Mój malutki ogródeczek

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
asiapg
50p
50p
Posty: 58
Od: 24 cze 2009, o 19:48
Lokalizacja: Warszawa

Mój malutki ogródeczek

Post »

Witajcie.
Nie mogę oczu oderwać od waszych ogrodów. Piękne. Mój ogródeczek nie jest tak imponujący jak większości z Was ale postanowiłam pochwalić się swoimi roślinkami. Bardzo lubię funkie, lilie i liliowce ale mam też trochę innych :)
Mieszkam w domku w zabudowie szeregowej i nie mogę pobiegać w koło domu, dlatego mój ogródek jest dwuczęściowy: przed gankiem i przed werandą :)

To widok z werandy za domem:

Obrazek

Obrazek

a tak z ganku:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

No po prostu pięknie skomponowany ogródek! :D :shock:
Jak z albumów!

Hosty po prostu wzorcowo, piętrowo, wymiarowo, kolorystycznie!

Piękne maleństwo, przytulne i takie bogate w rośliny! Zadbane!

Powiedz, jak długo ten ogródek urządzałaś?
Skąd brałaś pomysł na plan?
Awatar użytkownika
asiapg
50p
50p
Posty: 58
Od: 24 cze 2009, o 19:48
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Ale się cieszę, że ktoś do mnie napisał :) :) :)
Juz piszę. Mieszkamy tu od 7 lat, ale na poczatku wcale nie miałam pomysłu na kwiatki... miałam z przodu chodniczek po bokach chodniczka trawę, pod płotem iglaki. Przed werandą trawa, pod płotem grządka z jednorocznymi roślinkami. I tak sobie było jeszcze 3 sezony temu.

Strasznie byłam niezadowolona, że co roku kupuję roślinki ale nie znałam się zupełnie na bylinach. Koleżanka w końcu zbeształa mnie za marudzenie i tak postanowiłam wyrzucić płotki tworzące grządki pod płotami i nauczyć się rozmawiać z bylinami.

I udało się.

Teraz to już 3 sezon ale ja ciągle coś zmieniam. W tym roku wyrzuciłam trawę przed domem bo wcale nie chciała się ze mną dogadać, powiększyłam grządki i położyłam kostkę.

A cały ten bałagan pochwalę się zaplanowałam sobie sama.
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Post »

Witaj asiapg agród przepiękny jak już powiedziała moja poprzedniczka ,wszystko takie czyściutkie zdrowe,powiedz co robisz że masz tak piękna i czystą kostkę ,bo ja pieląc robię sobie taki bałagan że nie mogę potem doprowadzić do porządku .
Genia
Jeszcze raz witaj wśród nas
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Masz rękę do roślin, nie powiem! I talent przestrzenny!
Czyli ten obecny ogródek to efekt w sumie 3 sezonów, a ten jest 4?

Hm...już samo to, że tę magię powstawania ogrodu nazwałaś swoim"dogadaniem się z bylinami" świadczy o tym, że masz ogrodnictwo we krwi, w intiucji!

Każda z tych roślin! :shock: wygląda jakby była sfotografowana w jej najlepszym momencie, a przecież to nie fotomontaż!

ps. zapomniałam napisać "Witaj!'- od razu zaczęłam o ogródku...Ale jest naprawdę przeuroczy, mimo małej przestrzeni robi wrażenie przestrzeni iharmonii!
Awatar użytkownika
asiapg
50p
50p
Posty: 58
Od: 24 cze 2009, o 19:48
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Bardzo dziękuję za miłe słowa.

Kostkę położyłam dopiero w tym sezonie, jeszcze nie jest zasypana piaskiem. Faktycznie brudzi się przy grzebaniu w grządkach. Ja staram się wykładać folię tam gdzie pracuję, ale jestem bałaganiara i i tak kostkę zawsze zadepczę. Wtedy po prostu szoruję szczotą i pod dużym ciśnieniem spłukuję wodą. A na zdjęciu jest taka ładna bo mokra :)
Awatar użytkownika
asiapg
50p
50p
Posty: 58
Od: 24 cze 2009, o 19:48
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Nie... to dopiero 3 odsłona mojego ogródeczka. W 2007 roku nawet nie robiłam zdjęć takie było pobojowisko. Mój synek biegał i opowiadał wszystkim, że mama zepsuła ogródek i powyrywała wszystkie roślinki.

Nie ukrywam, że mam dużo czasu dlatego mojego przychówku i straszną mi daje satysfakcję, kiedy tak sobie patrzę na efekty. Było też masę niepowodzeń oczywiście. To mróz to grad. W tym roku na początku maja na noc rozwijałam nad ogródkiem folię malarską, żeby wszystko nie pomarzło. Za późno jednak się za to wzięłam i hortensje te przy grilu zmarzły. To co widać ruszyło z korzeni ale chyba nie zakwitną w tym roku.

I oczywiście wielkie dzięki za miłe powitanie.
Awatar użytkownika
asiapg
50p
50p
Posty: 58
Od: 24 cze 2009, o 19:48
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Aaaa... zapomniałam zapytać. Jak to zrobić, żeby po moich wpisać na dole postu wyświetlał się link do mojego ogródka? Pomóżcie nowicjuszce proszę.
Awatar użytkownika
gohna
500p
500p
Posty: 595
Od: 5 mar 2008, o 19:31
Lokalizacja: Łazy

Post »

Witaj Asiu,
piękny kawałek ogrodka masz. Te funkie mnie po prostu urzekły, świetnie to skomponowałaś, brawo :lol:

O podpisie przeczytaj tutaj:

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=8732
pozdrawiam serdecznie
gohna
Ogród gohny...
Awatar użytkownika
elila
1000p
1000p
Posty: 1713
Od: 24 kwie 2009, o 20:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Całowanie (mazowieckie)
Kontakt:

Post »

Witaj!
Masz fajny pomysł na ogród. Widać, że twój ogródek ma już parę lat, hoje pięknie rozrośnięte!
Awatar użytkownika
Katarynka
500p
500p
Posty: 643
Od: 1 kwie 2009, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Borucin k/Raciborza

Post »

:D Malutki, ale cudowny.... piękny, zadbany... po prostu rewelacyjny!! :D :D :D :D
Katarzyna, zapraszam
Awatar użytkownika
asiapg
50p
50p
Posty: 58
Od: 24 cze 2009, o 19:48
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Wiosną było tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
asiapg
50p
50p
Posty: 58
Od: 24 cze 2009, o 19:48
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Dziewczyny bardzo Wam dziękuję za te miłe słowa. Do tej pory z nikim się nie dzieliłam tymi zdjęciami. Tylko mama i sąsiadka mi dopingowały w tych zmaganiach. Straszzzzznie się cieszę, że sie wam podoba.

Gohna Dzięki za linka, ale z roślinkami łatwiej mi idzie. Wkleiłam linka do mojego ogrodu
ale go nie widać fffcale :(


oj... widzę, że coś podziałało.... hihihi nie tak jak miało być ale jakieś ruchy som hihihi...

Stram się bardzo :)

ale mimo usilnych prób jest tak samo jak z różami :(, widział ktoś różę w moim ogródku? Bo z nimi jak z URL-em
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”