Nasze 1500 m2

Zdjęcia naszych ogrodów.
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4980
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500 m2

Post »

Dorotko witam bardzo serdecznie ;:7 Do raju jeszcze mu daleko, ale trochę umiliłam sobie obejście domu :wink:
Aniu Ann fajnie być znowu w "świecie żywych", a gdy jeszcze się okazuje, że tyle osób czekało to już w ogole super ;:196
Kasiu obecnie forsowanie się to zejście na parter, więc nawet gdybym chciała nie poszaleję ;:185
Soniu niestety "mądre doktory" zabroniły wszelkich wygibasów, więc nawet zdjęć sama zrobic nie mogę :(
Ewelinko i ja się cieszę ogromnie ;:108 Mam nadzieję, że na kontroli lekarze wezmą pod uwagę to, że roślinki też ważne i pozwolą mi trochę podziałać jesienią ;:224
Olu oj żebyś wiedziała... kot tak się stęsknił, że teraz niemal nie odstępuje mnie na krok, psy wpuszczone do domu najpierw przybiegają się przywitać ze mną, a w ogrodzie każde siedzi przy innej ręce i miziania nie ma końca :D
Zuziu święta racja, podziwiałam już kwiaty w najpiękniejszych ogrodach, ale i tak najbardziej cieszą te, które się samemu posadziło ;:108
Ewuniu ewarm ogród nie zając, za to chwasty chyba tylko czekały, aż zniknę za bramą, bo wystartowały jak szalone ;:224 No cóż, na razie pozostaje mi tylko udawanie, że ich nie widzę ;:306
Ewuniu ewka pocieszyłaś mnie na maksa ;:196 W końcu ogród radził sobie również wtedy, gdy w domu bywałam tylko gościem... Co prawda nie miałam wtedy aż tylu roślin, ale sporo już kwitło. Najwyżej jak już kwiatków nie będzie widać wśród chwastów to siądę na krześle i kijem będę pokazywać emowi co chwast, a co nie ;:306
Martuś dziękuję za rady, sama jeszcze nie gotuję, ale wyślę ema na poszukiwanie pokrzyw :lol: A że chwasty się rozpanoszyły pozbawione nadzoru to pewnie problemu ze znalezieniem nie będzie :lol:
Mariolko dziękuję, w takim razie jutro zaczynamy akcję "pokrzywa" :uszy
Karolinko masz rację, obie ze Stasią załatwiłyśmy sobie wolne od prac ogrodowych ;:224
Stasiu już widzę takie nasze przywitanie ;:306 Ja nawet nie próbowałam zdjęć robić, w głowie mi się kręci nawet na dwóch nogach, to co dopiero mówić o pozycji bociana ;:306 Aparat wręczyłam emowi, a ja tylko kulą pokazywałam co ma fotografować :;230
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4980
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500 m2

Post »

Dziś poczułam nagły przypływ energii, więc zgadnijcie na co ją spożytkowałam ;:224 no oczywiście, że na obchód ogrodu :lol: . Miałam już dosyć spoglądania na podopiecznych tylko z górnego okna? Zatrudniłam ema do pomocy wręczając mu aparat, a i tak sił zabrakło na uchwycenie wszystkiego co obecnie kwitnie, więc ograniczyłam się tylko do nowości i tych, które z jakiegoś względu szczególnie zasłużyły sobie na pokazanie

Floksy ciągle potrafią mnie zaskoczyć ? jedne kwitną już powtórnie, inne cały czas, a kolejne dopiero zaczynają
Joyce
Obrazek

nn
Obrazek

Zobaczcie co mi kwitnie ;:138 ;:138
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Co niektórym się w łebkach poprzestawiało ;:131
Obrazek Obrazek

Pieris aktualnie wygląda tak?
Obrazek

Kolejnemu cudakowi pomyliły się pory roku :shock:
Obrazek

Jeżówki zajmują coraz więcej miejsca w moim sercu i ogrodzie :wink:
Obrazek

Powojnik Viola kupiony w tym roku już powtarza kwitnienie
Obrazek

Daniel Deronda o tej porze zawsze już odchodził w niebyt, przesadzony na inne miejsce nie dość, że pierwszy raz nie usechł, to jeszcze zakwitł i ma kolejne pączki
Obrazek

Świecznica całe szczęście nie przejęła się przesadzaniem i zakwitła
Obrazek

Niektóre hosty już zapomniały o kwitnieniu, a niektóre kwitną w najlepsze
Obrazek

