BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13702
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Chce wysiać jakieś takie ciekawe odmiany jak znajdę, nie takie korniszony typowe, stąd nie muszę się martwić czy zbiorę 5ogórków czy 10wiader. :wink:

Korniszonów mam trzy rzadki po około 5mb w pionie i liczę, że zbiór będzie ładny, choć na razie są w tyle lekko. :)
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2655
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Ja w tamtym roku siałam samym końcem lipca, urosły ale nie kwitły i nie było żadnych ogórków.. niestety :(
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13702
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Nie brzmi to zachęcająco. W takim razie pomysle o czymś jeszcze do sąsiedztwa.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2655
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

BobejGS
Ja myślę żę ogórki są jakby zaprogramowane na wegetację w określonym czasie... U mnie jeszcze były noce chłodne wtedy...
Ale mnie to nie zniechęca i teraz końcem lipca też będe próbować... kocham ogórki i chciałabym je mieć jak najdłużej... :)
W tym roku mam je na pionowo na sznurkach bo mam mało miejsca,rosną jak szalone po tych deszczach i kwitną,
ciekawe czy będą owoce..
Kiedys cię pytałam o twoje płotki na ogórki,tj, wysokość; daj zdjęcie jezeli to możliwe... ;:180
Jakoś wydaje mi się że płotki byłyby lepsze dla podtrzymania niż sznurki... (ale to moje subiektywne odczucie...) tylko nie mam pojęcia jak one mają wyglądać :oops:
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Hiobe
50p
50p
Posty: 90
Od: 17 mar 2018, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Województwo mazowieckie

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Błażej.
Jesteś doświadczonym dynio maniakiem dlatego zwracam się jeszcze do Ciebie, bo pewnie wszystko o dyniach wiesz.
Dynie zostały podlane dwu- albo trzykrotnie saletrą amonową w stężeniu 0,5%, za każdym razem po ok. 1 litr roztworu. Wiem, że to zabójcza dawka, ktora zablokowała pobieranie innych składników. Czy jednak jest szansa aby je reanimować? Jeśli tak, to czym, co podać roślinom aby dostarczyć brakujących minerałów??
P Błażej proszę odpisz mi! Liczę na Ciebie! Chyba tu jest wyścig z czasem bo objawy szybko postepują.
A może ktoś, kogo znasz też by pomógł.
Obrazek

Obrazek
kasia007
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 23 cze 2014, o 16:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Hejka, mam pytanie jak to jest z nasionami? Tzn.widziałam, że z wymian itp.jednak czy gdzieś kupię np.duże pomidory, truskawki, poziomki, arbuzy? Zaczynam swoje uprawy i chciałabym się przygotować za rok?
Jak jest z nasionami i plonami, czy są smakowo podobne do tych tradycyjnych?

Pozdrawiam i będę wdzięczna za odpowiedź!
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13702
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Igala Za jakąś godzinę wrócę z pracy, to zorientuje się jakie konkretnie odmiany ogórków mam. Nie zamierzam.się z nimi zbytnio cackać i będe wysiewał min po 4nasiona gniazdowo, licząc że coś wyrośnie, bo nasiona nie wiem ile lat już leżą, a jak już wykiełkują, to pomyślę czy coś z nich zbiorę. :)


Co do płotków, to pojadę na działkę na kontrolę, to pstrykne fotke i zmierze wysokość ale to jest siatka leśna więc ona ma chyba jakieś standardowe wysokości. Nie są one jakoś super zrobione, bo ani czasu ani pomysłu nie miałem. Są zrobione dwa typy, to pstrykne fotki obu.

Czy są lepsze od sznurków, to nie wiem. Nie mam porównania, zresztą to mój drugi sezon z uorawą ogórków w pionie. :)

Hiobe Witaj. :wit Ja zawsze staram się podlewać dynie wieloskładnikami i dodatkowo w płynie co jest dla mnie łatwiejsze i szybsze. Dawka wydaje się spora ale tylko jak się ją weźmie odnośnie tego litra wody. Jeśli po jakimś czasie dostały np 10l czystej wody, to taka dawka wg mnie nie powinna im zaszkodzić. Zresztą po twoim krzaku widać bardziej niedobory niż nadmiar azotu.

Powiedz jeszcze czy to otwarty grunt czy jakaś skrzynia. Dobrze byłoby sprawdzić im pH gleby, bo nieodpowiednie też może blokować dostępność składników.

