Hoja nie kwitnie-dlaczego?

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
dorela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1110
Od: 25 lut 2007, o 15:26
Lokalizacja: wlkp

Post »

Hoja potrzebuje dużo swiatła,ustaw bliżej okna,teraz może być nawet wystawa południowa,niech sie tam zadomowi i czekaj.Mojej koleżance kwitła na południowym parapecie od marca do teraz. Z włsnego doświadczenia wiem,że przy braku dobrego oświetlenia bedzie wypuszczała tylko pędy z liśćmi,np.północna wystawa świetlna.Moja spędziła lato na dworze,pod daszkiem przy wejsciu do domu od strony północnej,taka kuracja letnia co roku owocuje kwiatami w tym roku było ich ponad 20 szt i to dwukrotnie! :D
pozdr Dorota
Moje storczyki
akrim
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 24 paź 2007, o 14:47
Lokalizacja: 3MIASTO

Post »

xipe pisze: nie znosi przestawiania, przekręcania iyp., buntuje się wtedy i nie kwitnie, nawet wcześniej kwitnące okazy potrafią zrobić bunt
a moja dopiero po przestawieniu "w okno zachodnie" zaczęła kwitnąć i tak jest cały czas od wiosny. ;:31
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21865
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Też mam inne doświadczenia z hoją...
Dostałam wiosną trzy maleńkie pędy do ukorzenienia a już latem pokazywałam na forum ją kwitnącą .
W miedzyczasie była wielokrotnie podglądana,przestawiana,wyniesiona do ogrodu i fotografowana.
Nijak mają się te teorie o nieznoszeniu dotykania i przestawiania hoi do mojego doświadczenia...
To właśnie hoja bella
Obrazek


To niejedyny przkład...mam 2 ogromne hoja carnosa ,aktualnie stoją na zachodniom oknie łazienki i tych nie zamierzam ruszać ale tylko dlatego,że wykazują w tej chwili niesamowite tempo przyrostu więc niech rosną... :D
ale były tam przeniesione w środku lata ...więc znowu mam inne doświadczenia...
Moje rośliny doniczkowe często są "ruszane" choćby dlatego ,że wędrują do łazienki pod prysznic o różnych porach roku a latem są wystawiane na balkon i na deszcz.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
WioLinKa
200p
200p
Posty: 225
Od: 26 kwie 2007, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Post »

Ja również mam hoje, któraa nie kwitnie :( Zasilam ją, dbam jak mogę a ona ani mysli kwitnąć. Wypuszcza tylko długie pendy.
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Post »

Ech to hoja mojej mamy też łamie wszelkie zasady uprawy :)
Ma wieeeeeeele lat, nawet nie wiem ile, ale na pewno naście.
Stoi na południowym oknie zrobionym z matowych luksferów, więc nie ma zbyt wiele światła. Jednak kwitnie jak szalona, czasami kilka razy w roku :)
Osobiście nie mam zbyt wielkiego pojęcia o hojach, wiem jednak, że nie wolno jej obrywać "przykwiatków" po kwitnieniu, gdyż na nich właśnie wytwarza kolejny raz kwiaty.
Moja Babcia zaś mawiała, że istnieją hoje "żeńskie i męskie" i te drugi nigdy nie zakwitną : (
Ile w tym prawdy? Nie wiem...
Ja mam ukorzenioną hoję od tej mojej maminej i mimo, iż ma już z 3,4 lata nie kwitła ani razu:(
Mirabilis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1001
Od: 27 maja 2006, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

WioLinKa pisze:Ja również mam hoje, któraa nie kwitnie :( Zasilam ją, dbam jak mogę a ona ani mysli kwitnąć. Wypuszcza tylko długie pendy.
WioLinko, chyba za bardzo się starasz. Ja swoja zasilam raz do roku i to dopiero jak zakwitnie. Podlewana jest gdy ziemia jest sucha na popiół, przesadzana gdy sama korzeniami rozerwie doniczkę. Kwitnie od kwietnia do września, co roku.
Dziel się swoją wiedzą. To sposób na osiągnięcie nieśmiertelności.
Awatar użytkownika
WioLinKa
200p
200p
Posty: 225
Od: 26 kwie 2007, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Post »

Mirabilis moze masz rację, a może moja hoja to samczyk :( i nigdy nie zakwitnie. Dodam, że mam 2 sztuki i rzadna nie kwitnie a kazda ma inne pochodzenie.
Awatar użytkownika
Kamyczek87
100p
100p
Posty: 170
Od: 7 cze 2007, o 18:32
Lokalizacja: lubuskie

Post »

Podział na rośliny żeńskie lub męskie w hojach to nieprawda. ;)
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21865
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Jest niesamowicie duża i kwitnąca i ...po prostu piękna!
Nie mam w tej chwili zdjęcia ale moje dwie hoje,latem stojące na oknie łazienki teraz stoją w pokoju na belce pod sufitem i obie mają pędy swobodnie zwisające w dół .
U mojej mamy tez jedna stała wysoko na segmencie a jej pędy również lużno były puszczone do dołu.
Myślę,że to indywidualna sprawa jak poprowadzisz pędy hoi.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Kacha
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 29 sty 2008, o 11:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

20zł :)

Dziękuję KaRo za sugestie. Myślę że tyle ile ją poprowadziłam wdłuż podpórek wystarczy i teraz dam jej rosnąć swobodnie i gdzieś wyżej ją postawię.
Awatar użytkownika
FIGA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6999
Od: 16 cze 2007, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Może Łódź też nawiedzą jakieś nowe gatunki hoi :P Trzeba koniecznie ruszyć na polowanie :P
Takie piękne są Wasze hoje :P
Krysiu a Twoja bella rośnie na potęgę :P :arrow: złamane wszystkie regułki , a taka malutka już kwitła :P :P :P
Gratuluję
Moje linki
KATARZYNA
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21865
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Tak Kasiu,moja bella wyrodziła się z wszystkich zasad. :D Dziękuję.
Czytam Was i podziwiam Wasze doniczkowe zakupy...muszę mocno trzymać się w ryzach by nie polecieć i nie kupić również sobie...wzdycham i jęczę jak widze Twoje nowe zakupy ....nie mam miejsca,nigdzie już nie mam miejsca na żadne doniczkowce. :( a jest tyle pięknych kwiatów ,które chciałabym mieć...
jednak jak pojawią się przeróżniaste hoje - polecę bez względu na wszystko, polecę kupić...
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
aconitum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1279
Od: 30 lip 2008, o 13:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

może uda mi sie odświeżyć temat kwitnięcia hoi...
jak to w końcu jest, dorela pisała, że jej zwisa (hoja...) i kwitnie
ktoś inny , że musi się piąć
chciałabym dla mojej jak najlepiej, jakieś rady z doświadczenia?
czy zdać się na intuicję?
Anka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”