Ogród (z) PESTKI@

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Post »

g.kiecko pisze:... i ... człowiek uczy się całe życie ... ja te kloniki hoduję jako zaślaz :oops: A może to ich inna nazwa :?:
Wiesz co...ja nie wiem.U nas ten kwiatek wystepuje pod taką nazwą,ale calkiem mozliwe ,ze nie jest ona poprawna.
Awatar użytkownika
g.kiecko
1000p
1000p
Posty: 1508
Od: 19 wrz 2007, o 23:19
Lokalizacja: Jasło

Post »

... to ty może artystką jesteś :?: ... kwietniki wyszły Ci super ;:215 fuksje prezentują się wcale okazale :D

Jak je zimujesz? Moje już kolejny rok takie pałąkowate po zimie, chociaż przycinane :lol:
Pozdrawiam Gośka
Mój ogród
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Post »

hrsta pisze:O, to ja mam pytanie co do pelargonii. Czy czymś je dokarmiasz? Moja wisząca donica była mocno czerwona, ale nieustające deszcze trochę wybiły kwiaty. Wczoraj oberwałam stare kwiatostany. Może powinnam jakąś miksturą podlewać? ;-)
Podlewam wszystkie kwiay balkonowe jedna ,,miksturą,,a mianowicie SUBSTRALEM do roślin balkonowych.To nawóz ,który rozpuszcza sie w wodzie.Stosuje go juz 3 lata i bardzo go sobie chwalę.Oberwanie brzydkich,starych,zasuszonych kwiatów pelargonni wzmaga kwitnienie wiec na pewno doczekasz się szybciutko burzy kwiatów.
Awatar użytkownika
foggia
500p
500p
Posty: 516
Od: 25 lis 2008, o 21:43
Lokalizacja: Szkocja

Post »

Bardzo pomysłowe te kwietniki.
Czy kloniki wysiewałas czy kupiłaś sadzonki? Ja siałam w zeszłym roku, kwitły ładnie ale nie przetrwały zimy, chyba je zasuszyłam :oops:
Pozdrawiam serdecznie.
Maria
Miiniaturowy ogród
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Post »

g.kiecko pisze:... to ty może artystką jesteś :?: ... kwietniki wyszły Ci super ;:215 fuksje prezentują się wcale okazale :D

Jak je zimujesz? Moje już kolejny rok takie pałąkowate po zimie, chociaż przycinane :lol:
:lol: Daleko mi do artystki,chociaz zapędy malarskie mam od dziecka.Kiedyś malowałam na szkle...szczególnie ukochałam sobie konie.Do teraz pędzel to dla mnie przyjemność.Lubie tworzyc sobie coś z niczego za małe pieniądze.Pustaki były uszykowane do wywiezienia na gruzowisko razem z płytami ,które widac na zdjęciu.Płyty tez znalazły zastosowanie :wink: Są rzucone w bezładzie w trawie gdzie tworzą sobie dziwny nieregularny chodniczek po którym mozna przejechac kosiarką.Może zrobie tam własną aleję gwiazd :wink:
Fuksje zimuję w piwnicy bez żadnych klopotów.W lutym przycinam.W tym roku kwitną troszkę póżniej ,bo straszną plagę mszycy miałam na nich.Nie mogłam sobie poradzić żadnym środkiem,ale juz oki.Rozrastają się i zaczynają kwitnąć.
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Post »

foggia pisze:Bardzo pomysłowe te kwietniki.
Czy kloniki wysiewałas czy kupiłaś sadzonki? Ja siałam w zeszłym roku, kwitły ładnie ale nie przetrwały zimy, chyba je zasuszyłam :oops:
Kupiłam sadzonki.Klonika w zimie podlewałam oszczędnie.Opadły mu prawie wszystkie liście.Zostały tylko na końcach,ktore i tak obciełam w lutym aby się ładnie rozkrzewił.Nasiona z zółtego zebrałam i wysiałam,ale nic z nich nie wyrosło.Nie wiem może były puste ,albo za póżno wysiane.Słyszałam ,ze można kupić nasionka klonika i ze bardzo ładnie kiełkuje.Tylko co potem z tymi roślinkami jak okaże się ,ze wszystkie są tego samego koloru :roll:
Awatar użytkownika
g.kiecko
1000p
1000p
Posty: 1508
Od: 19 wrz 2007, o 23:19
Lokalizacja: Jasło

Post »

... a może w innym wątku (Moje hobby) pokażesz nam swoje dzieła na szkle :?:
Pozdrawiam Gośka
Mój ogród
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Post »

g.kiecko pisze:... a może w innym wątku (Moje hobby) pokażesz nam swoje dzieła na szkle :?:
Ojjjj :oops: do takiej decyzji musze dorosnąć i to by nie tylko były obrazy na szkle... :wink:
Awatar użytkownika
g.kiecko
1000p
1000p
Posty: 1508
Od: 19 wrz 2007, o 23:19
Lokalizacja: Jasło

Post »

Nie marnuj czasu :!: :!: :!: Tylko pokazuj :!:
Pozdrawiam Gośka
Mój ogród
Awatar użytkownika
g.kiecko
1000p
1000p
Posty: 1508
Od: 19 wrz 2007, o 23:19
Lokalizacja: Jasło

Post »

Wracając do kloników - v'zaślazów jeśli Ci się podoba poniższy z pstrokatymi liśćmi to służę szczepką ...

Obrazek
Pozdrawiam Gośka
Mój ogród
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Post »

To moje nowe nabytki,które mam pierwszy raz na ogrodzie i już podbiły moje serce przede wszystkim kolorem kwiatów.Cudne pastelowe kolory zupełnie niespotykane Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Post »

Kolejna nowość w moim ogrodzie...- :P Słyszałam ,ze ciezko się zimuje.Mam nadzieje ,ze uda mi się ją przechowac do następnego sezonu,bo rośnie pięknie i już trzeci raz zmieniałam wysokość podpórki Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Post »

i kilka róż dla dodania zapachu w moim nowym wątku... Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”