Swoim dyniom na start daje tylko obornik w dołek i po całym poletku. Poźniej przez dobry miesiąc dostają tylko wspomagacze do korzeni, ewentualnie florovit uniwersalny. W tym roku jednak troszkę przyhamowałem z nawożeniem poletka, bo możlowe że zrobie badanie gleby na jesień, a to trochę unormuje nadmiar potasu i fosforu.

kasia007 Hejka. :wit Z nasionami to można na wiele sposobów. Czy to forumowa akcja wymiany, osobiste wymiany czy zakup. Są też osoby prywatne sprzedające nasiona gigantów, czy np Ja który prowadzę wątek sprzedażowy nasion Stowarzyszenia Hodowców Olbrzymich warzyw, gdzie można zaopatrzyć się w nasiona wielu ciekawych warzyw.

Co plonowania i smaku, to jeśli chodzi o plonowanie, to w założeniu uprawy gigantów chodzi o to by mieć jak największy okaz, za czym idzie pozostawienie najmniejszej ilości owoców na roślinie(głównie jeden). Co do smaku, to są to takie same warzywa jak inne, wiadomo że im większe tym zawierają w sobie więcej wody, z czym może równać się mniejsza intensywność smaku. Jednak spotkałem się już wiele razy z opinią, że jakieś warzywo gigant jest bardzo smaczne. Nawet wczoraj gdy obdarowałem bratową przerwanymi kalarepami gigantami. :) Z gigantami jest to po prostu czysta selekcja hodowcy, który zbiera nasiona z największych swoich okazów i naprzykład zapyla jedną dynie która była bardzo długa, z dynią która miała bardzo gruby miąższ, by w kolejnych pokoleniach wyszło połączenie obu cech. Tak to wygląda po krótce. A to jak kto nawozi je, to jego prywatna sprawa. Jeden może uprawiać je by późmiej zjeść, a inny tylko by uzyskać największy okaz.
Hiobe
50p
50p
Posty: 90
Od: 17 mar 2018, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Województwo mazowieckie

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Błażej serdecznie dziękuję za odpowiedź.
Czytałam też w drugim wątku. Wczoraj podlałam po 0,5 litra siarczanu potasu roztworem o stężeniu 0.5 %. Florowit uniwersalny mam więc dzisiaj podleję, rozumiem, że dawką taką jak na podają na etykiecie? I przynajmniej po litrze na krzak bo niektóre są już duże i mają długie pędy? mam też Magiczną siłę do ogórków, a to przecież dyniowate, czy mogę jej użyć? W ubiegłym roku podlewałam nią i chyba wystarczyło a w tym roku chciałam ulepszyć i dałam azot i po tym zaczęły żółknąć.
To jest grunt otwarty.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13702
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Ja do podlewania daje jedną nakrętke na 10l uniwersalnego.
kasia007
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 23 cze 2014, o 16:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

BobejGS pisze:
kasia007 Hejka. :wit Z nasionami to można na wiele sposobów. Czy to forumowa akcja wymiany, osobiste wymiany czy zakup. Są też osoby prywatne sprzedające nasiona gigantów, czy np Ja który prowadzę wątek sprzedażowy nasion Stowarzyszenia Hodowców Olbrzymich warzyw, gdzie można zaopatrzyć się w nasiona wielu ciekawych warzyw.
Czy mogłabym poprosić o jakiś link by coś od Ciebie zakupić? W sensie nasiona...
Pozdrawiam!
kored
100p
100p
Posty: 138
Od: 31 maja 2013, o 16:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

BombejGS, aleś zadał bobu! Ładny zbiór.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13702
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Kasia To jest mój wątek sprzedażowy. Zamieszczam tam tylko poszczególne nasiona, więc najlepiej zgłaszać się na priv odnośnie zainteresowania jakimiś konkretnymi.

viewtopic.php?f=11&t=93204&start=70

kored bobu faktycznie troszkę miałem jak na pierwszy sezon uprawy i nawet sporo zebrałem skoro większość narzekała na zbiory. :)

Wczoraj w nocy odnalazłem pudełko z tymi zagubionymi nasionami ogórków i tak się prezentują. Myśle czy nie wysieje ich dzisiaj pod wieczór.

Obrazek
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13702
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Igala pisze:BobejGS
Kiedys cię pytałam o twoje płotki na ogórki,tj, wysokość; daj zdjęcie jezeli to możliwe... ;:180
Witaj. :wit

Wstawiam obiecane zdjęcia.:)

Ten drewniany miałem już rok temu. To są dwa płotki wys 180cm i rok temu płotki były w odstępie 1.5 od siebie i się sprawdziły w innym miejscu. Tego roku połączyłem płotki.
Obrazek

Drugi płotek zrobiłem na szybko z rur, bo nie zdążyłem zakupić łat.
Obrazek

Teraz zakupiłem łaty i czeka mnie budowa płotka dla ogórków gigantów.

Jeszcze jeden rządek wysadzony niedawno jest koło domu na stelażu z tunelu.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”