Sadzenie powojników

Powojniki
ODPOWIEDZ
Agapa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1597
Od: 29 maja 2009, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Dzięki Mirku za podpowiedź, donica ma jakieś 120 litrów, u nas niestety leje, więc dokładnych wymiarów nie podam
Czy szukać przez internet czy zakupić w szkółce?
MirekAW
50p
50p
Posty: 75
Od: 28 wrz 2007, o 08:26
Lokalizacja: Bielawa

Post »

Donica na pewno będzie wystarczająca, z odmian które znam polecałbym Andromedę, Blue Angel, Multi Blue i oczywiście Warszawska Nike. Dobrej jakości sadzonki kupisz: http://www.pracowniaogrodnicza.pl/. Rośliny pochodzą ze Szkółki Pojemnikowej Clematis cieszącej się najwyższą renomą. Drobni handlarze oferują bardzo często jakieś siewki które nie odpowiadają opisom na etykietach.
Pozdrowienia
Awatar użytkownika
100krotka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5428
Od: 2 gru 2008, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie - strefa 6A ;-)))

Post »

Potwierdzam, od tego sklepu - Multifiori - kupowałam w tym roku powojniki, solidna firma, można im ufać :-)
"Dużo ludzi nie wie, co robić z czasem. Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu. " (Magdalena Samozwaniec)
Moje linki - i aktualny
Wizytówka
Agapa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1597
Od: 29 maja 2009, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Dzięki wszystkim za rady, ale ja mam bardzo blisko do renomowanej szkółki ogrodniczej w Kórniku, wiec może tam?...
Awatar użytkownika
Jabe
50p
50p
Posty: 74
Od: 10 lis 2008, o 21:57
Lokalizacja: Małopolska

Post »

Kilka lat temu przesadzałam jesienią około 5 letniego powojnika. Podczas przesadzania karpa korzeniowa została przecięta na pół, a roślina bardzo mocno przycięta. Obydwie rośliny bardzo dobrze się przyjęły na nowym miejscu. Poniżej zdjęcie jednej z nich.

Obrazek
Pozdrawiam, Beata
GenowefaD
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 19 lip 2009, o 17:55
Lokalizacja: Białystok

Powojnik

Post »

Śliczny ten powojnik ,czy u dołu coś jest posadzone? Pytam dlatego bo mój ma liście dopiero wyżej , może go za wysoko tnę tak około 1 metra, a od ziemi to takie suche łodygi i niezbyt ładnie to wygląda .
GenowefaD
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 19 lip 2009, o 17:55
Lokalizacja: Białystok

Powojniki- uprawa

Post »

Jestem nowa na forum. Pięknie są pokazane powojniki , mam jednego 10 -letniego koloru fioletowego rosnie bardzo dobrze , ale jak kupowałam inne to mi ginęły ,czy trzeba jakąś specjalną ziemię albo nawozy?
Awatar użytkownika
vita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 5 sie 2009, o 20:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

To zależy Genowefo, czy umiałaś zadbać o nowo posadzone powojniki. Ja robię to tak:
Przygotowuję miejsce: kopię dołek o wymiarach 50x50x50, dodaję dobrej ziemi (do powojników obornika nie daję)
Na samo dno trochę potłuczonych skorup, jak są, lub kamyczków- dla drenażu! Potem sadzę powojnik lekko skośnie do podpory i starannie sadzę, głęboko, do pierwszych liści. Obficie podlewam. Następnego sezonu w zależności z jakiej grupy
był powojnik- tnę. Wielkokwiatowe na 70 cm. Tuż nad pierwszą parą oczek. Do powojników (podobnie jak do piwonii)
stosuję nawozy Substral Magiczna siła. Powojnikom to bardzo odpowiada! W sezonie dostaną trzy dawki nawozu.
Należy obserwować rośliny. W razie suszy podlewać. Czasami mamy pecha! I trafia się nam zamieranie!
Wtedy, przycinam przy ziemi...i czekam do następnego sezonu! Oj! Co ja piszę! Gdyby to było zamieranie pędów, to powojnik nie odrósłby mi zdrowy. A odrósł! Czyli to było coś innego! Trzeba jeszcze wiedzieć czy odczyn gleby jest zasadowy i czy powojniki mają wystarczająco dużo światła( dobrze aby korzenie miały w cieniu). Generalnie, jeśli coś Genowefo sadzisz, to przejmujesz za posadzoną roślinę odpowiedzialność. Teraz masz forum, to w razie wątpliwości pytasz- prawie zawsze ktoś odpowie i doradzi :lol: Mam nadzieję, że ja Ci pomogłam :lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam, Wiktoria

Tak to się plecie...
Awatar użytkownika
marcyjanna
200p
200p
Posty: 422
Od: 23 cze 2009, o 17:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Ja tez nie rozumiem tego, gdy piszecie na forum jakie to niewymagające rośliny. Kupiłam już nawet nie liczę ile, a nie mam ani jednego ;:185 Kopię im dołki, kupuję ziemię, a te niewdzięczniki od razu zdychają ;:29 Co jest ;:24
pozdrawiam
Małgorzata
Ot... chwastowisko marcyjanny.
Awatar użytkownika
redchilly
50p
50p
Posty: 96
Od: 22 cze 2009, o 23:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: J&J by Sandcity:)

Post »

Czy ktoś ma może doświadczenie z przetrzymywaniem clematisów przez zimę w mieszkaniu? Niestety nie posiadam piwnicy - ani jasnej ani ciemnej, ani innego chłodnego pomieszczenia. Boję się, że te w donicach przemarzną na zewnątrz - nawet ocieplone. Zastanawiam się ad wstawieniem donicy z clematisem po prostu do mieszkania. Proszę o radę.
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2074
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Post »

Przetrzymywanie powojnika w ogrzewanym pomieszczeniu to zły pomysł. Pędy będą wyciągnięte, słabe. Wkop całą donicę w ziemię, ewentualnie obsyp korą i nic się nie martw, roślina przeżyje.
Awatar użytkownika
redchilly
50p
50p
Posty: 96
Od: 22 cze 2009, o 23:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: J&J by Sandcity:)

Post »

dzięki Jurku - skrawek ziemi do wkopania może jeszcze się znajdzie... :)
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Powojniki ruszyły!!! :(

Post »

Dziś okrywałam powojniki korą, i odkryłam, że wypuściły pąki (niektóre są już całkiem spore). Czy to jakiś dramat? :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Powojniki”