Różyczka w gaju...

Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10604
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Różyczka w gaju...

Post »

:wit Ewo tylko 7km do miasta...to co tojest...to mieszkasz na przedmieściu tego miasta... :)
no nie to ja już bym robiła remonty ..bo zanim sprzedacie mieszkanie to trochę potrwa...
a za kilka lat miasto wchłonie Twoją miejscowość zobaczysz.... :)
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
Awatar użytkownika
Gosia123A
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3475
Od: 28 maja 2011, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Różyczka w gaju...

Post »

Ewuniu ja mogę Cię odwiedzać.Nie jest tak daleko.Nie ma jak na wsi przy swoich roślinkach,gdzie jesteś sama sobie Panią i co chcesz to robisz. ;:196 ;:138 ;:215
pipio
1000p
1000p
Posty: 1163
Od: 9 maja 2010, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Różyczka w gaju...

Post »

Witaj Ewuniu. Miło spędziłam czas w Twoim ogrodzie.Jestem pod wrażeniem ;:224 Tworzysz piękny azyl ;:138 Pracy wykonałaś mnóstwo.Kolekcja różyczek imponująca ;:138 Tak jak ja zaczynałaś 3 lata temu,a u Ciebie już tak wielka rewolucja ogrodowa :shock: Oczywiście masz we mnie kibica i podglądacza :;230
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Różyczka w gaju...

Post »

No to ja też dorzucę swoje. Jako dziecko mieszkałam na wsi, do 15go roku życia, potem bloki z rodzicami, potem z babcią. Męczyłam się strasznie. Jak tylko była okazja (i fundusze) wróciłam na wieś. 7km od miasta, woda ze studni głębinowej, ogrzewanie na ekogroszek i kominek z rozprowadzeniem ciepła po domu. U mnie musi być alternatywa, bo jak prądu nie ma, to piec nie działa. Wody wtedy też nie ma, bo pompa na prąd.
Ale mimo spartańskich warunków (dom niewykończony) nie wróciłabym do bloków za nic w świecie.
Wasz domek ładny i całkiem spory: 3 pokoje, kuchnia, łazienka. Czego więcej chcieć?
Nic noweg nie napisałam, no ale musiałam swoje 3gr wtrącić... Decyzja należy do Was :wit
Awatar użytkownika
Gosia123A
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3475
Od: 28 maja 2011, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Różyczka w gaju...

Post »

;:433 ;:433 ;:433 Zgadzam się z Marzenką
Awatar użytkownika
gajowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3220
Od: 11 maja 2011, o 07:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie/Ponidzie

Re: Różyczka w gaju...

Post »

Dziewczyny, no ja też w duszy się z Wami zgadzam... :D
Ale powiem wam po cichu i małymi literami, że już zostały podjęte pierwsze kroki w kierunku zmian...

Helenko, kominek już mam, wprawdzie bez płaszcza wodnego, tylko z nawiewem na górę, ale dom jest nieduży, więc to wystarcza. Gaz z zewnętrznego zbiornika też jest rozważany...musimy się wreszcie skonsultować z jakimś fachowcem od systemów grzewczych, żeby policzyć koszty przy poszczególnych rodzajach ogrzewania.
Krysiu...a pewnie...rano po rosie, tak jest! :D Ja wprawdzie już znam te uroki, bo praktycznie od kwietnia-maja do listopada mieszkamy na wsi bez przerwy, ale powiem Ci, że jakoś tak szczególnie teraz późną jesienią (kiedy już tam nie mieszkamy) zaczęło mi doskwierać to, że musimy się szybko zbierać do domu, bo robi się ciemno...a w domu już za zimno i było w sumie tak, że jechaliśmy na parę godzin, żeby coś zrobić i potem przemarznięci wracaliśmy "do miasta", brr!
Misiu i tak też mamy zaplanowane...wiosną zaczynamy remonty - zresztą to ciąg dalszy, bo co roku coś tam powoli robimy. A co do mieszkania na przedmieściach miasta...no niby tak to jest, z tym że to miasto- chociaż tak blisko - to jest już inny powiat... :D więc raczej nas nie wchłonie...
Gosiu - no jasne, że będziesz mnie odwiedzać, inaczej sobie nie wyobrażam :D
Ewuniu - dzięki za odwiedziny i zapraszam!
Marzenko, ja wprawdzie nigdy nie mieszkałam na wsi, ale jakoś zawsze mnie ciągnęło...może nawet nie tyle na wieś, co do zieleni, ogrodu i przestrzeni. Czytam, że u Ciebie tak jak u mnie...też 7 km od miasta... :D
pozdrawiam - Ewa
Moje wątki
Awatar użytkownika
Aga2
200p
200p
Posty: 448
Od: 31 mar 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Różyczka w gaju...

