Ogródek KaRo cz.5

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Post »

Krysiu, właśnie tak sobie pomyślałam, że oczko mogłoby powoli zarazstać własnym gąszczem, zanim my tam się sprowadzimy :wink: :D
Dziękuję póki co, ale pewnie zamęczę Cię tysiącem pytań :oops: Dzisiaj byłam w ogrodniczym i ... oglądałam lilie - są cudowne :D
Awatar użytkownika
Jadzia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4497
Od: 28 cze 2008, o 17:39
Lokalizacja: Okolice Ełku

Post »

Krysiu bardzo Ci dziękuję za odpowiedź dotyczącą zabezpieczenia róży na pniu przed mrozami ;:196
na pewno zastosuję się do Twoich rad :) Kochanie Zbyszek kupił mi kolejne 4 żurawki pod róże , jutro je wsadzę , ciągle brak mi czasu , ale to pewnie tak samo jak większości z nas . Zostawiam Ci zdjęcie tam gdzie zrobiłam nową rabatę pod pienne i dzięki Tobie posadzę żurawki :lol:

Obrazek

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21722
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Stasiu ,Agnieszko dziękuje za odwiedziny. :D

Agnieszko to ,że nie marzysz o wodzie w swoim ogrodzie rozumiem doskonale. :D
Miejsce w jakim mieszkasz rekompensuje jej brak,na który ja cierpię.
W moim mieście są baseny z których dobrodziejstwa korzystam w ciągu całego roku jednak to nie to co pobyt nad jeziorem czy innym naturalnym zbiornikiem wodnym.
Dlatego tak bardzo mnie cieszy możliwość posiadania w swoim ogródku takiego mini stawu.
Natomiast :cry: zasmuciła mnie wiadomość,że .... "Po wiosennych szaleństwach zakupowych jakoś ochłonęłam i nie kuszą mnie zakupy ogródkowe "
Jak to Agnieszko :cry: :D????
Powiem Ci na ucho,że letnie miesiące to dla większości z nas większy lub mniejszy zastój zakupowy :roll: :wink:
znowu jesienią ożyjemy. Ja też nie robię aktualnie żadnych zakupów chyba że trafię na wyjątkowa okazję
;:100 :wink:
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Karo, jestem pod takim wrażeniem, ze nie potrafię opisać. Kiedyś na pewno skorzystam z Twoich rad. Na razie ogród mojego Taty, który niestety po jego śmierci musiałam objąć, jest nadal warzywnikiem, który bardzo nieudolnie próbuję uprawiać.
Awatar użytkownika
JSZFRED
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2842
Od: 1 lut 2008, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Ząbki

Post »

Karo,
Róże jak to mówi J Joasia JLG obłędne i fantastyczne oczko z otoczką, piękny widoczek
szkoda że mam mały ogródeczek i nie ma miejsca na takie cacuszko,
Pozdrawiam
Pozdrawiam Asiorek

Asiorlinki
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Post »

KaRo pisze:Stasiu ,Agnieszko dziękuje za odwiedziny. :D

Agnieszko to ,że nie marzysz o wodzie w swoim ogrodzie rozumiem doskonale. :D
Miejsce w jakim mieszkasz rekompensuje jej brak,na który ja cierpię.
W moim mieście są baseny z których dobrodziejstwa korzystam w ciągu całego roku jednak to nie to co pobyt nad jeziorem czy innym naturalnym zbiornikiem wodnym.
Dlatego tak bardzo mnie cieszy możliwość posiadania w swoim ogródku takiego mini stawu.
Natomiast :cry: zasmuciła mnie wiadomość,że .... "Po wiosennych szaleństwach zakupowych jakoś ochłonęłam i nie kuszą mnie zakupy ogródkowe "
Jak to Agnieszko :cry: :D????
Powiem Ci na ucho,że letnie miesiące to dla większości z nas większy lub mniejszy zastój zakupowy :roll: :wink:
znowu jesienią ożyjemy. Ja też nie robię aktualnie żadnych zakupów chyba że trafię na wyjątkowa okazję
;:100 :wink:
Wiesz, u nas też spotyka się jednak oczka w ogrodach, ale nie widziałam tak pięknego jak Twoje, raczej takie prowizorki , niezbyt zadbane...
Ja mam do jeziora 200m jest piękne, lubimy też kajakować :) Kiedyś często jeździłam do Łodzi, więc wiem, że u Was są zupełnie inne krajobrazy, płasko, mało lasów ... a jeziora to już całkiem rzadkość.
Nie martw się, że doszłam do opamiętania :lol: ... już po cichu planuję kolejną rabatkę, a nawet 2, bo kiepsko mi się kosi trawę wokół krzewów. Mam też na "zapleczu" trochę roślin do przesadzenia, bo ukorzeniłam w tamtym roku trochę patyków rozmaitych i teraz widać że się przyjęły :lol: :lol:
Oczywiście jak co rok zapieram się, że nie będę siać tyle jednorocznych, bo potem nie ma gdzie wciskać, wysepki pełne, no ale coś mi się przypomina, że w pudełkach została całkiem pokaźna ilość nasion :oops:
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21722
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Jadziu,Beato ,Asiorku dziękuję za odwiedziny :D
Bardzo miłe jesteście,że wpadacie do mnie .
Ja usiłuję się rewanżować w miarę moich możliwości czasowych,często jednak tylko podczytuję Wasze wątki by
być na bieżąco w forumowym życiu. :D
Jak Jadzia zauważa,na brak czasu narzeka w sezonie chyba większość z nas ale to z pewnością zmieni sią późną jesienią i zimą,będziemy znowu bywać u siebie częściej.
Jadziu rabata będzie ekstraklasa!!!! ;:215
Czy tę kratownicę również wykonał Twój mąż? :shock: Jest super! Chyba zacznę sama zbijać podpory pod moje róże :lol:

