Rośliny odstraszające komary

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
cx

Post »

Witam.
Walka chemiczna,bo taka się marzy chyba?,z komarami to walka z ....."wiatrakami".Przychylam się do tego iż ochrona ciała przez repelrnty jest skuteczna(mamy b.mocno reagującego syna na ukąszenia).Muszą być spełnione następujące warunki:płyn musi mieć dużą zawartość DEET,całe odsłonięte ciało musi być nim pokryte(np mleczkiem),cienkie ubranie np Tshirt spryskujemy atomizerem.Miejmy na uwadze fakt ,że się pocimy,tracąc część ochronnego środka,dlatego podczas ruchu należy opryskiwanie powtarzać co kilka godzin.
W domu:można użyć elektrofumigatora.....tu mam wątpliwości co do bezpieczeństwa zdrowotnego osób przebywających w takim pomieszczeniu,my tego nie używamy;siatka w oknach,zamykanie drzwi-pewna ochrona;gdy nie mamy siatek ostry reżim :światło-zamknięte okna plus firanka spryskana odstraszaczem-wysoka skuteczność.Przy drugiej metodzie,na noc niewielka ilość płynu na uszy,nadgarstki.

A wiecie ,że są rejony gdzie "nie wiedzą "co to komary!!!W zeszły weekend odbierałem żonę z krótkiego pobytu pod Puszczą Romincką(przy granicy z Rosją).Wieczorem,ognisko na łączce nad stawkiem iiii nie potrzebne żadne repelenty.....kurczę blade :shock: .

Pozdrawiam Krzyś.
U nas komarów.......masakra.
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Post »

Krzysztof usun. pisze:[...]A wiecie ,że są rejony gdzie "nie wiedzą "co to komary!!!W zeszły weekend odbierałem żonę z krótkiego pobytu pod Puszczą Romincką(przy granicy z Rosją).Wieczorem,ognisko na łączce nad stawkiem iiii nie potrzebne żadne repelenty.....kurczę blade :shock: .

Pozdrawiam Krzyś.
U nas komarów.......masakra.
Rzeczywiście. Pamiętam moje pobyty na mazurach, gdzie komarów nie było wcale. Czy to nie dziwne?
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
Awatar użytkownika
Suppa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2022
Od: 6 mar 2008, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Post »

Oj najbardziej w tym roku dały mi się we znaki podczas piątkowego wieczornego oprysku pomidorów, zostałem pocięty równo od stóp do głów :twisted:
U mnie preparaty odstraszające generalnie działają, może nie za długo ale zawsze. W okna również polecam siatki, sam je mam i rzadko kiedy coś wleci, elektrofumigatorom także nie ufam i nie stosuję.
Pozdrawiam, Maciek.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7511
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Post »

Mam elektrofumigator, stosuję tylko przy otwartym oknie. żebym nie wiem jak głęboko spała, brzęczący komar stawia mnie na równe nogi w środku nocy. Latam po pokoju z elektryczną packą, wtedy mogę nawet żyrandol rozwalić z tych nerwów. W domu to jeszcze pól biedy, mieszkam na trzecim piętrze więc komarów jest zdecydowanie mniej niż na parterze, tym co tam mieszkają , nie zazdroszczę. Na ławeczce przed blokiem nie da się posiedzieć, a na działce tym bardziej.
Z wszystkich przetestowanych preparatów w aerozolach itp, najlepiej mi się sprawdził AUTAN. Na żadnym miejscu na ciele, pokrytym tym preparatem komar nie usiadł, qrczę, tylko raz zapomniałam popryskać kostki nóg, teraz już nie zapominam.
Jedyna wada to cena, 22 zł !!!!!. Dlatego go odstawiłam i zostawiam na wyjazdy do lasu, tam jest mi bardziej potrzebny , bo druga plaga to kleszcze, też jest ich zatrzęsienie.
Trzecia plaga, równie dokuczliwa albo nawet bardziej niż komary, prawie niewidoczne meszki.
Słyszałam, że gdzieś, w którymś mieście pryskali zarośla p-ko komarom, ale czym?
cx

Post »

Witam.
.....pryskali komary ,nie wiem czym.....odpowiedź jest prosta,ale....Czy chcesz codziennie opryskiwać zieleń Ciebie otaczającą pestycydami????
Co do ceny to producenci w tym roku ,rzeczywiście ....pojechali po bandzie,i wszyscy dorównali cenami w górę do najdroższych....pewnie prezesi firm zmieniają odrzutowce na nowe modele :roll: ,naszym kosztem.
Co do meszek?u nas już po sezonie.Na meszki najlepszym ,bardzo skutecznym repelentem jest olejek waniliowy(sprawdzony u nas w sadzie przez wiele osób).Najlepszy,bo najtrwalszy, jest ten w oleju np z Wodzisławia.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Suppa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2022
Od: 6 mar 2008, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Post »

Też słyszałem o tym pryskaniu chyba w okolicach Łodzi, ale nie bardzo potrafię to sobie wyobrazić - pryskali wszystkie krzaki i lasy i kałuże w okolicy czy co? Przecież to jak walka z wiatrakami..

