Parapecik na zielono

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Parapecik na zielono

Post »

Wczoraj w ramach zdrowego odżywiania i poszerzania horyzont?w smakowych zakupiłam trochę egzotgcznych owoc?w. Wcale mi nie smakowały,ale za to pestki znalazły swoje zastosowanie i tak oto właśnie do pojemniczk?w trafiła kolejna pestka mango, pestki papai i passiflory.
Czekam aż coś wylezie :)


A z ziemi?rkami p?ki co spok?j.
Dmucham na zimne,ale jestem dobrej myśli,bo od ostatniego czasu praktycznie wcale ich nie widuję. Oby tak pozostało,bo zaryzykowałam z siewkami a kolejne już przygotowane.
Awatar użytkownika
Grigor
500p
500p
Posty: 566
Od: 31 sie 2017, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Parapecik na zielono

Post »

U mnie przez jakieś 2 miesiące masa się złapała na lepy.
Passiflora u mnie na razie jest na parapecie i czeka do wiosny aby ją do gruntu wsadzić, obecnie ma jakieś 3m. :D
Papaje także mam ale gdy przychodzi zima praktycznie stoją w miejscu ze wzrostem.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Parapecik na zielono

Post »

A nie odczuwasz ich obecności w doniczkach? Jakieś podżeranie młodych roślin itd?
Moje lepy w miarę czyste. Kilka sztuk. To bardzo zadowalający efekt.
Awatar użytkownika
Grigor
500p
500p
Posty: 566
Od: 31 sie 2017, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Parapecik na zielono

Post »

Po roślinach nie widać nic, od czasu do czasu tylko jakąś zobaczę jak lata.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Parapecik na zielono

Post »

Mam trochę nowych zdjęć,jak nie zapomnę to dodam wieczorem.
P?ki co mogę chyba być szczęsliwa,bo w doniczkach mam spok?j. Moje parapety opanowały siewki roślin na działkę,a stali lokatorzy grzecznie się poprzesuwali żeby zrobić miejsce przedszkolakom.
Codziennie zaglądam też do pojemniczk?w z ostatnio wysianymi nasionkami. Chyba tylko papaja coś się ruszyła,ale jeszcze nic nie piszę,żeby nie zapeszyć ;)

Muszę zakupić nową ziemię i przyznam,że boję się tego.
Ostatnie moje odwiedziny w ogrodniczym dodały mi tylko rozgoryczenia po tym jak zobaczyłam ile much fruwa w części ogrodniczej.
Kurczę,nie wiem co robić. Czaruję już tą ziemię jak zwariowana - przepiekam w piekarniku,zamrażam. Obecnie wszystkie nowo szykowane donice stoją na balkonie zmrożone na kość. I modlę się żeby to podziałało. Z niecierpliwością czekam na wiosnę kiedy będzie się dało pobierać ziemię z własnego kompostownika..
Awatar użytkownika
Grigor
500p
500p
Posty: 566
Od: 31 sie 2017, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Parapecik na zielono

Post »

Dobrze że pozbyłaś się ziemiórek i że roślinki rosną :D.
Z ziemią też mam problem bo byłem zmuszony do kupna ziemi do orchidei 20L bo taka była największa a zwykłej nie było i to kupowałem w OBI. Po podlaniu okazało się że na drugi dzień wyszła pleśń. Zbieram ją ale i tak po ponownym podlaniu pojawia się znowu.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2471
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Parapecik na zielono

Post »

Witaj ja tez mam mango i mi rośnie nawet ładnie. Kupiłam tez kilka owoców i np awokado mi nie smakowało ;:185
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Parapecik na zielono

Post »

A mi po raz kolejny nie wyszło. Ostatnie mango kupiłam nawet smaczne. Lotnicze - jak to określił sprzedawca. Bo podobno dojrzało na drzewie i przyleciało do nas już dojrzałe.
Faktycznie , pestka była najlepsza jaka dotąd widziałam. Zasadziłam ją. Napęeeeeeeeczniała ogromnie, potem pękła. Już liczyłam na cud, a tu się okazało, że zarodek w środku jest jakiś lelawy i nic nie puściło.

Za to pękły kuleczki papai i liczę, że coś z tego będzie.

Obrazek

Moje awokado puszcza kolejne piięterko liści. Za to od dołu dzieje się źle, bo liście schną i ciemnieją. Nie do końca wiem jak to ratować. Tzn wiem - musi przyjść wiosna i musi dostać nową doniczkę.

Cytrusy wyśmienicie.

Mandarynki
Obrazek

Cytryny
Obrazek


Pomelo też nieźle, ale coś nie udaje mi się im zrobić dobrego zdjęcia. Mam ich 7 sztuk. Na wiosnę też je czeka przesadzanie i wędrówki po świecie. Liczę, że do wiosny uporam się ostatecznie z ziemiórkami, bo ładnie znikają. Będzie można wreszcie komuś podarować doniczkę, bez obawy, że przekażę mu chodzącą zarazę.

Póki co mój parapecik zapełniają siewki kwiatów, warzyw i ziół. Część z tego pozostanie na balkoniku, ale o moich balkonowych planach kiedy indziej :)
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2471
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Parapecik na zielono

Post »

Maju możne tak ma być z tym awokado, że od dołu liście będą odpadać bo to ma być drzewo możne nic mu nie ma tak mi się wydaje. Cytrusy rosną fantastycznie masz rękę do sadzonek. :)
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Parapecik na zielono

Post »

Alu,może,ale lekko. Mi ciemnieją jak tylko się za duszno w domu zrobi. A raczej za sucho. Wcześniej nic się nie działo. Teraz widzę zależność - jak nie zrobię mu wilgoci wkoło to od razu protestuje.
Jak ziemi?rki się ogarną do reszty to wr?cę do hydrożelu,bo on dobrze nawilża. P?ki co to zrezygnowałam z niego,bo latwy tam się świetnie czuły.


Czy ja mam rękę do cytrus?w... chyba każdy głupi potrafi wysiać pestkę.
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Parapecik na zielono

Post »

Hej a myślałaś coś o tych nicieniach czy jak im tam co zżerają ziemiórki? Ja się do nich przymierzam bo mi łobuzy się rozpanoszyły.. o dziwo tylko w fikusach.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Parapecik na zielono

Post »

Myślałam. Czytałam. Pytałam nawet o nie.
Jeśli by dalej ziemi?ry się panoszyły to myślę,że spr?buję. Ale p?ki co spok?j. TFU TFU TFU!
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2471
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Parapecik na zielono

Post »

Maju wsadzić pestkę tak każdy potrafi, ale nie każdemu rośnie, nie każdy umie dbać o to jak ty. ;:138
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”