Pleśń, biały nalot na ziemi w doniczce

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Danutka55
1000p
1000p
Posty: 1035
Od: 5 lut 2009, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lezajsk

Post »

Ja w swoich doniczkach też miałam takiego grzybka.Usunęłam go ręcznie z powierzchni ziemi i więcej się nie pojawił.A minął już rok od tej pory,rośliny też mają się dobrze.Dodam,że nie stosowałam żadnej chemii.
Pozdrawiam serdecznie.Danuta.
Awatar użytkownika
katrina26
1000p
1000p
Posty: 2320
Od: 14 sie 2008, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Post »

Kiedyś też miałam coś podobnego, nawet spore żółte grzyby się pojawiły. Najpierw w róży miniaturce, potem w kilku innych kwiatach :( Musiałam kupić jakąś beznadziejną ziemię :( Dwa fiołki nie przeżyły :(
ryfka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 22 cze 2009, o 18:56

Czy to szara pleśń?

Post »

witam! w styczniu kupiłam kwitnący skrzydłokwiat. Kiedy przestal kwitnac przesadzilam go do ziemi uniwersalnej i rozdzielilam na 2 kwiatki. na ziemii pojawił sie szary osad a i liscie nie wyglądaja najlepiej. ze 2-3 razy opryskałam go topsinem. wydaje mi sie ze troszeczkę pomogło, chociaz pewności nie mam. koncówki lisci wiedną. zamieszczam kilka fotek. Czy powinnam go czym innym opryskać i ponownie przesadzić????do jakiej ziemii jeśli tak??? Obrazek Obrazek Obrazek
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Roślina ma za mało, wody, za suche powietrze i niewłaściwą ziemię, do przesadzenia, co zaś do pleśni to jest to naturalna grzybnia zbiera się ją, powierzchnię ziemi zrasza Topsinem M następnie przyprósza piaskiem i po kłopocie. :wink:
ryfka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 22 cze 2009, o 18:56

Post »

Dziękuję za odpowiedź. Przesadziłam dziś do lepszej ziemii i mam nadzieję, że to pomoże. Nie wiem tylko, czy spryskać |Topsinem czy jednak poczekać z tym opryskiem, bo ziemię praktycznie całkowicie wymieniłam...A i poinformuję o rezultatach- jestem dopiero początkująca jeśli chodzi o kwiaty...
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Jak masz Topsin to zroś powierzchnię ziemi z pewnością nie zaszkodzi. :wink:
Awatar użytkownika
karolaipiotr
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1695
Od: 5 lut 2009, o 20:29
Lokalizacja: Malbork

Post »

Witajcie niestety nie udało się pozbyć tej grzybni. Najpierw Mama ją popryskała Topsinem , wylazło, podlała raz wylazło, drugi raz i też wyłazi :cry: :cry: :cry:
Karolina
Moi zieloni przyjaciele-część 1
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Zmień ziemię na typową dla palm z dodatkiem perlitu opisz tez jak często podlewasz, ziemia przesycha powierzchniowo od podlania do podlania? :wink:
Awatar użytkownika
karolaipiotr
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1695
Od: 5 lut 2009, o 20:29
Lokalizacja: Malbork

Post »

Witaj Czarodzieju nie dostawałam powiadomień i dopiero przeczytałam :oops: Mama mówi , że podlewa raz w tygodniu, a czy przesycha to się nie przyglądała. Przepraszam za taka odpowiedź, ale moja Mama to z gatunku takich co podleją , czasem da odżywkę a i tak wszystko ładnie rośnie :roll:
Karolina
Moi zieloni przyjaciele-część 1
kwaitek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 27 sie 2009, o 08:43

Pleśn

Post »

mam pytanie. ok 2 miesiące temu kupiłam w sklepie chamedorę. Rośnie ładnie. ale zuważyłam że po krótkim czasie od kupienia/przesadzenia kwiatka pojawia sie na łodygach, oraz na powierzchni ziemi pleśń.A na ziemi w innych kwaitakch pojawia się coś co wygląda jak grzyb... czym jest to spowodowane??
muchazezlotym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1834
Od: 21 wrz 2008, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Przydałoby się jakieś zdjęcie :D
Awatar użytkownika
agathos3
100p
100p
Posty: 172
Od: 2 maja 2009, o 23:30
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Grzybki i pleśnie pojawiają się przy wysokiej wilgotności i słabej wentylacji oraz - oczywiście - jak mają co jeść. Czasem wystarczy zwiększyć ruch powietrza wokół rośliny, by ją wyleczyć bez oprysków (u mnie skutkuje), czasem trzeba dodatkowo opryskać (nigdy tego nie robię) lub podlać jakimś antygrzybem (to czasem stosuję, jak mnie grzybek wkurzy). Czasem wystarczy usuwać porażone przez pleśń (zwłaszcza szarą) części roślin i trochę roślinę "przerzedzić", by w tym gąszczu był też ruch powietrza.
Nie wszystkie grzyby są szkodliwe, przetwarzając materię organiczną, pełnią pozytywną rolę w glebie. Jak się załakomią na kwiatka, wtedy won.
pozdrawiam, Agata
moje parapetowce
kwaitek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 27 sie 2009, o 08:43

Post »

dziękuję za cenne uwagi;-p
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”