Pysznogłówka cytrynowa kwitnie już naprawdę długo
Obrazek

Moja jedyna dalia często ścinana do bukietu dla babci na cmentarz uparła się i ciągle ma nowe kwiaty :uszy
Obrazek Obrazek

Kanna przekupiona wiosną nową żyzną ziemią też kwitnie na całego
Obrazek

Co niektóre namyśliły się i zakwitły ponownie:
Groszek
Obrazek

jasnota
Obrazek

Szałwia niemal w ogole nie robiła sobie przerwy
Obrazek

Podobnie jak róże
Obrazek

Robinia kwitnie już trzeci raz
Obrazek

Ale nie da się ukryć, że jesień nadciąga wielkimi krokami, bo rabaty powoli zapełniają się wrzosami, rozchodnikami, astrami, zimowitami?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Nasze 1500 m2

Post »

Piękna ta bordowa jeżówka ;:138 Jaka to odmiana :?:
Awatar użytkownika
ewarm
500p
500p
Posty: 513
Od: 3 paź 2010, o 23:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: Nasze 1500 m2

Post »

Pomyliły jak nic, pieris będzie jednak kwitł niebawem ;:oj .
Lilie kwitną, floksy normalnie, ze kwitną, a to na samym dole co kwitnie? A to różowe to zimowit?
Moje jeszcze nie kwitną.
Pozdrawiam.
ewa
Wyczekiwany ogród
Awatar użytkownika
joannamm
500p
500p
Posty: 577
Od: 27 lut 2013, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie, nad rzeką Brdą

Re: Nasze 1500 m2

Post »

Małgosiu :wit
"Floksy ciągle potrafią mnie zaskoczyć ? jedne kwitną już powtórnie, inne cały czas, a kolejne dopiero zaczynają"
Joyce to floks? Piękne liście ma.
Nie wiedziałam, że zimowity są takie ładne. Muszę się za nimi rozejrzeć.
Groszek bylinowy też u mnie teraz kwitnie, nawet podobny kolor mam.
Ale w Twoim ogrodzie feeria barw i obfitości. Cudnie się na to patrzy :D
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Nasze 1500 m2

Post »

Małgosiu, jak to dobrze, że siły Ci wracają ;:196 Ogród to lekarstwo na całe zło, bez dwóch zdań.
Floksy śliczne, ja mam już 3 szt i na pewno dokupię jeszcze białych. Jeżówki zakupiłam w sobotę. Powinnam poczekać z zakupami do przeszłego sezonu, ale nie wytrzymałam ;:224
Ściskam mocno
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11648
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasze 1500 m2

Post »

Małgosiu ukłony dla M. Zdjęcia zrobił śliczne. ;:138 Niektórym się pomyliła pora, ale to dobrze, dwa razy cieszą kwiatami. Joyce niesamowicie piękny. ;:oj
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Nasze 1500 m2

Post »

Wow, to z prawie białymi listkami to też floks :?: ;:oj niesamowity, a jakie piękne zimowity, masz dwie odmiany? tych drugich nie widziałam , śliczne i mają liście :wink:
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nasze 1500 m2

Post »

U mnie już wszystko lekko przywiędło i zaczyna powiewać jesienią (chociaż ostatnio upały :shock: ). A u Ciebie kwiaty, kolory, kwiaty, kolory, kwiaty, kolory... Zazdroszczę ;:224
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17041
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Nasze 1500 m2

Post »

Jesień też jest ładna.
Zwłaszcza ta w tym roku.( może trochę za sucho u mnie)
Zimowity, asterki ślicznie wygladają
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Nasze 1500 m2

Post »

Witaj Gosiu,ogród przygotowany i zadbany wcześniej wcale nie odczuwa Twojej nieobecności ,sama widzisz, teraz możesz oglądać i nic nie trzeba robić,a on i tak piękny,pozdrawiam i zdrowia życzę ,bo tych życzeń nigdy za dużo ;:196
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Nasze 1500 m2

Post »

Witaj Gosiu życzę Ci moc zdrowia! Dochodź do siebie i nie dawaj się więcej. ;:215
Ach jakże bym chciała, by i u mnie rośliny pomyliły pory roku. ;:224 I na pewno kupię sobie w przyszłym roku lilie na wyprzedaży! Ich kwiaty o tej porze to istny skarb!
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11648
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasze 1500 m2

Post »

Małgosiu doczytałam u Ani, że masz dylemat z sadzeniem cebul. :wink: Mój M dostaje instrukcję: wykop dołek średnicy 30 cm i głębokości 20 cm, potem tylko ułoży cebulki i zasypie. Twój M też na pewno sobie poradzi. :) Szybkiego powrotu do zdrowia. ;:168
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”