Post »

Ten z miasta chce na wieś a ten ze wsi chce do miasta . A nie lepiej domek z ogródkiem w mieście . Moi znajomi mieszkają w bloku a na działkię jeżdzą 1 km w tym mieście . 60 km to kosmos dla mnie . Ja na starsze lata wolałabym to drugie rozwiązanie . Palenie w piecach wam się teraz marzy ?
Pozdrawia Agnieszka.
Mój ogród
Awatar użytkownika
ra_barbara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2180
Od: 15 sty 2010, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Już świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Różyczka w gaju...

Post »

Aga2 pisze:Ten z miasta chce na wieś a ten ze wsi chce do miasta . A nie lepiej domek z ogródkiem w mieście . Moi znajomi mieszkają w bloku a na działkię jeżdzą 1 km w tym mieście . 60 km to kosmos dla mnie . Ja na starsze lata wolałabym to drugie rozwiązanie . Palenie w piecach wam się teraz marzy ?
OOOOO! Jak miło nam tym 50 z + ....starość...ja i starość ;:7 ...no żeby mi to było ostatni raz :wink: Od 4-ech miesięcy jeżdże wypasiOnym skuterkiem YAMAHA a do bloku mam 160 km.Pale w dwóch piecach a drzewo zwożę rowerem i skuterkiem, i czuje się młodo, wciąż i jeszczee ;:196
Pozdrawiam Cie gorąco Babka ( czyt. młoda babka) Baśka
Abyście tylko potrafili położyć kwiaty pomiędzy smutnymi liśćmi życia! aktualny Co w trawie piszczy-2014-2017
Cz.1. cz.2. cz.3.Dziergam...bo lubię
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7675
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Różyczka w gaju...

Post »

EWUŚ....zwiedziłam Twoje ary, masz ich sporo i już tak ładnie zagospodarowane, wierzę ze zbieranie się do domu oddalonego o 60 km. wcale nie jest pocieszające......ale już decyzja podjęta to ;:138 ;:138
ja dzisiaj siedzę przed kompem i decyduję się na kominek....tyle tego, że nie wiem który mi się naprawdę podoba, ale decyzja musi zapaść bo po nowym roku następuje montaż.....
EWO....ale u Ciebie to już duże remonty to masz chyba za sobą...teraz to chyba kosmetyka......nop ale ogrzewanie to też trochę bałaganu się narobi.......u mnie już grzeje eko-groszek.....

pozdrawiam
Awatar użytkownika
kamcia
500p
500p
Posty: 857
Od: 2 wrz 2011, o 21:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Różyczka w gaju...

Post »

:wit Ewuniu Ty chyba o mnie zapomniałaś :roll:
Miałaś mnie odwiedzić i co?
Początki małego ogródka
Pozdrawiam Kamilla
Awatar użytkownika
Helios
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3724
Od: 15 cze 2010, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wyszków

Re: Różyczka w gaju...

Post »

;:3
Ewuś, chyba zamknij wątek, bo od naszych rad kociokwiku dostaniesz :;230 Wiesz jak to jest, każda pliszka swój ogonek chwali (nie wyłączając mnie)....
Gdzie kwitnie kwiat - musi być wiosna, a gdzie jest wiosna - wszystko wkrótce zakwitnie (Friedrich Rückert)
Ogród Heleny Ogród Heleny cz.2
Ogród Heleny cz.3
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16060
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Różyczka w gaju...

Post »

Oj, nie, nie. Niech Ewa nie zamyka wątku, bo niedługo to już wszyscy pozamykają i będę tylko sama siebie odwiedzać. :(
Pustką wieje...
Dziękuję Ewuniu za wizytę u mnie i życzę Wam pogodnych świąt oraz przyjemnego i owocnego planowania przepowadzki.
Awatar użytkownika
gajowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3220
Od: 11 maja 2011, o 07:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie/Ponidzie

Re: Różyczka w gaju...

Post »

Wszystkim odwiedzającym mnie z całego serca dziękuję za pamięć i życzenia świąteczne ;:167

Kochani! Niech dla Was wszystkich czas Bożego Narodzenia będzie okazją do odpoczynku, dobrych spotkań z bliskimi, wielu radości i odrobiny refleksji. Niech stanie się nowym początkiem wszystkiego, czego sobie życzycie!


Obrazek

...specjalnie przed chwilą dla Was zrobiłam ten stroik :D
pozdrawiam - Ewa
Moje wątki
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”