Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Aniu piękne kwitnienia już u Ciebie. Zwłaszcza te kępki irysków cudne ;:167 Moje świeżo wyklute pszczółki miałyby co jeść, bo u mnie nie wiem co będą jadły...
Ja jeszcze nie mam powiadomienia z Lily... A clematisów jeszcze nie zamówiłam. A co fajnego z clematisów zamówiłaś?
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Aniu, Pashminę już raz przesadzałam bo ns poprzednim miejscu zamiast rosnąć to się kurczyła. :roll:
Teraz jej słaby wzrost zwalałam na odchorowywanie po przesadzeniu, ale ileż można czekać. Zobaczę co pokaże w tym roku. Jak dalej będzie z niej bida to pokuszę się o nową sadzonkę.
Aniu iryski kupowałaś przez internet czy stacjonarnie? Zapodaj jakieś sprawdzone źródło. Moje jesienne zakupy u Kr....a, to porażka. Cebule przysłali spleśniałe ;:222
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

No i masz nowy wątek Aniu :) nie mogło mnie oczywiście w nim zabraknąć :) Widzę, że wszyscy wychwalają iryski to i ja muszę :) wyglądają przecudnie :) Hmm ostatnio chyba w Tesco je widziałem i się zastanawiałem, bo wyglądały jak cebulki takie zwykłe, a iryski to mi się kojarzą z jakby kłączami :) zdradzisz czy masz jakieś sprawdzone miejsce kupna, czy po prostu tak brałaś bo akurat były w sklepie ? :) No i wiosna na całego u Ciebie :) kolorkami pięknie kusisz :)
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

:wit
Ja również wpisuję się do nowego wątku ;:196
Piękne iryski, Aniu - robią wrażenie w takiej dużej grupie ;:215
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Olu witaj. Irysków wbrew pozorom wcale nie jest tak dużo. Trzeba przyznać, że bardzo pięknie się rozrastają. Praktycznie w drugim roku pojawia się ich co najmniej o 1/3 więcej.
Za to tulipanów będzie całkiem sporo. :heja

Majka dziękuję za potwierdzenie. Ogólnie mam zamiar w tym roku przyciąć mocno swoje różyce. I biada jak mi ręka z sekatorem zadrży. Teraz gdy gołe są badyle widzę, że za słabo cięłam po pierwszym kwitnieniu. I teraz w zasadzie wszystkie te piękne rozgałęzienia i tak muszę przyciąć i zostanę w punkcie wyjścia. :oops:

Anida i Moni witajcie. :wit Miło mi, że jesteście. Cieszę się.

Obrazek

Kasiu pytasz jakie mam rośliny obok cebulowych oprócz róż..? No cóż... wszystkie. Czy wierzysz czy nie ale cebulowe mam wciśnięty w każdy kawałeczek rabaty. Wszędzie. Na pewno kocimętka, szałwia, liliowce, floksy pięknie się sprawdzą przy zasłanianiu. ;:333

Werka ja w zeszłym roku też dostałam cieniutką sadzonkę Munstead Wood. Może ona tak ma, że jest taka słabiutka i wątlutka na początku?
Jestem ciekawa co i jak Ci zakwitnie z tego Benexa. ;:224

Kasiu z e-clem zamówiłam:

Clematis Fay
Clematis Elf
Clematis Lemon Dream PBR
Clematis Kagura
Clematis Night Veil
Clematis Justa
Clematis Rooguchi

A by powojniki nie czuły się samotne podczas podróży to dorzuciłam do zamówienia;
Phlox divaricata- floks kanadyjski -3szt
Lonicera japonica 'Halliana' - wiciokrzew japoński
Lonicera periclymenum CHIC & CHOC 'Inoy 205' -miniaturowy cudnie pachnący do donicy
i miniaturową hortensję wiechowatą 'Polestar'

Obrazek

Wiolu skoro była przesadzona to może rzeczywiście się regenerowała. Trzymam mocno kciuki za Twoją Pashminę. ;:215
Iryski kupowałam stacjonarnie. Błękitne Katharine Hodgkin są co roku w Biedrze a niebieskie Harmony w "Ciastoramie". ;:333

Mariusz te iryski brałam w sklepie, tak jak mówisz, zobaczyłam i siup do koszyka. W Castoramie i Biedrze jesienią kupisz je bez problemu. Jakoś ludzie się na nie nie rzucają a nie wiem czemu... takie są przecież śliczne...
Cebulowe kupuję głównie w Biedronce. Zawsze są ładne cebule w bardzo dobrej cenie i co najważniejsze zgodne odmianowo. Poza tym zawsze coś capnę w Casto i w obi czy LM. Ostatniej jesieni pokusiłam się też na zakupy w internetowym Królika. Zobaczymy co z tego wyrośnie.



Obrazek
ogrodekamh
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 8 sty 2014, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Witaj Aniu.
U Ciebie jak zwykle pięknie i wszystko już gotowe, choć pogoda nie rozpieszcza. Irysy Katharine Hodgkin przepiękne, już ja na jesień na nie zapoluję, mówisz że mają je w biedrze. Wióry rogowe kupilam ale tylko jedną paczkę, ale jak dla moich nasadzeń to starczy. Też czekam na zamówienie z lilipola i miałam zamówione APRICOT FUDGE :( . Czy oni wysyłają maila o wysyłce bo ja jeszcze nic nie dostałam.
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Maila nie wysyłają. Dostaniesz za to sms z informacją, że jedzie do ciebie paczka. ;:333
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Aneczka, oczywiście nie może mnie zabraknąć w twoim wątku. Iryski podziwiam niestrudzenie w zaprzyjaźnionych ogrodach. niestety u siebie z nich zrezygnowałam. W tym roku kwitnie zaledwie jeden :evil: Nie lubią mojej ciężkiej gliniastej ziemi, ot co ;:224
Piszesz, że będziesz mocno cięła róże - witaj w klubie. U mnie z konieczności pójdą do ostrego strzyżenia.. połowa to czarne badyle..
Ech, ale fajnie się patrzy na te kwiaty.. aż serce rośnie ;:167 ;:oj
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Witaj Aniu w nowym sezonie.
Piękne irysy. Życzę udanego sezonu i cudnych kwitnień. :wit
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Sabinko u mnie ładnie przezimowały róże. Na palcach jednej ręki mogę policzyć czarnego badyla. Chyba mam trzy. A ciąć i tak będę mocno.
Mam nadzieję, że mkcne cięcie Twoim krzaczkom tylko na zdrowie pójdzie. ;:168

Aluniu i Tobie samych serdeczności. ;:168
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Jestem :wit

Jak zwykle u Ciebie przywitały mnie cudowne zdjęcia. Nie moge się doczekać tegorocznych zdjęć Twoich róż... ;:65 no i tych dzikich ilości cebulowych, które jakimś cudem dałaś rade wsadzić :D
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Aniu wszystko ma swoje dobre i złe strony, forum także ;:306 . Myślę, że tego dobrego jest jednak dużo więcej ;:108 . Fotografuj robale mi takie zdjęcia pasują ;:215 . Masz łany irysków, wyglądają obłędnie ;:oj . Powiedź mi ile lat Ci rosną ?? Czy sadziłaś je w takiej wielkiej kępie po prostu czy tak ładnie Ci się już rozrosły ?? Ja też jesienią sadziłam ale nie wygląda to tak spektakularnie jak u Ciebie :oops: . Może kiedyś ;:224 .
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Aniu i ja się melduję ;:196
Cudowne Twoje iryski, ślicznie wyglądają takie grupy kwiatuszków, urocze i kolorowe plamki! ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”