Pod Dębem ;)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Mogę się mylić, ale mi to wygląda na młode pędy pigwowca. Czy to rośnie w pobliżu tego krzewu? Muszę przyznać, że pięknie Ci obrodził. Ja mam dwa różne pigwowce. Jeden tylko pięknie kwitnie wiosną, a owoców prawie nie ma. Natomiast drugi kwitnie jeszcze ładniej, ale i owocuje mimo kiepskiej miejscówki. Powinnam go przesadzić, ale w zasadzie nie mam gdzie. Odezwę się.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17004
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Asiu ładnie obrodził ci pigwowiec. ;:108
Dla mnie to też wygląda jak nowe ,młode sadzoneczki piwowca.
Na wiosnę wykop i przesadź sobie je dalej albo w inne miejsce ;:108
Awatar użytkownika
kozino
1000p
1000p
Posty: 1283
Od: 9 sty 2011, o 22:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Hej Asia :D
Melduję się pod dębem :)
Z telefonu nie mogłam wejść ale już chyba działa przynajmniej z lapka. Fajnie że znowu razem ;:138

Masz piękny ogród, zielono i nawet jak tylko skosisz trawę to i tak jest przytulnie, a to już spokój ducha daje.
Postaram się ogarnąć swój wątek na nowo. W sumie to tylko sposób wstawiania zdjęć, wszystkie moje zdjęcia zniknęły niestety.

Buziaki

-- 30 wrz 2018, o 21:15 --

Ach zapomniałam dodać że szukałam pigwowca na nalewkę, hehe chyba się dogadamy w przyszłym roku :wink:
Pozdrawiam, Emka
Ogród
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Pod Dębem ;)

Post »

AGA Z na pewno i u Ciebie obrodzi jak młody to może dlatego nie ma . :lol:
tu.ja chyba masz rację bo te pędy sa niedaleko pigwowca i teraz myślę że to na bank jest pigwowiec . U mnie było ze cztery krzewy jeden wycięłam i jeszcze jeden pójdzie aut bo mi przeszkadza i ma małe pigwy więc jak dla mnie dwa wystarcza , aż nadto .
Marzenko cieszę się , że wróciłaś na forum , faktycznie nie ma u Ciebie zdjęć , ale myślę że szybko to nadrobisz , jak tylko będę miała chwilkę to się u Ciebie zamelduję ;:196
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Kwiatek na parapecie najpiękniejszy ;:215
Nie ustajesz w pracach, będzie co na przyszły rok podziwiać.
Z pigwy jest super sok na zimę.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16636
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Asiu, pigwowiec wspaniale obrodził! ;:215
Nasz - konkretnie sąsiedzki - w tym roku dość przeciętną ilość owoców wydał. ;:131 Cóż, będzie mniej pigwówki. ;:7
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4978
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Hej, wpadłam z rewizytą :D I bardzo się z tego cieszę, bo uwielbiam powstające ogrody ;:108 Poza tym przypomniałaś mi czas, gdy i mój ogród był jedną wielką tajemnicą, odkrywaną po kawałeczku w miarę zakwitania nowych roślinek ;:173 Zrywania darni nie zazdroszczę, ale za to gdy już się obsadzi kwiatami ciężka praca odchodzi w zapomnienie, pozostaje za to zadowolenie z wykonanej pracy :wink:
Krokusy wybrałaś piękne, same moje ulubione :D
Nowy członek rodziny cudny, wymiziaj ją za uszkiem.
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Pod Dębem ;)

Post »

:wit moi drodzy
korzo_m soczku się trochę zrobi na spróbowanie :lol:
Lucynko naleweczki będziesz miała dużo :lol: ;:138
clem3 też jestem ciekawa jakie jeszcze niespodzianki mnie czekają bardziej wiosną ale raczej wątpię czy mnie tu coś zaskoczy bo poprzednia właścicielka ogrodu szczędziła na kwiatach , chyba bardziej kochała bzy i zimozielone niż kwiaty . Afetka wymiziana za uszkiem :tan
U mnie dziś taka tragiczna pogoda , ze sie nie chce nosa wyściubić na zewnątrz ;:3 jak na lekarstwo pada, wieje i zimno jak diabli .
Przy takiej pogodzie zostało tylko pracować w domu więc przetrzepałam szafy i znalazłam moje zeszłoroczne skarpetkowe bałwanki ;:oj . Niebawem święta czas szybko leci jak z bicza strzelił .
W ogrodzie pełno liści ale jeszcze poczekam z grabieniem . Jeszcze czeka nas wycinka drzew , ale to dopiero jak spadną liście . Grzybów w lesie nie ma znalazłam za to dwa na swojej działce .

