Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6061
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

:wit U mnie już dawno nie padało. Moje pomidory w gruncie nadal maja się dobrze ,czekam aż zaczną się czerwienic .Pomału zaczynają się czerwienić. Podlewać je? Bo latałam z konewką , a starszy stażem działkowiec ;:224 pukał się w czoło. :oops:
Asia
Awatar użytkownika
GERTRUDA
1000p
1000p
Posty: 1327
Od: 25 lis 2007, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Pomorskie
Kontakt:

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

Moje maleństwa , przed degustacją ;:138

Obrazek
Każdy początek ma swój koniec ,a każdy koniec miał swój początek ........
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10181
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

Pelasia pisze:pukał się w czoło.
A głośno oddawało ?. :lol:

Podlewaj dziewczyno. Pomidor w okresie dojrzewania też potrzebuje wodę, bo inaczej to, co wyparuje z liści,roślina pobierze z owoców i pomidory będą jak ugotowane.
Zapotrzebowanie na wodę wzrasta od chwili wiązania owoców i jest największe w okresie pełnego owocowania.
http://www.uprawyekologiczne.pl/280_Wym ... idora.html

Pozdrawiam
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6061
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

:wit No tak głosno nie oddawało ;:224 :;230 Oki,dzięki forumowicz.
Asia
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2344
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

Phoenix2, a żółtemu to żałowało się wody, oj żałowało :wink:
Awatar użytkownika
agaM
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1330
Od: 23 kwie 2008, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

zyta.malek pisze:Witam Pomidorowo Zakręconych ;:196
NITKA pisze:Ja z całych sił trzymam kciuki za Wasze megagroniaste i czekam na nasionka w przyszłorocznej akcji... Tak więc - bardzo owocnych plonów życzę
Gdy składałam zamówienie nasion pomidora - oferta Mega-groniastych była aktualna u Jankiela,
mnie jakoś nie kręciła do chwili kiedy zaczęto dyskutować na forum o jego gabarytach wzrostowych i przestrzeni jaką zajmuje.

Proszę Tych co zdecydowali się na tą odmianę o fotkę dla przypomnienia czy warto zamawiać nasienia tego giganta na drugi rok?
Pozdrawiam.
Zyta.malek a po co Ci zdjęcia? nie wystarczy opinia o walorach smakowych (słodki) i ilościowych (mnóstwo owoców z jednego krzaka) ;) Mój M najbardziej je lubi bo są idealne "na raz" do kanapek do pracy. Poszukaj w wyszukiwarce, niedawno nawet Kozula wklejała jego zdjęcia na wątku wymiany nasion.
wiem ze w przyszłym roku będę miała co najmniej 3 megagronki pod folią

Pelasia ja też podlewam, choć rzadziej. Ostatnio nawet pozostałą gnojóweczką z mlecza i pokrzyw. Dobrze czy źle, nie wiem, ale odżywić nie zaszkodzi, skoro jeszcze pomidorki rosną i owocują

PHOENIX2 ten w środku to czarny pomidorek? który? zielony jak smakował? kwaskowato?

forumowicz dzięki za konkretne informacje o soli

Przyznam się wam bez bicia, ze większość tych krzaczków których zaraza nie wykończyła rosną sobie bez ogłowienia czubków. Ile zdąży zawiązać pomidorków i urosnąć przed przymrozkami to urośnie. Najwyżej dojrzeją w kartonie z jabłkiem ;) :D
Awatar użytkownika
patasko
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2348
Od: 26 maja 2011, o 23:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytków k. Katowic

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

Ja już mam po zbiorach, 11 krzaków, 4 odmiany, prawie 50 kg owoców! Najedliśmy się do syta :heja
dzień później po moim ostatnim zjedzonym pomidorze kupiłem sklepowego, nie ma porównana, który o wieeeele lepszy :)
Awatar użytkownika
yareka
50p
50p
Posty: 87
Od: 26 lip 2010, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

Obawiam się że przy takiej pogodzie moje pomidory już nie dojrzeją.

Obrazek Obrazek

Jest jakiś sposób żeby przyspieszyć dojrzewanie może usunąć więcej liści ??
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

yareka pisze: Jest jakiś sposób żeby przyspieszyć dojrzewanie może usunąć więcej liści ??
Tego nie wiem, ale spiesz się z likwidacją, w tamtym roku dojrzewały mi o dziwo prawie do przymrozków. Kiedy zapowiedzieli przymrozek oberwałam zielone pomidory i dojrzewały w domu :)
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10181
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

Liści, owszem, za dużo.
Ale azotu również i raczej w tym problem.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
yareka
50p
50p
Posty: 87
Od: 26 lip 2010, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

Nawozów azotowych nie sypałem nawet pokrzywówka tylko raz jakoś na początku, podlewałem za to takim nawozem do fertygacji 14-14-28 w stężeniu 0,1-0,2% nie za często ale widać przesadziłem.
Pomidory też późno sadzone bo 19/05 też chyba może mieć wpływ chyba że takie późniejsze.
Awatar użytkownika
GERTRUDA
1000p
1000p
Posty: 1327
Od: 25 lis 2007, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Pomorskie
Kontakt:

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

agaM pisze:
zyta.malek pisze:Witam Pomidorowo Zakręconych ;:196
NITKA pisze:
PHOENIX2 ten w środku to czarny pomidorek? który? zielony jak smakował? kwaskowato?
Ten w środku to Black Zebra , a zielony to Green Zebra smak słodki mimo ,że kolor sugeruje co innego :wink: Opisy odmian znajdziesz w watku Odmiany pomidorów +foto -wybieramy na następny sezon :wit
Każdy początek ma swój koniec ,a każdy koniec miał swój początek ........
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1093
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

U mnie pomidory już dawno ogłowione, a liście właściwie już wszystkie oberwane, już chciałabym wyrwać wszystkie krzaki (większą część wyrwałam) i uporządkować, ale z drugiej strony wolę żeby dojrzewały chociaż do pomarańczowego na krzaku, także niedobitki jeszcze siedzą. ale myślę, że w sumie razem co najwyżej parę kilo.
Powiem teraz ciekawostkę, przynajmniej mnie to zaskoczyło. Mam również pomidory od Neil z akcji włoski sałatkowy, który ma zaskakujący pęd do kiełkowania. Dziś rano pokroiłam pomidorka na śniadanie i nie został cały zjedzony, nie schowałam go też w pośpiechu do lodówki i co zobaczyłam jak chciałam go zjeść na kolację. Kilkumilimetrowe kiełki nasion :shock: To samo zresztą było jak próbowałam z niego zebrać nasiona. Zostawiłam mokre, przepłukane zimną wodą nasiona do wyschnięcia na papierze, a one pokiełkowały jeszcze tego samego dnia, dosłownie w ciągu kilku godzin.
pozdrawiam Ewa
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”