10 lat pracy w ogrodzie.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Spojler
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 8 lip 2008, o 16:28

10 lat pracy w ogrodzie.

Post »

Witam!

Poniższe zdjęcia przedstawiają efekt 10-cio letniej pracy mojej mamy przy upiększaniu ogrodu. Obiekt jej hobby zajmuje obszar o wielkości, ok. 400mkw. Czekam na komentarze, zarówno te pozytywne jak i negatywne. Konstruktywna krytyka jak najbardziej wskazana.
Zauważyłem, że na forum często podawane są zdjęcia, pięknie wyhodowanych zresztą, pojedynczych kwiatów, dlatego boję się, że panoramy ogródka mamy mogą się nie spodobać :) Mimo wszystko - Zaryzykuję i pokażę Wam kilka (no może trochę więcej). Mama robi wszystko praktycznie sama: od projektowania ogrodu, po układanie ścieżek z kamieni. Wiadomo, przy cięższych/większych pracach, pomagamy rodzinnie :)

Ps. Wszystkie, nowo zrobione, zdjęcia, będą dodawane w albumie i w pierwszym poście po to, żeby był tutaj porządek :) O aktualizacjach, będę informować :).

Uwaga!

Wrzuciłem mniejsze zdjęcia na forum, żeby skrócić czas wczytywania oraz pod ten adres:
http://picasaweb.google.pl/radexland/Zd ... egoOgrodu#
Tam są większe zdjęcia, jednak czas wczytywania jest dłuższy.


Na prośbę jednej z użytkowniczek, wrzucam fotki bezpośrednio do tematu. Uprzednio, zmniejszyłem ich rozmiar, aby wczytywania trwało krócej. Są teraz 2x mniejsze.


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jeśli zdjęcia są za małe, mogę je trochę powiększyć - żaden problem. Proszę pisać, w razie jakichkolwiek problemów - Zawsze pomocny - Spojler :)


______________________________________________________________________________
##############################################################

AKTUALIZACJA

Po roku wracam do wątku. Przepraszam za tak długą nieobecność, no ale tak jakoś się złożyło że nie było czasu na surfowanie w internecie ;) W każdym razie, wczoraj mama podjęła się kolejnej sesji zdjęciowej, a efekty można podziwiać niżej.
W ogrodzie trochę się zmieniło. Od dość odważnego projektu wybetonowania kamiennej ścieżki, do drobnych akcentów, takich jak słomiany kapelusz na drzwiach ;) Zapraszam do komentowania i oceniania zdjęć.

I również tutaj wstawiam zdjęcia.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pozdrawiam ;)
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Landuś :lol:

co Ty mówisz bardzo ładny ogród.
Tylko powoli się tam te foteczki otwierają.Nie mozesz zmniejszyć i wklejać tutaj?
Awatar użytkownika
aanula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2743
Od: 21 cze 2007, o 10:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Post »

No! No! :D
Piękny ogród!! :D :D
;:63 ;:63 ;:63

Każdy zakątek zagospodarowany z pomysłem i smakiem :D
Bardzo mi się podoba :D :D

I to wszystko zrobione własnymi łapkami? :D
A głazy kto targał... ?? :wink: :D
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9576
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Post »

WITAM SERDECZNIE .
Masz piękny dom i ogród i to nie prawda ,że tutaj na forum bardziej lubimy fotki pojedyńczych roślinek .Panoramy ogrodów są mile widziane ,ale wiele z nas ma albo maleńkie ogrody ,albo nie zna jeszcze wielu roślinek ,więc łatwiej jest się uczyć na zbliżeniach pojedyńczych okazów .Miło by było ,abyś tutaj też wstawiał jakieś fotki .Wątek stał by się ciekawszy i bardziej kolorowy .Jedyne co mi jakoś nie pasowało ,to ten sztuczny bruk .Wszędzie na fotach widać naturę ,kamienie ,a tu nagle zobaczyłam beton bruk i to mnie jakoś zatkało ,nie podpasowało do reszty .Wybacz ,może to jakieś mylne moje odczucia,że to jakoś mi tam nie pasuję . :?
Awatar użytkownika
kaaj
500p
500p
Posty: 761
Od: 26 mar 2007, o 18:04