Z meszkami na razie miałem do czynienia tylko raz w tym roku ale gryzły niemiłosiernie. Potwierdzam skuteczność aromatu waniliowego. U mnie jest za to plaga takich malutkich podłużnych czarnych owadów obłażących całego człowieka, zwł w upały.. są strasznie denerwujące.
Pozdrawiam, Maciek.
nrrntr
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 20 mar 2009, o 20:56

Komary a kwiaty doniczkowe

Post »

Zaraz padnę z wycieńczenia :roll: Od godziny RAID przeciw komarom w gniazdku, od dwóch godzin wybijam komary ręcznie. Załatwiłem już około 60, ale jeszcze mnóstwo pozostało:?
Takiego koszmaru z komarami nie miałem jeszcze nigdy w życiu, więc szukam przyczyny...

Jedyne, co mi przychodzi do głowy to to, że wcześniej nigdy nie miałem kwiatów. Czy komary używają kwiatów doniczkowych jako swoich wylęgarni? Jeśli tak, to w jaki sposób ten problem rozwiązać?
Awatar użytkownika
katrina26
1000p
1000p
Posty: 2321
Od: 14 sie 2008, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Post »

Komary rozmnażają się poprzez składanie jaj w zbiornikach wodnych. Twoje kwiaty nic tu raczej nie zawiniły ;)
nrrntr
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 20 mar 2009, o 20:56

Post »

Dzięki za odpowiedź, nawet nie wiesz, jak mi pomogłaś :lol: W kuchni mam parę naczyń z wodą, od teraz zacznę je przykrywać :)
Awatar użytkownika
Krycha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 783
Od: 26 mar 2010, o 08:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Roślina na komary

Post »

Rosliny na komary nie znam, ale znam sposób, mój własny. Tam gdzie jest dużo komarów staram się nigdy nie przebywać sama. Komary chyba nie lubia mojej krwi, bo atakują osby mi towarzyszące. Mam już kilka takich osób, oczywiście im się nie chwalę z jakiego to powodu lubię z nimi przebywać. Trochę nieuczciwe, ale skuteczne.
Awatar użytkownika
Tosia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12604
Od: 13 mar 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chorzów

Re: Roślina na komary

Post »

:wit Mnie komary omijają, chyba, że to samobójca, albo desparat :P Spirala najlepsza! Pozdrawiam. aha! Ja mam oczko, jedenaście zielonych żab i 10 ryb. Komarów nie ma, bo je tłukę i rzucam na pożarcie ! ;:138 :heja :heja :heja ;:3
Co zasiejesz, to zbierzesz
Malutki ogródeczek Tosi - cz.14. Zapraszam serdecznie!
Wcześniejsze wątki.
duduś
1000p
1000p
Posty: 1100
Od: 22 sie 2009, o 09:07
Lokalizacja: opole

Re: Roślina na komary

Post »

wiele lat łykałm sobie wit. b complex ( tak dla urody ) - faktycznie! nigdy nie gryzły mnie komary Od tamtego roku zaczęłam zarzywać wiele innych leków dlatego odstawiłam wit b ( coby moja wątroba się nie przeciążała ) i niestety w tym roku ...... ( chyba znowu zacznę łykać wit. b 1 lub b complex :wink:
duduś
Awatar użytkownika
Świnka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 424
Od: 8 mar 2009, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków Nowa Huta

Re: Roślina na komary

Post »

W tym roku komary popowodziowe były tak zjadliwe, że nic ich nie zrażało!. Ani plektrantus, ani chemiczne odstraszacze. Nawet moje najnowsze odkrycie, olejek lawendowy lub goździkowy smarowany prosto na skórę, był skuteczny przez jakieś pół godziny może. Ale był. Witaminy B nie brałam, bo musiałam zażywać inne leki, więc nie powiem.
Inny roślinny specyfik, którym nauczono mnie w tym roku odstraszać komary nad Biebrzą, to... kawa. Bierze się dużą szczyptę kawy mielonej i podpala na spodeczku zamiast kupnych świeczek. Dobre na tarasie czy podczas grilla, ale nie da się wykorzystać podczas pielęgnacji ogródka :(
Miałam nadzieję, że te cholery już wyginęły, ale podczas ostatnich słonecznych dni niektóre pobudziły się jeszcze i atakują nocami podczas snu.
Pozdrawiam, Ilona
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”