Storczyki Asiuli13

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Asiula witaj imienniczko :lol:
przepiękna kolekcja, widze że Twoim ulubionym kolorkiem jest żółty :wink: i słusznie bo baaaardzo dużo słonka wnoszą akie storczyki i optymizmu 8) ja mam tylko jednego żółtego (takiego jak Twój z pierwszego zdjęcia) i sądzę że to zdecydowanie za mało :lol:
Życzę powodzenia w uprawie i....stopniowego powiększania kolekcji :oops: :lol:
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
asiula13
1000p
1000p
Posty: 1320
Od: 16 cze 2009, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Mielca, nieopodal lasu ;)

Post »

Jeanne cieszę się ogromnie :D i dziękuję :D

i stało się :? jeden z moich storczyków zrzucił kwiaty. łodygę ma jednak zieloną - wiem, że na tym etapie jest szansa, że storczyk może wypuścić nowe pąki kwiatowe na tej starej łodydze. chcę się więc upewnić u większych znawców, czy przenieść tego storczyka do chlodniejszego i ciemniejszego miejsca? jeśli tak to an jaki czas? czy zostawić go w spokoju w tym samym i czekać czy ususzy łodygę czy wypuści coś?
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Ja czasem (jak mam miejsce :lol: ) przenoszę do łazienki (ale mam z oknem). Jest tam nieco chłodniej i większa wilgotność powietrza. Ale nie jest to konieczne by storczyk przedłużył pęd lub wypuścił nowy :wink: większość moich roślinek stoi zawsze w tym samym miejscu i nie zauważyłam by miały jakiś problem z ponownym kwitnieniem :lol: cały czas podlewam tak samo, z nawozem (1/3 dawki podanej na opakowaniu i co 3 podlanie samą wodą) i jak na razie wszystko jest z nimi w porządku :roll: ale to tylko moje zdanie :oops:
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

asiula13 pisze:Jeanne cieszę się ogromnie :D i dziękuję :D

i stało się :? jeden z moich storczyków zrzucił kwiaty. łodygę ma jednak zieloną - wiem, że na tym etapie jest szansa, że storczyk może wypuścić nowe pąki kwiatowe na tej starej łodydze. chcę się więc upewnić u większych znawców, czy przenieść tego storczyka do chlodniejszego i ciemniejszego miejsca? jeśli tak to an jaki czas? czy zostawić go w spokoju w tym samym i czekać czy ususzy łodygę czy wypuści coś?
Asia, ja czekam i nie przestawiam ich.
Awatar użytkownika
asiula13
1000p
1000p
Posty: 1320
Od: 16 cze 2009, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Mielca, nieopodal lasu ;)

Post »

bardzo Ci dziękuję :D tak też zrobię - pozostawię w tym samym miejscu :D
ale mnie to wnerwia - że nie kwitną cały rok :?
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Hmmm to może ja jakaś dziwna jestem ale....
jak widzę że jakiś storczyk zaczyna przekwitać to juz się nie mogę doczekać kiedy przekwitnie całkowicie, a potem codziennie oglądam czy nie wypuszcza nowego pędzika czy odbicia z uśpionego oczka :lol: cała zabawa na tym polega, obserwować życie roślinki :wink: jakby kwitły caaaały czas to by się to w końcu znudziło :roll: :lol:
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
asiula13
1000p
1000p
Posty: 1320
Od: 16 cze 2009, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Mielca, nieopodal lasu ;)

Post »

dokładnie tak jak mówisz Jeanne ale te kwiaty są takie piękne :D

w Tes*o są storczyki. niestety nie kupiłam żadnego, ponieważ te kolory akurat już mam. jak zawsze najwięcej mają białych i różowych. raz tylko była taka dostawa, że mało oczopląsu nie dostałam - tyle było kolorów :D
Paulinka Z
200p
200p
Posty: 311
Od: 13 cze 2009, o 17:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

W moim T..... były ostatnio te dwa wyjątki (zdjęcia w moim temacie) ale faktycznie najwięcej to mają róży i bieli szkoda...
Awatar użytkownika
asiula13
1000p
1000p
Posty: 1320
Od: 16 cze 2009, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Mielca, nieopodal lasu ;)

Post »

i od wczoraj mam takiego - wersja większych kwiatów - od tego co już mam:
Obrazek
tamten ma mniejsze kwiaty i przekwita - za to wypuszcza nowy listek, 1 korzonek i 1 niezidentyfikowane.

a to ten ostatni prezent od mojego Rafaello - tak się pięknie rozwija :D :D
Obrazek

ostatnio codziennie leje deszcz. nie ma szans popracować w ogródku więc przesadziłam przekwitnięte storczyki do nowego podłoża i przy okazji skontrolowane zostały korzenie.

kupiłam sobie odżywkę do storczyków Substr*l i będę jej używać na zmianę z tamtą. mam też podłoże tej samej firmy ale wydaje mi się mało przepuszczalne (jest tam dość sporo ziemi) i mieszam go z podłożem firmy Zielo*a Plane*a. czasem jeśli podłoże u storczyka w którym był kupiony - zazwyczaj jest to kora - jest ok (nie rozłożone i bez gadów) to wyprażam je w piekarniku i też dodaję do tamtych pozostałych.

a Wy jakiego podłoża i jakich odżywek (firm) używacie? :D

pozdrowienia dla storczykomaniaków :D
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Ostatnio w LM kupiłam doniczkę z podłożem z Orchidsklepu, jest tam kora, keramzyt, troszkę kuleczek styropianu i w oddzielnym woreczku białe kamyki. Dodałam jeszcze kawałki węgla drzewnego
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

piękne Phalaenopsis. jeszcze nigdy nie widziałam białego z całą warżką żółtą. cudo.
Awatar użytkownika
asiula13
1000p
1000p
Posty: 1320
Od: 16 cze 2009, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Mielca, nieopodal lasu ;)

Post »

dzięki dziewczyny :D
Awatar użytkownika
Limona
200p
200p
Posty: 428
Od: 18 maja 2009, o 01:54
Lokalizacja: Łódź

Re: Storczyki Asiuli13

Post »

asiula13 pisze: Obrazek
Żółty kolorek zniewalający, do tego te różowe całuśne usteczka.
Tak mnie korci aby takiego kupić ale mam dylemat. Moja mama ostatnio go kupiła a że w doniczce były dwie roślinki, z czego jedna tylko kwitnąca, szybciutko przygarnęłam tę drugą w nadziei, że będzie identyczna. Wkrótce po rozsadzeniu, ku mej uciesze, pokazał się pędzik i teraz z niecierpliwością czekam ;:65 ;:65 ;:65 Pędzik szybciutko rośnie, ma już 3 cm ale jeszcze dużo czasu upłynie zanim odkryje przede mną swoją tajemnicę.

Asiula, tego wyróżniłam bo to ostatnio moje wielkie chciejstwo ale w Twojej kolekcji wszystkie okazy niesamowitej są urody.
Pozdrawiam serdecznie
Justyna
Moje STORCZYKI
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”