Karczowanie,usuwanie trudnych korzeni,pieńków,krzewów,drzew

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
77malinka
200p
200p
Posty: 385
Od: 17 maja 2007, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Czarny bez

Post »

Jurek_stok pisze:Jeżeli masz trochę miejsca i uważasz to za stosowne to radzę zostawić kilka krzewów. Naprawdę warto. Ptaki mają raj, a są one naszymi sprzymierzeńcami. Walory lecznicze kwiatów i owoców czarnego bzu są cenne, a sok z owoców - pycha. Pozdrawiam :lol:
Zgadzam się z tobą, sok jest pyszny :lol: i na dodatek niezastapiony przy przeziębieniach.
Ale uwaga: alergicy! teraz bez czarny pyli i jeśli ktoś jest uczulony, to trzeba uwazac, żeby nosa nie urwało!! :?
Awatar użytkownika
Wisienka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4094
Od: 9 lis 2006, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Strefa 6a

Post »

A ja w niedzielę dowiedziałam się, że pyszne są kwiaty smażone w cieście jak na naleśniki.
Nie próbowałam, bo nie mam jeszcze patelni :oops: na działce. Ale trzeba będzie spróbować!
Też radziłabym kilka zostawić, z powodów jak wyżej a poza tym mnie osobiście podobają się kwitnące bzy.
Pozdrawiam serdecznie
eMZet
1000p
1000p
Posty: 1349
Od: 7 lip 2006, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Nadmiar tych krzewów nie jest wskazany ale zostawić warto. Ja w ubiełym roku posadziłem dwa czarne bzy, których wcześniej nie miałem. Absolutnie skuteczny będzie Roaundap. Usuwałem w ten sposób nawet akacje, a te są znacznie trudniejsze do "wytępienia" niż czarny bez.
Mietek.
siunia_a
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 18 cze 2007, o 22:35

Wierzba płacząca i jak ją zniszczyć w ogrodzie ?

Post »

Witam... niedawno wprowadziłam sie do domu z zagospodarowanym ogrodem, ale duża część jego została zaniedbana i zarosła wierzbą płaczącą. Duża część ogrodu jest przez to niedostępna a reszta też nie wygląda dobrze... część ozdobna z wysypaną korą i kamieniami też już jest zaatakowana pomimo wyłożonej folii!!!
Wierzba rozrasta sie jak chwast! Czy ktoś zna jakiś sposób na trwałe pozbycie sie drzewka??? Pomocy! Ania

Nie piszemy wątków DRUKIEM !!
Dziękuję. Admin
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Witaj na forum Aniu. ;:100
Wierzba płacząca zaatakowała Twój ogród?
Domyślam się, że się rozsiała, bo przez odrosty korzeniowe wierzby się nie rozmnażają.
Utnij, upiłuj wszystkie drzewka, których chcesz się pozbyć, na wysokości np.20 cm. Świeżą ranę posmaruj stężonym Randapem, pomoże na pewno. Trochę to potrwa, ale załatwi przeciwnika. :D

PS. Jeżeli masz klawiaturę bez polskich liter napisz to w stopce. Wtedy będziemy za Ciebie poprawiać źle napisane wyrazy.
Awatar użytkownika
Jasiek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 21 maja 2007, o 08:17
Lokalizacja: Zalesie

Post »

Jak to jednak jest z tą naszą zielenią :D , ja usilnie rozmnażam wierzby a u innych to chwast :D

Pozdrawiam Joanna
sadzić, sadzić sadzić:-))))))))))
lawenda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1603
Od: 22 mar 2007, o 19:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Zgadzam się,żeby odcięty pień posmarować randapem,jednak ja odkopuję trochę ziemi,żeby nic nie wystawało
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

A nie wystarczy popryskać liści?
Waleria
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Post »

Czy nie lepiej po prostu wykopać niepotrzebne drzewa - po roundup-ie korzeni i tak trzeba się pozbyć. :wink:
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Wystarczy wpisać odpowiednie hasło w wyszukiwarkę i będzie wiadomo jak pozbyć się karpy korzeniowej. Warto przeczytać http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... ght=pie%F1
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... ght=pie%F1
Pozdrawiam Andrzej.
Piotr W
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 19 mar 2008, o 11:06

Karczowanie,usuwanie trudnych korzeni,pieńków,krzewów,drzew

Post »

Ile może kosztować karczowanie terenu o pow.90m2 z krzaków i niewielkich drzewek samosiejek oraz 5 pni po drzewach o śr.80cm.Trzeba to wykonać ręcznie.
Piotrek
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Post »

Koszt można wyliczyć w opraciu o normy czasu pracy z KNR 2-21 tab. 0110 i 0112 i aktulne satwki za 1r-g.
Awatar użytkownika
Mariusz_S
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1305
Od: 18 lut 2008, o 01:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post »

Peweł, jak wyliczyć z norm to kwota wyjdzie astronomiczna. Tymi normami posługują się jednostki adinistracji publicznej a nie prywatne firmy. To orientacjyjna suma - ale w Łodzi kosztowałoby to kilkaset zł - bliżej 500 niż 1 tys.
Mariusz Surowiński
Poradnik o trawach
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”