Beatko współczuję Ci straty Taty,choć to nieuchronne to zawsze będziemy pełni żalu,że tak własnie jest.
Przeszłam już swoją traumę,tym dotkliwszą,że niespodziewaną .
W takich momentach jedynym lekarstwem jest czas...
Rozumiem,że możesz borykać się z problemami jeśli wcześniej nie zajmoiwałas sie uprawą ogrodu.
Dobrze,że trafiłaś na nasze forum,z pewnością znajdziesz tutaj dużo cennych rad.
Czy zastanawiasz sie nad zmianą charakteru Twojego ogrodu,może poszerz część rekreacyjną i wtedy jeszcze silniej poczujesz tę więź z tym miejscem .
Zapraszam Cię zawsze do pytania mnie jeśli tylko mogę Ci w czymś pomóc z pewnością pomogę.Może założ swój watek ogrodowy,gdzie będziesz zbierać istotne dla Ciebie informacje.Ten wątek nie musi służyć wyłącznie do chwalenia się jego wyglądem ale może spełniać rolę notatnika dla osób poczatkujących w jego urządzaniu.
Istotne zapiski i porady gości odwiedzających taki wątek są nieocenione...
Pozdrawiam wszystkich serdecznie ;:100
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21722
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Na prośbę miłej forumowiczki Marty :D
przedstawiam zdjęcia prezentujące pięknotkę Bodiniera 'Profussion'(Callicarpa bodinieri )
w poszczególnych miesiącach wegetacji.


12 lipca 2007 kwiaty
Obrazek

22 czerwca2008
Obrazek

5 września 2008
Obrazek

28 września
Obrazek

22 listopad 2008
Obrazek

8 stycznia 2009
Obrazek

Dodatkowo zbliżenie z 28 września 2008
Obrazek
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Post »

Piękna ta zimowa - a mi ciągle umyka. Szkólki w internecie piszą, że mają, jak tam jestem, to niestety. A w innych nawet nie słyszeli o niej. No i ciągle poluję... :roll:
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
Awatar użytkownika
Kocina
1000p
1000p
Posty: 1198
Od: 22 lip 2008, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków, 6b

Post »

KaRo - jesteś nieoceniona ;:180 Bardzo dziękuję :D
Nie wiedziałam, że kalikarpa prócz pięknych korali, ma też bardzo ładne kwiaty :)
Pozdrawiam ? Ogródek Marty: 1, 2
Awatar użytkownika
aleksandra2323
500p
500p
Posty: 529
Od: 28 cze 2008, o 00:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

KaRo, twój ogród oglądałam z największą przyjemnością. Jest piękny ;:215
Awatar użytkownika
cattleya
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1116
Od: 6 maja 2007, o 13:19
Lokalizacja: Łódź

Post »

Znow z przyjemnoscią pospacerowalam po Twoim ogrodzie Krysiu.
I moje róże http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 74&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
I ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=21086" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21722
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Dzięki dziewczyny ;:168
Marto te kwiatki kalikarpy są niepozorne,ale ich skupisko pozwala dostrzec ich piękno.
Generalnie jednak miejsce posadzenia kalikarpy trzeba raczej przemyśleć.
Nie jest to urokliwy zbytnio krzew aż do momentu obsypania się wybarwionymi koralikami.
To raczej przez długi czas 'ciemna plama liści ' w ogrodzie.
Warto więc podsadzić go z przodu ,od dołu czymś przyjemniejszym dla oka ale jednocześnie takim
co pozwoli kalikarpie rozbłysnąć u progu jesieni,nie zasłoni jej .
Bo od września kalikarpę można uznać za gwiazdę ogrodu.
Intensywny kolor korali przyciąga wzrok aż do końca zimy.

Agato gdzie przepadłaś? :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”