Post »

mnie zaparło dech w piersiątkach, fajne masz pomysły, piekny ogród, widać że to Twoja pasja :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
jola1010
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1652
Od: 4 cze 2007, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: DOLNOśLąSKIE

Post »

Spojler :shock: pokazałeś śliczne zakątki swojego ogrodu. Pięknie wkomponowane ciekawe elementy ozdobne. Wszystko zadbane .
Podobnie jak Ty posiadam więcej zdjęć panoramy ogrodu - ja to nazywam widoczkami ogólnymi i chyba takie najbardziej lubię oglądać. Przedstawiając swój ogród też miałam obawy czy te fotki się Forumowiczom spodobają? Mnie się Twój ogród bardzo podoba.

Pozdrawiam i zapraszam do nas;Jola.
bogumila
1000p
1000p
Posty: 1289
Od: 17 cze 2008, o 19:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Spojler ogródek masz piękny i taki zadbany widac , że sporo pracy w niego włożyłeś , czekam na więcej zdjęc.
Pozdrawiam Bogumiła
Moje linki
Spojler
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 8 lip 2008, o 16:28

Post »

Dziękuję bardzo wszystkim za miłe komentarze.

Jolanto - o takie opinie właśnie chodzi. Nie mam żadnej urazy czy cuś, po to wystawiam tu te zdjęcia, żeby podległy czyjejś opinii. Szczerze mówiąc, ja jestem tylko "chłopcem na posyłki". Ogrodem zajmuje się moja mama.
Odpowiadając na pytania. Tak - ogród został w całości wykonany przez Nas, czasem przy użyciu maszyn budowlano-rolniczych (ładowacze - do umieszczania głazów itd.). Pomysły są w 100% mojej mamy, nie było tu niczyjej ingerencji. Zajmuje się tym ogrodem ok 10lat no i chyba wychodzi calkiem ładnie. Mama układa ścieżki, plany, drzewka w całości sama, widać, że żyje tym. Z resztą, widać po niej, że w ogrodzie jest w "swoim żywiole" :D

Co do zdjęć. Postaram się wrzucić je tu, na forum.

Czekam na jeszcze więcej opinii na temat ogrodu. Może macie jakieś pomysły, jak upiększyć ogród?

Ps. Jeśli chodzi o bruk: Jest to część wjazdowa podwórza, stąd ten bruk :/
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Piękny ten ogród!
Gratulacje przekaż również mamie! :D
Wspaniałe ma pomysły i wspaniałego pomocnika! SUPER!
Martwi mnie jedynie wygląd wody w oczku,pokaż nam proszę zdjęcie z bliska.
Może o kwestia zdjęcia....
Jak głębokie jest,czy żyją w nim ryby?
Pozdrawiam
:D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
rivendel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2030
Od: 28 sie 2008, o 22:29
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

A co tu jeszcze upiększać?? :shock:
Witaj na forum :D
Pozdrawiam-AgnieszkaIntro, czekanie na wiosnę
marivsz
1000p
1000p
Posty: 1230
Od: 9 sie 2008, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków/ Leżajsk

Post »

Bardzo fajniutki ogródek, i bardzo ciekawe pomysły w ogrodzie no i trawy ozdobne;D super
ogródeczek
storczyki
"Czasem człowiek sądzi, że ujrzał już dno ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna. "
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Naprawdę wspaniały ogród!!! Urządzony ze smakiem, i bardzo ładnie utrzymany. Jedynie oczko wodne wymaga, moim zdaniem, większej uwagi (zielona woda).
Podoba mi się dobór roślin i ich ilość (nie ma natłoku, ale też nie jest pusto), i te wszystkie drobiazgi, dodające niezwykłego uroku. Niesamowte są te zakątki w waszym ogrodzie. Aż chciałoby się tam spędzić trochę czasu.
Awatar użytkownika
kinia22
500p
500p
Posty: 553
Od: 31 sty 2009, o 16:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zakliczyn n/D

Post »

Śliczny ogród, jestem naprawde pod wrażeniem :) Każde miejsce świetnie zagospodarowane a pomysły naprawde bardzo fajne. Gratulacje widać jak dużo pracy jest włożone w ten ogród a jeszcze wiecej serca :)
Moje roślinki-Kinia
Poszukuje różne gatunki fikusów
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”