Obrazek
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Danka65
100p
100p
Posty: 166
Od: 18 mar 2012, o 11:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. pomorskie

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Czy ten bałwankowy kwartet zapowiada szybką zimę? ;:145
Niech wracają skąd przyszli, na nich jeszcze czas :;230
...... ale przystojniaki ;:173
Asiu, naleweczka nastawiona?
Zima tuż, tuż jak widać ;:224

:wit
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25136
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Ale super te bałwanki.
Porządnie przetrzebiłaś tego jałowca i słusznie. Jałowce bardzo brzydko się starzeją
Czytałam, że nie masz ani jednej sosny
Musisz koniecznie to nadrobić. One są piękne
A na syrop możesz zerwać przyrosty w lesie
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3199
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Bałwankowa drużyna bardzo sympatyczna. A że jeszcze wcześnie...no cóż, czas szybko zleci. Mój 20-letni synunio ma w swoim pokoju na parapecie całoroczną dekorację w postaci bałwanka i choinki z piórek :roll: :wink: . Zawsze się dziwię, jak szybko nadchodzi czas, że dekoracja jest już znów aktualna :lol: .
Co tam słychać w ogródku? Pewnie jakieś zdjęcia nam pokażesz, bo pogoda już się poprawiła i ogródki znowu mają swoje pięć minut :D .
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Witaj Asiu,w ogródku solidne cięcia widzę ,na parapecie fajne kocię ,a teraz sznur bałwanków ,które też mnie urzekły ,bo kocham świąteczne i zimowe gadżety ,dzisiaj pogoda jest cudna,pewnie i u Ciebie też ,aż chce sie być w ogrodzie ,pozdrawiam ;:168
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Witajcie kochani
Dzień pełen wrażeń odwiedziłam forumową koleżankę przemiłą i sympatyczną Lucynkę . Miło było poznać bardzo przemili ludzie ;:196 Lucynko tam w kartoniku jeszcze coś było zajrzyj ;:138 . Obdarowana zostałam pięknymi kwiatami , które już posadziłam .Sunuś śpi po wizycie dotlenił się na działeczce .
Ze złych wiadomości to taka ,że uciekła mi kotka ;:145 czmychnęła mi między nogami jak otwierałam drzwi i nie zdążyłam złapać . To ja jej takie pyszności dziś przywiozłam a ona mi tak podziękowała .
Danka65 a skąd nalewki jeszcze nie zrobiłam ani soku . Bardziej jestem skłonna w stronę soku bo my nie pijący trunków więc komu te nalewki Ale się wezme po weekendzie za soki.
Margo2chętnie bym tą sosnę posadziła tylko pytanie gdzie , może jak zrobię trochę miejsca w przyszłym roku to posadzę ze dwie sztuki .
kania u mnie już smutno w ogrodzie i nie ma nawet co pokazywać , pełno liści i tak przygnębiająco wygląda , czekam wiosny z utęsknieniem ale gdzie to jeszcze . :cry: Przynajmniej będę miała zima czas na zaplanowanie prac w ogrodzie i nasadzeń .
koziorozecTak masz rację dziś jest ciepło na jutro ma być 21 stopni z czego się bardzo cieszę . Mój mąż się jeszcze dokształca więc jutro sama muszę ogarnąć co nie co .Jak patrzę na ten jałowiec , który tak ścięłam to mam ochotę go zupełnie wywalić no ale jeszcze zobaczę co i jak i wtedy zadecyduje .
Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”