Mini, mini kolekcyjka Beaty

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Też mam nadzieję, ze więcej niż jeden
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Beatrice pisze:Przybył mi na razie biały maluszek z cytrynową warżką, następny jest w drodze ale nadal nie wiem w jakim kolorze.
Obrazek i w całej krasie Obrazek
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Dzisiaj dotarł zakupiony na all Sabotek i jeszcze cosik, gratis od przemiłej Pani. Obrazek

Dziewczyny u nas upały, a durny listonosz dał mi awizo bo podobno olbrzymia paczka miała być, więc dopiero przed chwilą po awanturze odebrałam go z poczty.
Falek wygląda dobrze( ten gratisowy), ale co mam teraz zrobić z Sabotkiem? Podlać? Przesadzić? Ratujcie mnie !!!!!!!!!
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

ładny Phalaenospis, ciekawe, jaki będzie mieć kolor. a Paphiopedilum możesz podlać, jak ma sucho.
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Prezencik uroczy :wink:
a pokaż jak wygląda ten sabotek :?: w sensie korzonki, cała roślina bo w tej paczce niewiele widać :lol: może nic nie trzeba z nim robić. One niby wolą bardziej wilgotne (nie mokre) podłoże niż falenopsisy, ale nie sądzę by coś mu się stało po dniu spędzonym w paczce :wink: możesz zrosić podłoże i listki zarówno sabotka jak i falenopsisa, to je trochę orzeźwisz :roll:
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Właśnie dotarłam do domku. Sabotek całkowicie się wysypał z doniczki, falck był w torebce z podłożem. Już obydwa umyłam z odrobinką płynu do naczyń. Falck moim zdaniem rewelacja, ładne suche korzonki, Sabotek ma tylko jeden- nie wiem czy coś mu się jednak korzonki nie pourywały w paczce. Obrazek Obrazek

Moje zdjęcia niestety są fatalne, ale lepszych nie umiem cyknąć.
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

Phalaenopsis jest ładny, ale Paphiopedilum kiepskie... 1 korzonek... Paphiopedila to okropnie kapryśne storczyki, więc nie wiadomo, czy ci puści. u mnie każde Paphiopedilum oprócz jednego szybko marniało (bo ten 1 żył u mnie aż 2 lata), ale żadne mi nie zakwitło.
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Sabotka trzeba będzie ratować, nie wiem może w sphagnum albo keramzycie :roll: może wypowie się ktoś bardziej doświadczony bo nie mam doświadczenia w ratowaniu tego rodzaju storczyków :? ogólnie sytuacja niestety nie przedstawia się zbyt wesoło :( jest oczywiście szansa na nową rozetkę a wraz z nią korzonki ale trzeba czasu na to i cierpliwości...porę roku mamy sprzyjającą, więc trzeba wierzyć że się uda :wink:
Co do falenopsisa, wygląda ok, zostaw go może do jutra luzem, i jutro wsadź w podłoże do storczyków, ale nie podlewaj przez ok tydzień.
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Jeanne pisze:Sabotka trzeba będzie ratować, nie wiem może w sphagnum albo keramzycie :roll: może wypowie się ktoś bardziej doświadczony bo nie mam doświadczenia w ratowaniu tego rodzaju storczyków :? ogólnie sytuacja niestety nie przedstawia się zbyt wesoło :( jest oczywiście szansa na nową rozetkę a wraz z nią korzonki ale trzeba czasu na to i cierpliwości...porę roku mamy sprzyjającą, więc trzeba wierzyć że się uda :wink:
Co do falenopsisa, wygląda ok, zostaw go może do jutra luzem, i jutro wsadź w podłoże do storczyków, ale nie podlewaj przez ok tydzień.
Asiu, falcka już popryskałam Asahi i jutro wsadzę do podłoża, ale co robić z sabotkiem- nadal jestem zielona jak mięta w maju
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Post »

Sabotka chyba najlepiej włożyć w sphagnum, tzn. obłożyć trzon rośliny tym mchem. Spryskiwać dość często lub zamgławiać. Może jeszcze przykryć folią dla powiększenia wilgotności. Listki ma ładne, więc ma szansę.
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Awatar użytkownika
madzik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1346
Od: 27 gru 2007, o 09:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Sabotka jeszcze nie reanimowałam, ale TUTAJ porady na ten temat udziela znająca się na rzeczy osoba.
Mam nadzieję, że się uda - życzę powodzenia :D
Pozdrawiam
Magda
LINKI
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

madzik pisze:Sabotka jeszcze nie reanimowałam, ale TUTAJ porady na ten temat udziela znająca się na rzeczy osoba.
Mam nadzieję, że się uda - życzę powodzenia :D
Dziękuję Madziu za linka, poczytałam chyba dam sobie radę, bo listeczki ma jednak w niezłym stanie.
Awatar użytkownika
asiula13
1000p
1000p
Posty: 1320
Od: 16 cze 2009, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Mielca, nieopodal lasu ;)

Post »

trzymam kciuki aby się powiodło :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”