Dalie z nasion cz.2

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
cathias
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 5 cze 2012, o 16:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Gdańska

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

Pull,
ja siałam w zeszłym roku te dalie i były przepiękne. Wytworzyły całkiem duże karpy.
Pozdrawiam, Kasia
Awatar użytkownika
Nanavel
200p
200p
Posty: 207
Od: 5 mar 2014, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pabianice / Poleszyn

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

Udało mi się kupić odmianę dali kaktusowej zaraz zabiorę się za sianie :D Z daliami sianymi jest dla mnie o tyle zabawa że nie wiem jakie kolorki będą miały :D i aż miło się czeka co z nasionek wyrośnie :) Obrazek
Awatar użytkownika
Krzysztof59
200p
200p
Posty: 271
Od: 29 lip 2013, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolica

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

Też bym takie chciał zakupić. Niestety podczas ostatniej wizyty w ogrodniczym nie było takich. Będę poszukiwał nadal. ;:218
Pozdrawiam - Krzysztof
Awatar użytkownika
Nanavel
200p
200p
Posty: 207
Od: 5 mar 2014, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pabianice / Poleszyn

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

Jestem ciekawa co z tych nasion wyrośnie, na razie się jeszcze wstrzymam bo w tamtym roku mi bardzo powyciągały się siewki. Swoją drogą jak to jest z wysadzaniem do ziemi? Na opakowaniu pisze że siać do gruntu kwiecień maj. Ale wysadzanie gotowej rozsady to chyba dopiero po 15 maja? Czy wcześniej też mogę? Czy np sianie prosto do gruntu to w kwietniu, wysadzanie zeszłorocznych karp też w kwietniu ale sadzonki to dopiero w maju? W tamtym roku wysadzałam dopiero w maju i nie myślałam nad tym za bardzo a w tym roku mam mętlik w głowie.

Przejrzałam te nieszczęsne powysychane karpy z tamtego roku i huraaaa wysuszone i wymęczone ale dają same z siebie oznaki życia :D na próbę wsadziłam w doniczki dwie malutkie mikro karpy które nie zastartowały same i czekam co z tego będzie :D
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Krzysztof59
200p
200p
Posty: 271
Od: 29 lip 2013, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolica

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

W drugiej połowie maja do gruntu wysadzamy karpy dali. Dla przyspieszenia kwitnienia można już w marcu karpy umiecić w pojemnikach z ziemią, tak jak to zrobiłaś z małuchami ubiegłorocznymi i przenieść do widnego pomieszczenia. W kwietniu jak pogoda pozwala,można pojemniki wynieść na zewnątrz. Przed wysadzeniem na miejsce stałe muszą zostać zahartowane. Po 15 maja karpy, sadzonki i podpędzone dalie mogą zająć przeznaczone dla nich miejsce w ogrodzie. :D
Pozdrawiam - Krzysztof
henryka
200p
200p
Posty: 373
Od: 13 lut 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

Nanavel, mogę napisać jak ja to robię; nasiona wysiewam na zagonku pod koniec kwietnia i przykrywam włókniną i tak zostawiam aż do chwili gdy minie grożba przymrozków. U mnie to jest zwykle koniec maja. Kiedy podrosną troszkę i jest ciepło, to na dzień odkrywam. Tak robię z aksamitkami, astrami, akmellą. tytoniem....
Karpy dalii wysadzam pod koniec kwietnia. Wcześnie wschodzące, kiedy zapowiadają przymrozki nakrywam donicami i jakoś mi nie pomarzły.
Cieszę się, że Twoje malutkie karpki mają takie śliczne kiełki.
you1
50p
50p
Posty: 88
Od: 10 sty 2015, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

W zeszłym roku przypadkowo też się stałam posiadaczka dali. Kupiłam nasionka cynii w markecie które okazały się być daliami ale pięknie kwitły więc bulwy zostały na ten rok. :D
Kasia
Awatar użytkownika
Krzysztof59
200p
200p
Posty: 271
Od: 29 lip 2013, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolica

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

henrykaTeż bym tak chciał, niestety na działce bywam tylko w weekendy (50 km od domu) i przykrywanie doniczkami odpada. Co do wcześniejszego siewu wprost do gruntu - próbowałem - zawsze coś niszczyło mi siewki (nornice, mrówki, ptaki). :(
Pozdrawiam - Krzysztof
henryka
200p
200p
Posty: 373
Od: 13 lut 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

Masz rację Krzysztofie, 50 km to duża przeszkoda. Ja mogę sobie pozwolić na zabawę z doniczkami, bo już od wielu lat od wiosny do póżnej jesieni jestem prawie bez przerwy w ogrodzie. ale włókninę proponuję sprawdzić - może osłoni przed intruzami siewki.
Pozdrawia.
Awatar użytkownika
Krzysztof59
200p
200p
Posty: 271
Od: 29 lip 2013, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolica

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

Z włókniną spróbuję w tym roku- z takimi kwiatkami jak aksamitki, mak itp. Dalie- karpy- jednak wysadzę po 15.05 a nasiona wysieję jak co roku w domu. :wink:
Pozdrawiam - Krzysztof
Awatar użytkownika
Krzysztof59
200p
200p
Posty: 271
Od: 29 lip 2013, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolica

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

Dzisiaj dokonałem zakupu kolejnych nasion do wysiewu w tym roku a wśród nich nasiona dalii zmiennej kołnierzykowej oraz dalii zmiennej półpełnej (nasion kaktusowej nie spotkałem). :D
Pozdrawiam - Krzysztof
Awatar użytkownika
Pawel42
500p
500p
Posty: 522
Od: 6 maja 2014, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARSZAWA
Kontakt:

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

Witam w wątku.No ja także zakupiłem nasiona dalii,dwie torebki "Dalia zmienna półpełna i odmianę anemonową z kryzą wokół koszyczka.Już poszły do mnożarki więc pozostaje czekać no i słońca jak najwięcej.Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Paweł
Wiele tracimy wskutek tego że przedwcześnie uznajemy coś za stracone /Johann Wolfgang von Goethe/
Awatar użytkownika
noriska
100p
100p
Posty: 188
Od: 8 mar 2012, o 15:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Buskerud, Norwegia

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

Witam :)

Wysialam i ja po raz pierwszy dalie. Rzeczywiscie bezproblemowe. Juz wypuszczaja druga pare lisci wlasciwych. Czy dalie sie uszczykuje? Czy rozkrzewia sie same?

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”