrazek żarówke dostałem od znajomego.
rekamil97
50p
50p
Posty: 60
Od: 1 sty 2014, o 17:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Uprawa warzyw w domu

Post »

Jakim LEDem je naświetlasz? Jak na razie u mnie wygląda to tak:

Obrazek
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13688
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Uprawa warzyw w domu

Post »

Żarówka 60diod 46czerwonych+ 14niebieskich
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”