Pomidory z Rosji cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Damroka
100p
100p
Posty: 197
Od: 28 cze 2009, o 19:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: Pomidory z Rosji

Post »

tomatohobby.eu i leorex z All... to jedno i to samo ;:108 W ubiegłym roku zamówiłam tam różne koktajlówki (nie rosyjskie) i powschodziły bardzo ładnie, odpowiadały opisom.
W tym roku z wymienionych wcześniej przez Was rosyjskich odmian zamówiłam: Cosmonaut Volkov, Yablonka Rossii i Chernomor Regular Leaf (nawet nie doczytałam, że to odm. ros. :shock: ) oraz inne (Potato Leaf Bush, Canabec Rouge, Stupice, Peron, Opalka). Nasionka natychmiast dostałam - śliczniutkie, czyściutkie, a co wydadzą, to się okaże. Po ubiegłorocznym doświadczeniu z tym Sprzedawcą jestem dobrej myśli. Gorzej, że nie wiem, gdzie te wszystkie moje pomidory pomieszczę, więc możliwe, że nie wszystko będę wysiewać.
Pozdrawiam serdecznie,
Iwona
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3609
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Grzegorzu! A możesz zdradzić, ile Cię ta przyjemność kosztowała? Liczymy też na fotoreportaż.
Ja mam pewne obiekcje, jeśli idzie o wschodnią granicę, bo na początku działkowania, gdy przyjeżdżali masowo zza wschodniej granicy z różnymi rzeczami, kupiłam od nich kilka pięknych odmian tulipanów. Okazało się,że są to tylko żółte.
Waleria
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Waleria pisze:Grzegorzu! A możesz zdradzić, ile Cię ta przyjemność kosztowała? Liczymy też na fotoreportaż.
Ja mam pewne obiekcje, jeśli idzie o wschodnią granicę, bo na początku działkowania, gdy przyjeżdżali masowo zza wschodniej granicy z różnymi rzeczami, kupiłam od nich kilka pięknych odmian tulipanów. Okazało się,że są to tylko żółte.

Z tymi ruskimi zawsze kłopot.Mieli w Petersburgu za darmo rozdawać samochody,okazało się,
że wiadomość nie całkiem dokładna,bo to w Moskwie kradną rowery.
Kupuję u leorexa,w tym roku przysłał mi Peron i Malachitowa Komnata ,ogórek Car Aleksander i jeszcze inne nasionka zamówiłem nastepny raz.
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2346
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Na co liczycie zamawiając tam, szukacie odmian z krótkim okresem wegetacji?
jerry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 682
Od: 4 mar 2010, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Myślę że szukamy czegoś nowego - zarówno na zachodzie jak i na wschodzie jeżeli są ku temu możliwości.
Jak jakaś odmiana podpasuje (smakiem, wyglądem i dobrą adaptacją do naszych warunków) zostanie na dłużej w domowym ogródku.
Ja też kupuję nasiona u leorex-a i syzyfa - jak na razie jestem zadowolony, nasionka czyste, wzeszły mi wszystkie posiane.
W ubiegłym roku sadziłem na próbę po dwa krzaki, w tym roku posadzę więcej na rozmnożenie :)
Pozdrawiam
Jerry
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3609
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Muszę do czegoś w tym miejscu przyznać się: byłam na Syberii przez 6 lat. Mieliśmy ogródek i rosły tam pomidory. Zostało we mnie takie coś,że pomidor musi dojrzewać w domu, 1września, jak się szło do szkoły, to były już przymrozki, a 1 maja to jeszcze nie były do końca roztopione zaspy w cieniu. Byliśmy na południu Bajkału.Więc te rosyjskie nie koniecznie muszą mieć krótki okres wegetacji, mogą dojrzewać w domu.
Waleria
Awatar użytkownika
GrzegorzR
200p
200p
Posty: 483
Od: 25 maja 2009, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 8 min na południe od Wrocławia

Re: Pomidory z Rosji

Post »

suzana pisze:Na co liczycie zamawiając tam, szukacie odmian z krótkim okresem wegetacji?
Ja tam szukałem czarnych pomidorów. Na amerykańskich stronach jeden taki nazywa się Black Kim. I jest to odmiana rosyjska. A potem znalazłem inne ciekawe
Jestem JA i MOJE bagno!
Jeśli masz przepiękną żonę, odlotową kochankę,super brykę, nie masz kłopotów z urzędem podatkowym i prokuratorem, a gdy wychodzisz na ulicę świeci słońce i wszyscy się do ciebie uśmiechają - narkotykom powiedz NIE!
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7609
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Prawidłowa nazwa Black Krim, pochodzi z Ukrainy, nie z Rosji. Spotkałam się też z nazwą Black Crimson, Black Crim- to samo.
Miałam go w 2009 r. W amerykańskich katalogach jest sporo odmian pochodzenia rosyjskiego i ukraińskiego.
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
GrzegorzR
200p
200p
Posty: 483
Od: 25 maja 2009, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 8 min na południe od Wrocławia

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Black Crime to Czarna Zbrodnia :idea:
Jestem JA i MOJE bagno!
Jeśli masz przepiękną żonę, odlotową kochankę,super brykę, nie masz kłopotów z urzędem podatkowym i prokuratorem, a gdy wychodzisz na ulicę świeci słońce i wszyscy się do ciebie uśmiechają - narkotykom powiedz NIE!
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7609
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Pomidory z Rosji

Post »

:roll: Black Crim (z taką nazwą spotkałam się w jednym z amerykańskich katalogów, chodzi o KRYM) a nie Black CRIME, jest też odmiana Black from Tula (Tuła -samowary).
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
kamma
500p
500p
Posty: 555
Od: 25 gru 2010, o 18:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Bardzo jestem ciekawa Twoich doświadczeń z tymi pomidorkami rób zdjęcia ,notuj abyś mógł się podzielić na forum .Takie super nazwy mają- cuda świata -cuda ziemi nie wiedziałam że za wschodnią granicą mają takie bogactwo nasion ,a nam przecież bliżej do nich niż do słonecznej Kalifornii czy Florydy. ;:180
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Gdyby kogoś interesowało,to mogę podzielić się nasionami Orange Russian i Copia.Tak wyglądają:
http://www.tomatogrowers.com/bicolored.htm
Awatar użytkownika
kamma
500p
500p
Posty: 555
Od: 25 gru 2010, o 18:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Jeśli mogę kilka nasionek Copi już wiem że nie dostanę w akcji nasiennej a chętnie spróbuję.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”